Drákula: Neznámá legenda (2014)

To se zase jednou vysokorozpočtový Hollywood vyznamenal, když dal látku, která nejde pokazit, naprostému začátečníkovi, takže se dostavil hodně rozpačitý výsledek. Luke Ewans představuje snad jedinou silnější stránku v tomto krajně nesmyslném příběhu, který hlavně s blížícím se koncem předvádí jeden kolaps za druhým. Závěrečná scéna, kdy Charles Dance prohlásí že Let's the games begins snad ani nemůže být myšlena vážně. Přestože je příběh hodně béčkový, minimálně zpočátku si mou pozornost určitě zasloužil. Škoda že studio nedohlédlo na to, aby vznikl ambicióznější projekt. 50%

Druhá šance (2014)

Že do toho Seveřani umí šlápnout je dosti známá věc. Dokonce bych se dokázal označit za diváka, co leccos snese a už má nakoukáno, ale stejně mě Susanne Bier dokázala bezproblému nakopat ciferník. Nikolaj Coster-Waldau předvádí životní výkon. 75%

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Škoda že ze sebe film ve finále udělal něco na co neměl. Solidní nápad, ve kterém se zřízenci vzbouří proti svým lékařům je tak trošku znehodnocen. Takhle vlastně už nikdo neví kdo je vlastně kdo. Herecká sestava se sešla exkluzivní, nicméně šlo to celé udělat mnohem lépe. Potenciál zajisté byl. 60%

Elitní zabiják (2014)

Jednou si takhle večer projíždí televizní kanály jistý Brian A Miller a zničehonic jej zaujme chlápek, který běhá po Francii a mlátí Albánce, aby získal zpět svou dceru. Tenhle Brian hned na druhý den nakluše za nejbližším producentem a svěří se mu se svým večerním zážitkem. Simsalabim a z Francie je New Orleans, z Albánského šéfa Bruce Willis a z Liama Neesona vyhořelý Jason Patric. Musím si dát bacha na chlápka, který MÁ TETOVÁNÍ, v nejbližším autoservisu, protože by mě mohl zabít na milion způsobů a to nejen tím že by mě předal fakturu za opravu auta.... Bože dohlídni prosím, aby v podobných filmech už přestal hrát, pro mě kdysi největší frajer, Bruce Willis. Během psaní tohoto komentáře přemýšlím jestli se mě v Princovi vůbec něco líbilo, ale nedokáži na nic přijít. 20%

Equalizer (2014)

Přepálená stopáž a přes hodně nadějný začátek má film mnohem blíže k průseru Pád bílého domu než k Training Day. Tedy ne že by příběhově čerpal z jednoho nebo druhého inspiraci. Mnohem více se mě líbilo vzájemné oťukávání Denzela s Martonem. Takto příjemný souboj na dálku jsem již nějakou dobu na plátně nezažil. Bohužel celý koncept jde nakonec do kopru, protože z Washingtona prostě MUSÍ být superman, který si nakonec vyšlápne i na samotné Rusko. Bože! 132 minut je opravdu vražedných a na film jsem koukal na 3x. Fuqua není určitě špatný režisér, ale dostává do ruky hodně špatné příběhy. Ve filmu se zpočátku filozofuje aby se poté bezproblémově zabíjelo. Myslel jsem si že to dopadne lépe. Když nevíte co by najdete to v OBI. Podruhé do toho už nejdu. 60%

Ex Machina (2014)

Skoro vždy když už si člověk myslí že jej nemůže v rámci sci-fi nic překvapit, se najde někdo kdo se vytasí s pořádně nosnou myšlenkou a výsledkem je film, ke kterému stojí za to se stále vracet. A když už záporáka, tak rovnou jednoho z nejpovolanějších. Oscar je prostě démon. Raději nechci nic prozrazovat a hrát si na machra. Film mě hlavně ke konci několikrát slušně překvapil. 80%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ridleymu hlavně v půlce filmu často dochází dech, ale já přesně tyhle velké filmu miluju! Proto chodím do kina, abych mohl žasnout nad krvavým Nilem, kobylkami nebo tím jak prostě má všechny masivní scenérie Ridley v malíku. Příběh o Mojžíšovi mě opravdu dokázal bez problému zaujmout a určitě musím pochválit minimálně Christiana Baleho. Bohužel se jedná i tak o Ridleyho druhý nejslabší historický kousek. 75%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Kdysi jsem tady měl komentář o tom jak hrozně moc se mě tenhle díl nelíbil. Tentokrát jsem si je pustil všechny pěkně za sebou a představte si že jsem zjistil že ani Trojka není vůbec špatná a nejen že se dá bezúhony přežít. Ona je možná i daleko zajímavější než Dvojka. Ve Dvojce je hodně humoru, máme tam Chucka, ale na druhou stranu příběh není nic moc. kamera je vyloženě hnusná a Van Damme sice tomu celému dá nějaké body navíc, ale jako herec na Gibsonovu úroveň nedosahuje ani náhodou. Svůj pohled na třetí díl jsem tedy upravil a docela bych se i těšil na případné pokračování. PS: Nemyslel jsem že to někdy napíšu, ale Stallone je v novějších filmech daleko větší bourák než Arnold. Ta politika tě chlape nepěkně semlela. Barney Ross rozhodně Stallonovi ve filmografii ostudu nedělá. Charisma rozhodně má. 70%

Fair Play (2014)

Komunismus byl špatný, áno? Samozřejmě je víceméně jasné do jakého hejna Fair Play střílí, nicméně Geislerka ukazuje, proč je v současnosti nejobsazovanější českou herečkou. Líbilo se mě civilní chování postav a nesnaha dělat z takto vážného tématu komedii. 70%

Falešní poldové (2014)

Nápad je zajímavej, i když jsem tedy docela čuměl, jak může být takhle naivní scénář, aby to těm dvěma stále procházelo. Jako komedie to není zrovna moc k popukání. Nějaký vtípek navíc by určitě neškodil. Potenciál k nim určitě byl. Nedá se říct že by ústřední duo bylo zrovna sympatické. Veliké pozitivum sebou přináší "Jumpstreetský" Rob Riggle, stejně jako záporácké duo D'Arcy/Garcia. 50%