Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (309)

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Mírné zklamání, ale to jsem po posledním traileru očekával. Ten už prostě ukázal až moc a divákovo překvapení se rázem vytrácí. Přitom Bez Domova měl potenciál stát se po vzoru Endgame jedním z nejlepších snímků z MCU, ale to se bohužel nepodařilo naplnit (tedy minimálně v první polovině ne). Závěrečný film "Hollandovské" trilogie dojíždí na podprůměrný scénář, který očividně neví, jak příběh kolem Spideyho a jeho gangu ukončit. Takže ve výsledku jen snímek vykrádá Paralelní světy. Bez domova má však velkou oporu v postavách, které již všichni moc dobře známe a rozhodně ty postavy mají ještě co říci. Zejména návrat Dafoa a Moliny spolu s předchozími spidermany (Garfield a Maguire) je skvělý. Ale je škoda, že tyto postavy nedostaly k sobě mnohem lepší scénář. Jon Watts však stále umí a stejně jako v jeho předchozích snímcích i zde je skvělá akce a daří se opět udržet i fajn humor. Škoda, že ale vymizel oproti předchozím dílům skvělý soundtrack. Ten je zde také po hříchu spíše zklamáním. Celkově je první polovina spíše natahovaná nuda, která nemá co říct a trochu přešlapuje na místě. Ta se následně skrze naprosto nepochopitelné rozhodnutí hlavních postav přetočí v sen všech fanoušků sérií. Druhá polovina už nenudí a díky fajn akci a i emocím se dá zapomenout na špatný příběh. A v samotným závěru se i náš hlavní hrdina střetne s realitou a konečně dospěje. Tyto momenty patří možná k tomu nejlepšímu, co série nabízí. Bohužel zbytek je spíše na druhém chvostu. Možná k tomu, abych si ke snímku našel lepší cestu, budu potřebovat další shlédnutí. Pak možná hodnocení přehodnotím. Ale zatím jen takto 6/10.

plakát

K zemi hleď! (2021) 

Don't Look Up je film na který jsem se těšil hodně dlouho. Skvělé herecké obsazení a Adam Mckay, jehož Sázku na nejisto sjíždím pravidelně a nedám na ni dopustit. To vše slibovalo skvělou zábavu. A mně se to do puntíku vyplnilo. Už dlouho jsem se u filmu nebavil jako u tohoto snímku. Don't Look Up rozhodně nebude film pro všechny. Až příliš blízko se pohybuje na hraně směšnosti a sebeparodie. Naštěstí snímek přesně ví co chce říct a to se mu daří naprosto skvěle. Je to dokonalá satira na kterou jen tak nezapomenu. Daří se jí neustále tnout do ožehavých témat (Fake news, sociální sítě, populismus...) a to velmi trefně a mrazivě. Na první pohled je to neskutečně vtipný film, ale zároveň smutně vypovídající o tom, kam a hlavně jak my jako lidstvo kráčíme. Nevím koho z herců vychválit dříve. Všichni zde hrají skvěle ale co je nejdůležitější, tak vždy ve prospěch snímku. Skvělý je ale především trochu neobvyklý střih, který sem však padne jako ulitý. Don't Look Up bych přirovnal ke Kubrickově Dr. Divnoláska, která ve mě zachovala podobné pocity. Jen Don't Look Up je (alespoň pro nás) mnohem aktuálnější. 9/10.

plakát

Král Richard: Zrození šampiónek (2021) 

Král Richard je další povedené sportovní drama, které je zde trošku atypicky vyprávěné skrze otce dvou současných hvězd dámského tenisu- sester Williamsových. Ten se totiž rozhodl, že ze svých dvou dcer udělá nejlepší tenistky historie. A to se mu i přes jeho sebeobětování, víru a jeho ego povedlo. Král Richard se zvládá vyhýbat veškerým neduhům, které sportovní dramata mohou nabízet a dávky patosu tedy nabízí v příjemně přijatelné míře. A i když by lehce mohl sklouznout k dalšímu, který proklamuje Afroameričany a jejich stav v USA, naštěstí i tohle snímek překvapivě zvládá v přijatelné míře. Hlavním lákadlem tohoto snímku je jasně Will Smith, který svou roli zvládl na výbornou a rozhodně si hlasitě říká alespoň o Oscarovou nominaci. Není to pravá kladná postava zbavena věskerých špatných vlastností. Ale je to správně nečitelný otec pohybující se na hraně obdivu a odsouzení. Jeho dilemata ve filmu fungují a vy se s ním velmi rychle ztotožníte. Snímek má překvapivě i přes svou štědřejší délku vcelku vyrovnané tempo a divák se ani chvíli nenudí. Tenisové tréninky či zápasy jsou natočené nápaditě a vy jako divák s napjetím sledujete, jak dané zápasy skončí. To vše ve snímku funguje skvěle. Jen mi přišla trošku větší upozadění Sereny na úkor Venus. Líbil by se mi vyrovnanější prostor pro obě z dcer. Dále však musím pochválit i výkon představitelek sester Williamsových, ale i výkon Jona Bernthala ze kterého se stává velký sympaťák (viz Le Mans 66). Celkově tenhle snímek musím doporučit a to obzvláště fanouškům tenisu, ale i fanouškům sportovních dramat celkově. Tento snímek nabízí přesně to, co by měl sportovní snímek nabízet. A zvládá to na výbornou. Příjemné překvapení 8/10.

Poslední hodnocení (3 011)

Občanská válka (2024)

03.05.2024

Šógun (2024) (seriál)

23.04.2024

Opičí muž (2024)

07.04.2024

Jeden gól (2023)

03.04.2024

Bokovka (2004)

01.04.2024

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

26.03.2024

V měsíčním světle (2019)

24.03.2024

Předčítač (2008)

24.03.2024

Zimní prázdniny (2023)

18.03.2024

Reklama

Poslední deníček (1)

Skrytý talent

Mnoho z vás ho zřejmě nezná, jenže jeho výkon ze dne 21.3. 2015 vmi dá za opravdu, že je v něm skrytý herecký talent. Jeho jméno je David Lafata. Jestli ho opravdu neznáte, tak je to český fotbalista, který momentálně hraje za AC Sparta Praha. A teď k jeho bravurnímu výkonu v zápase proti Teplicím. Tento výkon by dle mého názoru mohl vyhrát mnoho cen ( např. Český lev). Byl bych rád, kdyby se ten, kdo to neviděl na to alespoň kouknul.

Skrytý talent