Božský Evan (2007)

Nevtipné, spíše chvílemi tento film nanejvýš působí roztomile. Ale věřím, že mladší diváci okolo 5 let by z tohoto filmu byli blahem bez sebe.

Cesta bojovníka (2007)

Velmi nepřehledné a neurovnané. Místy neskutečný dějový chaos. Celý film mi trvalo než jsem si zvykl na režii.

Ďáblova cesta (2007) odpad!

Taková malá katastrofa a obrovská past na lidi. Přiznávám po zhlédnutí traileru jsem se nechal také polapit. Nenechte se ale vy ostatní mílit a vyhněte se tomuto snímku raději obloukem. Neuvěřitelná kravina, chvílemi nebetyčně nudná.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Tady je to poměrně snadné, lepší než Dvojka a slabší než Trojka. Dneska je pro mě s podivem, že tvůrci dokázali namrskat 3 filmy v rozpětí 6 let, zatímco své postavy nikam neposouvali. Je pro mě s podivem, že Clooney je ve Trojce téměř neviditelný. Zatímco výrazným způsobem roste role pro Damona. 70%

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Omlouvám se, ale nemohu dát lepší hodnocení, protože jsem opravdu dost nudil. Podivínovu režii mám moc rád a některé chvíle, například když hraje Play With Fire od Stonů jsem si vychutnal, ale v globále se dle mého soudu ve filmu nic neodehrává a mě podobné filmy zase až tolik nebaví. Navíc se to celé odehrává v pro mě neatraktivní Indii. Přiznávám filmu že tahle meditace má něco do sebe, ale přesto to vidím tak že po výborném dobrodružství Stevea Zassy je tohle směr, kterým se Anderson vydávat nemusel. 50%

Deník: Dokonalý trik - Lehká ruka Christophera Nolana (2007)

U takhle zajímavého a jedinečného filmu bych si představoval mnohem obsáhlejší a zajímavější bonusovou výbavu. Dozvíme se něco málo o kostýmech, že v hollywoodských ateliérech postavili dvě londýnské ulice a že ukecat Davida Bowieho nebyl zase takový problém. Slabší kousek... přesto pár informací poskytne.

Deník mrtvých (2007)

Film u mě nijak zvláště nezabodoval. Ruční kamera mi přišla spíše na škodu, a těch napínavých scén se tady moc nekonalo. Monstrum, Blair Witch jsou filmy, ke kterým se ruční kamera přesně hodí, poněvadž člověk by podvědomě se chtěl podívat co se děje i mimo záběr kamery, ale bohužel nemůže. Ale v zombie hororu k této zvědavosti není prakticky ani důvod. Jinak potěší luk se šípy a pár scén. Postavy o ničem. Vyznění 50%.

Devítky (2007)

Nedá se říct že by mě film zklamal, spíše jsem postrádal podstatně více silných a napínavých scén. Zpracování bylo velice skromné až komorní. Podobně u mě probíhal Man of the Earth. Tyhle konverzačky mi nevadí, jen mám raději trošku akčnější ladění sci-fi. Nemám jediný důvod chtít vidět tento film znovu. 50%

Disturbia (2007)

Tenhle druh thrilleru zkrátka můžu. Shia je přímo skvělý v první polovině, kdy musí film táhnout sám a v té druhé mu pomůže tajemný soused, kterého bych tedy nevydýchal kdyby se měl přistěhovat k nám do ulice. Film si přímo nenápadně ukázkově buduje jen tak mimochodem napětí. A vše končí v závěrečných nervyrvoucích 30 minutách, kdy už je jasné že se něco stát musí. 80%

Divočáci (2007)

Vlastně mám rád takové pohodovky, kde parta kámošů naleští motorky a vyrazí do světa. William H. Macy je castingovou trefou do černého. No a co by to bylo za film o motorkách, aby v něm chyběl Peter Fonda. 70%