iNumber (2013)

No, přes 90% mne tedy navnadilo. A to bylo asi tak vše. Že se mi u toho s trochou námahy podařilo neusnout, beru jako dobré vysvědčení, ale u slova dobré bych zůstal. Navíc jsem film sledoval pozdě večer, po Špíně Baltimoru a tak té tmy na mne bylo nějak moc. Což o to, postavy ve filmu byly veskrze sympatické a shematické, občas i mluvily, hodný a nehodný, forma záběrů občas připomínala snahy českých filmařů z detektivně "moderních" seriálových thrillerů, sépiové zabarvení filmu vyvolávalo až netušené reminiscence s výstavou fotek okresního formátu, občas se střílelo, občas ne. Vlastně už nevím o čem psát. Jo, místy to přpomínalo Pláž ( ale ta byla akčnější :-D ). A hudba? Byla tam vůbec nějaká hudba? Dobré možná - za snahu, ale přes 90%? Ani náhodou.

jOBS (2013)

Dal bych dvě a půl, ale to bohužel nende... Jinak další z lepších TV incenací o tom, jak kluk z garáže k bohatství přijde, aniž vlastně nikdo neví proč, jak kvůli tomu musí být škaredý na své "neschopné" kámoše a jak byl výjimečný v tom, že se nemyl. Jsem rád, že už to mám za sebou.

Klub poslední naděje (2013)

Jsou témata, do kterých se tak nějak člověku moc nechce. Film jsem proto odkládal a odkládal a pak jsem byl překvapen, kolik že těch témat tam bylo a jak se krásně překrývala. Není to jen o AIDS, umírání, depresi, ale i o svobodě, věčném boji proti byrokracii a na ní závislé lidské hlouposti, lidské vzájemnosti a pomoci, i kúsok lásky tam jakoby byl. Ten hlavní hrdina byl zpočátku vlastně dost nesympatický chlapík, ale vychrtlý Matthew na něm makal tak dlouho, až jsem ho začal mít docela rád. A tak jsem mu přál každý den navíc i když konec byl dopředu dán a 5 minut před koncem jsem usnul ( díky zpětný posuve ). Kdybych patřil mezi 4%, dal bych i za 5. Ten Jared má totiž fakt dost dobrý nohy...

Konečná (2013)

Z úcty k minulosti a stáří, jinak sotva za dvě.

Kouzelníci (2013)

Místy nudné, místy zábavné až velmi, místy až mentorsky trapné, ale v konečném důsledku docela dobrá oddychovka, která neurazí. Jen ta Olivia s ním neměla spát, to bylo proti přírodě :-D ( jestli se někdo bude zlobit, že jsem něco vyzradil, tak po první minutě filmu mi odpustí, děj je jasný předem a jakákoliv překvapení se tomuto filmu vyhla obloukem ).

Lesní duch (2013)

Ale nasmál jsem se... :-D

Líbánky (2013)

Scénář, který toho chtěl tolik říct, že nakonec neřekl vůbec nic. A rejža i herci mu to sežrali i s navijákem. Tentokráte to nezachránila Aňi krásná Aňa...

Nepřítel (2013)

Mysteriózní kravina, která nudí od začátku až do konce. Vše založeno na psím pohledu hlavního protagonisty. Proč tak pořád smutně až existencionálně čumí, ale z filmu nepochopíte. Doufám, že v tym Bojovníkovi, kterého asi nikdy neuvidím, čumí přece jenom trochu zmužileji. I když, kdyby takto čuměl i v ringu, mohla by to být docela prča.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Opravdu nepochopím, jak někdo může natočit skvostný Faunův labyrint a pak z něj vypadne tato sračka. Pitomý film, který vznikl asi jenom proto, že zlevnily 3D technologie. A o čom to bude pane režisér? To je úplně jedno, hlavně že se to bude hejbat a dělat bliki blik. A divák ble, ble.