Rare Exports (2010)

Že seveřani točí ujeté filmy o Santovi, na to jsem si už zvykl. Tentokrát jsem ale nedostal nic z toho, co jsem očekával - ani humor, ani horor a už vůbec ne vraždícího Santu.

Volha (2023) (seriál)

Skvělý Hádek v roli bezpáteřního prosťáčka Standy ( třesu ) Pekárka. Seriál dokázal skloubit komediální žánr s dobovým dramatem o estébácích, práskačích a jejich obětech. Navíc to retro bylo opravdu dokonalé.

Náklad 200 (2007)

Žádný příběh není natolik bizarní, aby se nemohl stát v Rusku. Tedy pardon, v tomto případě v SSSR roku 1984. Hnusný lidi žijící v hnusných domech a jezdící hnusnými auty v hnusné době. To vše podkresluje hnusná hudba.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Ash uprostřed lesa v odlehlé chatě bojuje proti démonům sekerou, brokovnicí i motorovou pilou. Filmu ale chybí napětí, humor je stupidní a vzhledem k nízkému rozpočtu i triky jsou na nízké úrovni.

Noční agent - Série 1 (2023) (série)

Agent FBI odhaluje spiknutí v Bílém domě, ochraňuje svědkyni vraždy a v patách má nejen nájemné zabijáky, ale i zrádce z řad svých kolegů. Úvodní díly jsou skvělé a diváka přikovají před obrazovku. Časem ale tempo trochu opadne a poslední 2 díly mě donutili jednu hvězdu v hodnocení ubrat.

Bažináč (2019) (seriál)

Mohla to být docela dobrá pohádka pro dospělé o Jožinovi z bažin, s hororovou atmosférou a pěknými efekty. Ale po nadějném pilotním dílu se z toho vyklubala totální píčovina postrádající jakoukoliv logiku, kterou jsem po shlédnutí 3.dílu zavrhnul.

Tetris (2023)

Docela dobře natočené, chvílemi i akční drama o tom, jak se v 80.letech mohli herní výrobci přetrhnout, aby získali o Rusáků licenci na Tetris. Je evidentní, že v zájmu zatraktivnění příběhu si tvůrci hodně přidali, ale díky tomu můžeme sledovat celkem napínavý film i honičky s KGBáky v centru Moskvy.

Medvěd (2022) (seriál)

Seriál z prostředí restaurační kuchyně plný stresu, hádek a emocí. Na jednu stranu zajímavá sonda do prostředí, o kterém má většina lidí zkreslené představy, na druhou stranu sledovat 4 hodiny řevu a hádek se dá vydržet pouze se sebezapřením.

Synové hor (1956)

Skoro zapomenutý film mapující tragický osud Hančeho a Vrbaty. Jasně, filmaři v 50.letech neměli takové technické možnosti, jako ti o 65 let později při natáčení Posledního závodu, přesto se jedná o zdařilý film s podobně tísnivou atmosférou.

TY - Série 4 (2023) (série)

Občas se stane, že rozkoukáte seriál, který vás fakt baví a najednou přijde nesmyslný dějový zvrat, který vše předešlé postaví na hlavu. Vy si pak kladete otázku, jestli si z vás tvůrci nedělají prdel a zbývající díly dokoukáváte jen ze setrvačnosti. Tak přesně tohle se mi stalo při sledování 4.řady seriálu Ty. Joe v ní prchá před minulostí do Londýna, kde se dostane do společnosti zbohatlické smetánky. Její členové ale začnou postupně umírat a Joe se snaží odhalit vraha a zároveň ochránit svou novou dívku. No osobně jsem měl nejraději Joea z prvních 2 sérií, ve kterých byl za zamilovaného psychopata vraždícího pro své lásky. Ve 3.sérii byla tím magorem spíše jeho žena a Joe pak spíše jen hasil vraždami její problémy.