Kdysi byli bojovníky (1994)

v bitkach su zvuky ako Bud Spencer a Terence Hill.Takto sa asi zobrazovalo nasilie v 90tich rokoch,ale teraz to u mna neobstoji.Sklamany som musel film vypnut.Budem si musiet upravit nazor na prilis vysoke percenta niektorych filmov,dost casto to znamena ,ze konkretny film je naivna masova zabava ,resp. pateticka sracka!

Domov šedých motýlů (2008)

Kvalitna severska drama pre fanusikov dobreho filmu.Nepadol som zrovna na prdel,ale film zaujal od zaciatku do konca.Dobry scenar umocnuju herecke vykony,kamera a atmosfera priznacna tejto zemepisnej sirke.

Favela Rising (2005)

vsetko sa da zmenit ked sa chce,to ukazuje tento dokument!cakat ze sa veci zmenia sami od seba je skoro iste zbytocne.Vsetko potrebuje nasu hybnu silu,nech sa jedna o male alebo velke veci!toto mi pripomenul a aj potvrdil tento film!Dakujem stalo to za to!

Dokonalé štěstí (2007)

Dalsia turecka audiovizualna pochutka.Vybornou hudbou a kamerou sprevadzany hlboky pribeh,ktory si ziska mierne citlivejsieho divaka.

Náš vůdce (2008)

Ano ludia rozhodne maju tendenciu k stadovitytemu efektu.Nemozem si odpustit porovnanie Rainera a Roberta Fica,navyse sa aj podobaju. Bohuzial aj volby tak dopadaju a pri prehnanej vacsine si vitazi mozu beztrestne robit co chcu aj v "demokracii" a presne to sa deje na Slovensku...Film ma zaujal,pekne odsypal ,ale podla mojho nazoru nie je pre prilis narocneho divaka.Rozhodne vsak neurazi.

Tajemství slov (2005)

kvalitna dialog drama,s dobrou hudbou a hereckymi vykonmi.Kazdopadne depka a to som zrovna nemel zapotrebi...

Fish Tank (2009)

Europska filmova špecialitka.natolko realna ako sa len da.Ziadne pozlatka a klise.Zivot je skaredy a pekny zaroven,zalezi na uhle pohladu.Genialna kamera, ktora divaka naozaj vtiahne do pribehu.Obraz dnenej Britanie a buduceho Slovenska...Urcite si posvietim na dalsie filmy Andrey Arnold!

Po svatbě (2006)

Emocionalny naklad!Perfektne spojenie hudby obrazu a pribehu.Vsetko uveritelne,realne,bez prizmurovania oci.Dakujem tvorcom tohoto filmu a vyhladavam ich dalsie pociny!Ozaj:slzy mi tiekli potokom a to rozhodne nevyhladavam.

Adamova jablka (2005)

presne tento film som dnes hladal.Nemal som chut na nic prilis depresivne a ani velmi vesele a toto bola ta spravna rovnovaha.Tsunamiho komentar je dost vystizny,ale co sa tyka toho Hrebejka,budte radi ze ho mate...resp mame.,ved on nas zase nejak prekvapi

1984 (1984)

Velmi verná adaptácia knihy.Knihu som mal rozčítanú asi do polovice a nevydrzal som a pustil som si film a napriek tomu že bola velmi zaujimava už si to asi nedocitam,lebo film to dopovedal dokonale za nu.Tie obrazy z filmu ma nesmierne prekvapili svojou az dokonalostou znazornenia mojich predstav pocas citania.Je asi dost dolezite mat to precitane ,alebo aspon rozcitane,ked si chcete tento film uzit naplno,ale aj bez toho je to velmi zaujimava "podívaná".