• Krátkometrážní

Jen Bůh odpouští (2013)

Pičus Nicolas po komerčním Drive natočil konečně zase něco, co má uměleckou hodnotu. Nebyl jsem sice zmatený jako u Fear X, nadšený jako u mého milovaného Bronsona, ale ani znuděný a pohoršený. Dokonce ani přítomnost Goslinga mi nevadila a vůbec jsem nepomyslel na to, že bych po vzoru asijských policistů vytáhl ze hřbetu katanu, hupsnul do obrazu a ufiknul mu kebuli. Pokud jde o symboliku všiml jsem si akorát těch triček, ale rád si počkám na nějaký ten rozbor. P.S: Spolufeťačka o tom prohlásila, že je to vobyčejnej, vylízanej art s pěkným obrazem a muzikou pro zhulený ťuňti jako jsem já. A má nejspíš pravdu.

Polibek prokleté duše (2012)

Nevim zda 3* anebo 4*. Je to dobře natočený (velkej plus za kameru i hudbu. takhle to mám rád) a sleduje se to dobře. Obzvlášť na děvčata se hezky kouká. Zrzka se zlobivou černovláskou jsou fešandy. Oni bijáky od Magnetů nejsou špatný. Ještě mrknu na toho posledního Roba a pak se uvidí kdo je lepší. Jestli upíři nebo čarodějnice.

Chaudes adolescentes (1980)

Hrátky s vysavačem i s ohryzkem od jablka. Na tohle se nezapomíná.

Vegetarierinnen zur Fleischeslust gezwungen Part 2 (2002)

Těšil jsem se a nakonec to bylo tuze špatné. Zatímco první part měl díky těm svázaným holkám blíž spíš k nějakýmu hororovýmu pornu, tohle je peklo na zemi a utrpení diváka. Že je to na rozdíl od jedničky barevný jest velký mínus, děj tak trochu připomíná rychlý prachy případně public agenta (akorát tady se děvám nenabízí za sex na oko peníze, ale je jim před obličej nacpanej kvér) hudba celkem ujde i kameraman se snažil a náš vrah nakonec ukáže svou (gumovou) tvář. Třetí díl naštěstí nebude. No, alespoň, že si pár Češek vysouložilo nějaké ty drobné a zahrálo v zahraničním filmu.

Vegetarierinnen zur Fleischeslust gezwungen (2000)

Mladá holčina unesená psychoušem, kterej divně mluví a promítá jí filmy s předchozími oběťmi. Tak vo tom to je. Zlákalo mě to už libovym explicitně okázalým plakátem, tak proč by si to čuník jako já nesehnal, že jo. Je to černobílý s filtrem á la promítačka, co se využívá hlavně u pseudo-snuffů, nicméně tohle fake snuff neni. Některý voyeurský záběry jsou gut a ponurá hudba tomu dodává na atmošce. Úchylák, jemuž nevidíme do tváře, si ve svých filmech vždy pod pohružkou s pistolí na své oběti vyžádá většinou orálek, ale není se čeho obávat, dojde i na sex a bude ho celkem dost. Pokud patříte k těm chytřejším a na základní škole jste, na rozdíl ode mě, chodili na angličtinu, doporučuju k ruce německej slovník případně translátor páč, jakmile náš sexuchtivý maniak promluví, hovoří pozpátku a pro lepší porozumění máte v obraze německý titulky (moc řečí tam není). I přes pomalejší tempo se toto řekněme "umělecký péčko" s rape tématikou povedlo. Jsem zvědavej na part II. Kdo rád porno a okraj to určitě docení. 3,5*

Hašišbába (2012)

Bílá vdova po francouzsku s tak trochu rasistickou babčou, která špatnou finanční situaci řešila napřed tím, že dealovala haš a později přešla na pečení nebeských koláčků a jiných dobrot. Na jedno podívání fajn krátká oddychová komedie s babkou, která i vlastnímu vnoučkovi v klidu řekne do očí, že ho nemá ráda protože je černý, bohužel natočená standardně ale v záplavě amerických pásově vyráběných nesmyslů se neztratí. Nejspíš bych se nasmál víc, kdybych před filmem požil nějaký ten produkt od Paulette.

Lesní duch (2013)

Když to vypadalo, že už ze sebe film vytřískal maximum, zjistil jsem, že uplynula teprve slabá hodinka a mě čeká další půlhodina kvalitního goru a cákání krve. Lepší scénář by určitě neuškodil, ale co už. Mě ani spolufeťačce, pardon, spolusledující to vůbec nevadilo. Prima krvavá jednoduchá jízda, kterou si rozhodně v budoucnu hodlám zopakovat. 3,5*

Špatně rozdané karty (2004)

Koukatelnej, decentnější, mladší bráška Pushera o tom, že práskat na takzvaný kámoše (i když k tomu máte dost rozumnej důvod), dlužit prachy Pákistáncům ani obcovat s jejich ségrama není zrovna moc košér. Škoda, že tady to dopadlo relativně dobře. Jinak dost slušný drama. 3*

Spring Breakers (2012)

Divnej art s parádnim vizuálem (zpomalovačky bezva) a hypnotickou hudbou, která mě přibila do křesla a donutila dodívat. Přiznávám, že ve společnosti spoře oděných pipinek mi bylo fajn. Kromě svlečených slečen byl dobrej i Franco, páč si vůbec nebyl podobnej, zapěl hit od ňáký Britney Spears nebo koho, stihl vykouřit dva tlumiče a z těch prcinek mu zůstaly ty, který bych si nechal i já. Akorát mi něco uniká a já nemám vůbec šajna co... asi bych si měl taky udělat jarní prázdniny aby mi konečně došlo co vlastně. 3,5*

Hranice šílenství (1989)

Anthony Perkins hulí po večerech koks a mění se na rozparovače, kterej morduje lehký děvy, protože když byl malej a ještě si nehrál s děvčaty na doktory, šel alespoň na čumendu za což dostal nařezáno a má z toho teď komplex. Knihu neznám a o to víc jsem filmem potěšen. Perkins ve dvojí roli výbornej, hudba, kamera (místy fakt paráda) i efekty na dobrý úrovni a pokud vezmeme v potaz, že Kikoïne před tím točil pornolegrandy s Briditte Lahaie a Marilyn Jess je to suverénně jeho nejlepší biják. 4,5*