• Pohádka

Rebelka (2012)

Velmi povedený animovaný film s nepředvídatelným dějem a originální zápletkou, na který se podívá rád i dospělák :) Musím podotknout, že efekty v tomto animáku byly vymyšleny na jedničku!

Habermannův mlýn (2010)

Pro mě je těžké hodnotit takový film - kruté věci, které se skutečně děly nelze hodnotit kladně. Nemůžu si pomoci. Kdyby to byla vymyšlená situace a doba, určitě bych film hodnotila hodně pozitivně...

Jumanji (1995)

Opravdu moc zajímavý film, který zaujme jak dětské diváky, tak i dospělé :) Děj je nepředvídatelný a dobrodružný. R.Williamse mám ráda a určitě mě jako herec nezklamal! :) Triky jsou parádní na tehdejší dobu!

Hra (1997)

Velice zajímavý thriller, ve kterém vůbec nedokážete předvídat, co se stane. Začátek je sice takový nic moc, ale postupně se film stále zdokonaluje. Mám ráda M.Douglase, takže film hodnotím ****

Let (2012)

Ze začátku mě moc nenadchly „drogové scény“, jelikož jsem nevěděla o čem ten film je a vůbec jsem tam něco takového nečekala. Nakonec jsem však byla mile překvapena a film hodnotím **** Nebyl to takový ten typicky katastrofický film z letadla. Denzel W. jako nepoučitelný pilot – alkoholik, který nepohrdne kokainem, předvedl vynikající výkon (zvládne zahrát opravdu cokoli). Nakonec končí ve vězení, což mě taky překvapilo, protože to celou dobu vypadalo tak, že ho z toho "vytáhnou" a s tím bych nesouhlasila.

Noční jízda (2011)

Ze začátku nic moc, pořád jsem čekala na něco překvapivého, ale ke konci se film rozjede – bohužel však hned potom končí.

Zachraňte Willyho 4: Útěk z pirátské zátoky (2010)

Rodinné filmy, ve kterých jsou zvířata, mám ráda :) Většina takových se mi líbí, ale tento film moc ne. Musela jsem ho bohužel srovnávat s prvním dílem /Zachraňte Willyho/ a přišlo mi to oproti němu dost slabé. Jde v něm cítit snaha o to, udělat to přesně podle prvního dílu a zdá se mi, že se to moc nepovedlo.

Drž hubu! (2003)

Jedna z nejlepších komedií, které jsem viděla :) Film nemá chybu. Jean Reno a Gerard Depardieu předvedli fantastický výkon. Člověk se musí smát od začátku až do konce... :)

Narušení (1999)

Působivý příběh mladé Susanny, která se vymyká normám běžné společnosti a končí na psychiatrii, kde jí diagnostikují /hraniční poruchu osobnosti/. Ta se projevuje nejistotou, vnitřním chaosem a neujasněnými cíli a hodnotami. Líbí se mi herecké obsazení ve filmu. Winona Ryder (Susanna) a Angelina Jolie (Lisa) si zde zahrály pacientky psychiatrické léčebny a jejich výkon je obdivuhodný. Příběh naprosto přesně popisuje příznaky hraniční poruchy osobnosti a vystihuje její chování. Podle statistik touto poruchou trpí až 3% z nás. S touto poruchou se však dá naučit žít, pokud na sobě pracujete a ona s dospíváním postupně vymizí.