Ona (2013)

Parádní originální sci-fi romantika s velice zajímavým koncem, Phoenix luxusně zahrál (ostatně jako vždy) ale největším high-lightem filmu je operační systém Samantha se sexy hlasem Scarlett Johansson :). *****

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Seriálová pochoutka pro každého odporného sadistu. Méně než maximum prostě nemůžu dát ;), 5*.

Focus (2015)

Film byl zajímavý, měl skvělé herce, obzvláště Margotka byla vynikající ;). Ale přeci jsem tak trochu čekal více. Film beru spíš jako takovou oddechovku od ostatních filmů, je to komornější. Jedná se ale o dobrý film, 3*.

Silicon Valley (2014) (seriál)

Je to zábavné, zajímavé a má to ke mě ze všech seriálů asi nejblíže. Nejspíš to bude tím že studuji IT obor ;).

Paddington (2014)

Moc jsem od snímku nečekal, nakonec mě to mile překvapilo :). Medvídek je pěkně digitálně vytvořený. Herci jsou fajn, je to vtipný. Dětem se to bude líbit. 70%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nejlepší a nejkrásnější vězeňské drama ale i film samotný, jaký byl kdy natočený. Dokonalé filmové dílo v každé maličkosti a nádherné vyzobrazení přátelství mezi dvěma věžni. Morgan Freeman a Tim Robbins jsou excelující, ale kdyby nebylo i ostatních skvělých vedlejších postav, něco by tomu chybělo, ale nastěstí tomu filmu nic nechybí :). 10/10

Silent House (2011)

Od filmu jsem čekal že bude strašidelný, nebyl, nejspíš se o to snažil ale vážně nebyl. Celou dobu jsem čekal na nějakou pořádnou "BAF" scénu, nedočkal jsem se :/. A finále mě úplně šokovalo, bohužel ne v tom dobrým smyslu. Jediný co se mi na filmu líbilo a nejspíš i jediný důvod proč jsem to dokoukal je fakt, že se mi líbí slečna Olsenová a rád se na ní dívám ;).

Osudový dotek (2004)

Geniálně napsaný scénář který podtrhuje skvěle znějící depresivní hudba a do toho i dobré herecké výkony. Na Filmy o tématu cestování v čase se rád dívám a řeším jejich logiku a tenhle mě úplně dostal. Je to skoro až dokonalý. A po shlédnutí obou verzí jsem ještě více dojat ;). Doporučuji skouknout režisérskou verzi (má mrazivější a více dechberoucí konec než klasická verze).

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nejlepší akční komedie posledních pár let :). Samuel L. Jackson je nejvíce COOL záporák v dějinách filmu, a to myslím smrtelně vážně. A ta scéna v kostele, prostě morbidní, vtipná a kamera na jedničku. Colin Firth by si zase zasloužil oscara, jako skoro v každém filmu kde hraje a Taron Egerton je zajímavý herecký objev, snad ho uvidím v dalších filmech. Každopádně se těším na dvojku a jsem zvědavý, čím mě ohromí Matthew tentokrát. "Nananananana, baby give it up, give it up, BAAABY give it UUUP!"