Rudý škorpion (1988)

Vedle dokonalých akčních snímků z mého dětství (Komando, Cobra, Rambo) tohle vypadá jako lehká váha, ale na druhou stranu to MÁ své kouzlo. Scéna ve které Nikolaj zazpívá sovětský sajuz a potom kulometem vystřílí hospodu je pro mě nádhernou ukázkou všeho co jsem jako dítě miloval. Lundgren toho v Rudém Škorpionovi předvedl mnohem více než v kravině Masters of the Universe. Joseph Zito má na svědomí super osmedesátkové béčka a musím říct že tento Specnaz díky němu funguje, přesně tak jak má. Nesmím zapomenout na mučící scénu, které snad Cameron skládal později v Pravdivých lžích poctu. Nostalgia never dies. 60%

Ant-Man a Wasp (2018)

Přestože jsem si to při sledování druhého Ant-Mana hned neuvědomil, tak se u Disneyho Marvelovek začíná rozmáhat smích a zábava všemi směry. Jen si to zrekapitulujme 3. Iron Man = legrace, 3. Thor = toho ani nešlo brát prakticky vážně. Strážci Galaxie tam se s humorem jaksi počítá zcela automaticky a teď zde máme mravenčí minisérii. Už jen mě připadá že jediný kdo jede ještě na vážnou akční notu je Cap America? Zatím mě to nevadí, ale vím určitě že časem budu mít zřejmě s těmito směšnými filmy trošku problém, kdežto Capitána budu přímo vyhledávat. V druhém Ant-Manovi nepřišel o život nikdo, i když závěr jsem jaksi nepobral. Čeká nás nějaká nepříjemná událost v Marvel Universu? Uvidíme příště ... PS: Paul Rudd už na mě působí sympatičtějším dojmem než tomu bylo minule. Třetí díl? Může být. 65%

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Hlavní hrdinky jsou zpočátku notně otravné, ale nakonec přiznávám filmu alespoň určitou formu funkční úsměvnosti. Stopáž je zbytečně dlouhá, příběh by si klidně vystačil s akorátní délkou 90 minut. Feministky budou hlásit, že u nich všechno v naprostém pořádku. Za mě 50%

Velký Waldo Pepper (1975)

Robert Redford pod taktovkou George Roy Hilla potřetí, ale tentokráte bez Paula Newmana. Waldo Pepper je talentované letecké eso, které ovšem svému okolí přináší smůlu. Nicméně, když bych měl vybrat někoho kdo uměl v 70. letech spolehlivě ztvárnit charismatické postavy, Redford pro mě znamená nejlepší volbu. 60%

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

V rámci tématu, ve kterém se pohybujeme z toho šlo vykřesat zcela určitě více, zvláště když se povedlo přemluvit Stathama. Na druhou stranu podobné filmy často skončily v minulosti také naprostým průserem. MEG je zbytečně dlouhý, přístupný od 12 let a bohužel i trošku čínský. Krví, napětím a poctivou filmařinou tohle bohužel nezavání. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudil. 65%

Stanley a Iris (1990)

Pozapomenutý snímek, ve kterém hraje Robert De Niro člověka co neumí číst a psát. Tento svůj handycap se snaží zpočátku skrývat, ale není mu to nic platné a vždy se na to příjde, takže si vyhlédne Jane Fonda, která ho to má naučit. Určitě se nejedná o slabý film, ale chybí gradující scény a nevidím důvod si tuto jemnou romantiku ještě pustit znovu. 60%

Bláznivá spolubydlící (1989)

Pozapomenutá příjemná romantika mezi našimi dvouma spolubydlícíma, u které se člověk leccos dozví třeba o sobě samém. Nechápu proč je v titulcích uveden Brad Pitt, když ve filmu prakticky ani nepromluví a jeho role je dosti epizodní. Patrick Dempsey a Helen Slater tvoří dokonalý pár, který si by člověk uměl představit i v běžném životě. O humorné scény se stará jeden týpek, který žije s dámskou figurínou. 60%

Soukromý víkend (1985)

Ztřeštěná mírně lechtivá komedie z krásného přímořského prostředí. Taková nekomplikovaná osmdesátková záležitost plná nedorozumění, zmatků a naháněček. Baba Rama, Leslie a hlavně vyšinutý zloděj Hector, který se později blýsknul v Pretty Woman ve zcela opačné roli galantního muže. 50%

7 životů (2017)

Několik identit si vyzkoušel McAvoy a teďka šla do podobné výzvy i Noomi Rapace. Obstála přijatelně, ale mým prioritním úkolem nebylo ani tak hodnotit zda a nakolik se jí tuto hereckou výzvu povedlo splnit. Film rozvíjí zajímavý svět, dokonce se občas inspiruje i u takového lidumila jako byl Hitler. Glenn Close musela sebrat hodně odvahy, aby ztělesnila takovou zrůdu. Bohužel je zde málo Hagena. Celé je to přes občas solidní akci, které je ovšem málo a nápady, kterých je taky málo, takové obyčejné a průměrné. Wirkola je nejlépe využitý v Dead Snow. 60%

Hrdinové ohně (2017)

Tentokráte nebudu překlápět hodnocení směrem nahoru, kvůli tomu že poslední minuty jsou prostě emocionálně boží. Dávat do podle mě slabého filmu, mimořádných 20 minut je hřích. Hodinu a 45 minut sledujeme prakticky pouze život v jednom hasičském sboru. Podle mě ne zrovna extra zajímavé ani sympatické postavy se potkávají, povídají si, občas spolu zajdou na pivo, semtam něco nacvičí a málokdy jdou do opravdové akce. Předem varuju, že kdo čeká podobnou nálož akce a napětí jako byl Oheň s Kurtem Russellem, bude hodně nepříjemně tak jako já zaskočen. Alespoň že poslední minuty jsou opravdu jakousi odměnou. Vůbec jsem nečekal že to celé dopadlo, tak jak to dopadlo. Hned jsem si samozřejmě článek vyhledal na Wikipedii. Smekám před touto událostí. 65%