Paint Your Wagon (1969)

Snímek pouze pro ultimátní Clintovy fandy. Tentokráte v hlavní roli účinkuje Lee Marvin. Paint Your Wagon je odlehčenou ztřeštěnou záležitostí. ...ale dlouhé to tedy rozhodně bylo. 55%

Snílci (2003)

Sledovat Evu Green je zážitek. Zhruba od poloviny filmu se svlékne a prakticky takto vydrží až do konce. Až jsem si občas musel klást otázku, zda jí nebylo zima. Snílci jsou jinak takové intelektuální bloumání o smyslu života, atd... Takže plky a zase plky. 65%

Meky (2020)

Slaboučký dokument, který k Mekymu přistupuje s přílišnou úctou. Chybí prakticky jakékoliv oponentůry. Na dokumentu je zkrátka znát, že jeho průvodcem je sám Miro Žbirka. K věcem ke kterým se nechce vyjádřit, se zkrátka nevyjádří nebo jde hned od nich a je to vyřešeno. Druhá půlka je už spíše slabá záležitost. První polovina nabídne Mekyho zrod. Notnou část už tak krátké stopáže zaujímají zpěvákovy největší hity. Zkrátka ono by asi bylo o čem vyprávět, ale rozumím tomu, že rodina si to přála přesně takhle. 50%

Babe (1992)

Žádný myslitel to sice nebyl, ale byla s ním alespoň docela zábava. Neumím si moc představit, že by hlavní roli hrál někdo jiný než  fenomenální John Goodman. Určitě jedna z jeho nejpovedenějších rolí. 60%

Synchronic (2019)

Na světě se objeví hodně zvláštní pilulka a náš hlavní hrdina s ní zažije hodně zajímavé věci. Škoda že herci kromě Antonyho Mackieho nejsou zrovna 2x sympatičtí. Velmi zajímavé sci-fi, u kterého mám bohužel pocit, že to celé mohlo být lepší. Ztrátu psa jsem málem oplakal :( 65%

Králíček Petr bere do zaječích (2021)

Pokračování není zdaleka tak špatné jak naznačuje zdejší nízké hodnocení. Pár solidních vtipů nebo odkazů se zde najde. Má to zajímavý příběh a ty postavy jsou vlastně pořád hodně fajn. Co mě rušilo, byly asi 2x špatně udělané digitální efekty. 60%

Malí válečníci (1998)

Poctivý kus 80. zábavy, který umí dodat Joe Dante. Hodně to připomíná Gremliny, jen je to natočeno s lepšími triky o zhruba o 10 let později. Nejvtipnější scénou je pro mě, když elitní jednotka narazí v pokojíku na bárbíny. Hlášky skvělé a sympatické postavy. Tohle se docela povedlo. Po zásluze kvalitní guilty pleasure. 60%

Želví nindžové (1990)

Když v telce běželi kreslení hrdinové Leonardo, Rafaelo, Michelangelo a Donatelo, byla to v mém dětství jedna z nejdůležitějších věcí. Tento film mě ve své době minul a dneska mě bohužel už nemá moc co nabídnout. Je to zbytečně moc tmavě natočené a Tříska vypadá skoro jako by vypadl z Carpenterovy Věci. 30%

Duna (1984)

Svět potřeboval novou Dunu! Nevím jestli existuje lepší způsob, jak na tohle přijít, než si pustit Dunu starou od Davida Lynche. Tedy sledoval jsem prodlouženou 177 minutovou verzi, ve které Lynch není vůbec uveden. Ve své době se Duna bohužel utkala s Lucasem. S nímž se nemohla vůbec měřit. 50%

Cry Macho (2021)

Velmi pomalá Eastwoodovka, která už zřejmě znamená Clintovo definitivní herecké sbohem, i když netuším zda-li má ještě něco dalšího na srdci. Popravdě Cry Macho zřejmě musel hodně lidí spíše negativně překvapit. Já popravdě od Clinta v posledních filmech už moc nečekám a vždy mě může maximálně příjemně potěšit. Ten člověk se evidentně rozhodl točit filmy až do smrti. 55%