Joker (2019)

Temné, depresivní, ale vzhledem k tomu, co už bylo o Gothamu a spol natočeno, taky zcela zbytečné... Tak snad jen technickou, aby to nebylo zbytečné úplně: Výborný Phoenix, výborná hudba.

Kurýr (2019)

Tak tohle se fakt nepovedlo. Přepjatě vlastenecká sračka líbivě klouzající po povrchu bez větších emocí s jediným sdělením. Všichni jsou svině a zrádci, jenom my ne. Škoda, Poláky mám rád, ale tohle zapotřebí nemají. Holt každý nemůže být Wajda...

Legiony (2019)

Vliv Gladiátora docela patrný, ale vzhledem k tomu, že Gladiátora infantilně miluji, tak i tento film 4me OK :-) Viva Polska!!!

Le Mans '66 (2019)

Americká pohádka pro velký kluky. Líbilo se, ale nějak to po mně klouzalo. Nutno v kině, nenechte si ujít tu zvukomalbu forďáckých V8 závodních motorů :-)

Nabarvené ptáče (2019)

Za mne takový lexikon špatného lidského chování aneb když si myslíte, že je zle, tak vždycky může být hůř. A když v tom panoptiku lidských zrůdiček potkáte bytost, která se jeví býti blonďatou vílou, tak vám stejně zahne s kozlem. Ano, s kozlem. Doslova. Ale filmařina je to poctivá, já vím, zní to jako klišé, ale ono je to vážně tak.

Na nože (2019)

Uáááá, a čem že to vlastně bylo?

Nejvyšší pocta (2019)

Předvídatelné, ukecané, ale dá se to, i slza ukápla. A ten tolik zmiňovaný patriotismus bych těm amíkům zrovna nevyčítal. Alespoň ne z pozice národa, který naposledy bojoval za husitů a nadělal při tom bordel v celé Evropě...

Pád anděla (2019)

Žánrově žádná ostuda, bavilo...

Parazit (2019)

Už to tady někdo napsal, jihokorejský Tarantino. Za mne (či pro mne) si dovolím upřesnit, jistá podobnost by tu byla, ale na rozdíl od posledních dvou Tarantinů je tento film zábavný po celou stopáž a finále je logickým vyústěním celého filmu a ne pouhou křečí, která má zachránit předchozí dvou hodinovou nudu. JJ, já tušil. že to podivné šimrání v žaludku od prvních záběrů není jen tak... Velké a příjemné, dá-li se takto říct, překvápko!