Jmenuji se Bruce (2007)

- Tak fajn městečko, ukaž se co máš. - Ať už budete chtít cokoliv pane Campbelle, myslím, že mohu sloužit. - Dobrá. - Co takhle dát si tuhle Berettu ráže .22 do kapsy? Je to na krátkou vzdálenost, něco jako poslední záchrana. - Jak se jmenuješ? - Frank. - Franku, pěkná zbraň. Pro holku. - Takže chcete trošku přitvrdit, co? - Haló! - Tady ta .45, "Vdovodělka". Myslím, že tohle je pro vás ta pravá. - Skoro, Franku, ale stále ne. - Takže nějakou podpultovku? - Hm! - To je Marlin 336. Vystřelí praseti oko na 1000 yardů. - A kdo by to chtěl dělat? Franku, stále mě napínáš co? No tak. - No, když teda.. jdete na čínského boha války... - A jsme doma. - Čapni tuhle Parkerovku, dvouhlavňovou krásku. To je pro lidi, co policii nevolají.

Juno (2007)

Odpovědi na to co člověka může potkat, když si poprvé štrejchne a hned z toho otěhotní se pokouší zodpovědět tenhle malý nezávislý snímek prostřednictvím náctileté Juno. Nejvíce mě potěšili rodiče, které ztvárnili Simmones s Janney. 70%

Klub vyděračů (2007)

Příběhově se jedná o solidní nápad, kterému nechybí napětí a nakonec se dostaví i ten pověstný šokující závěr. Nicméně herci jsou neuvěřitelné dřeva a nad výkony ústředního troji jsem nevěřícně kroutil hlavou nad jejich "hereckými" výkony. Práci kameramana bych ponechal jako kapitolu samu pro sebe. 45%

Království (2007)

Film se pomalými krůčky rozbíhá a na konci finišuje pekelnou akcí. Úvodní výbuch je velice pěkně přehledný, poté se nám dostane trošku přecejen vaty, aby se po asi 50 minutách filmu opět začly dít věci. Američani jsou prostě nejlepší, ale tady jsem s tím neměl nějak problém. Jamie Foxx ve svém kloboučku je prostě učiněný borec. Tyhle akčňáky mu sednou bez debat. Jennifer Garnerové raději scénáristi nedávali moc textu a tak působí dost nerušeně. Jak jsem již zmínil na začátku musím opravdu pochválit akční složku filmu, Berg ji zvládl naprosto s bravůrou.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Přece jen o něco lepší film než Krvavá laguna. Krokodýl zde je neuvěřitelný macek a jedná o krajně nebezpečné zvířátko. Hrají zde známí herci, takže i z tohoto hlediska spokojenost. Závěrečné scény jsou chuťovkou na nervy a začáteční klid před bouří taky ujde. Zkrátka povedený filmík a v žánru Animal Horor se jedná o to nej co bylo za posleních pár let natočeno, přesto od Čelistí je tohle na hony vzdáleno. 50%

Krvavá laguna (2007)

Šikanující krokodýl. No proč by ne? Často docela nevýrazné. Za málo peněz, málo muziky. A to mám tyhle typy filmů docela rád. 45%

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Na třetím dílu neshledávám nic co by mělo znamenalo nějaký razantní úbytek "kvality". Stále je to stejné, Lee s Carterem se hašteří a nakonec tedy i něco vyřeší, tentokráte v Paříži. Potěší francouzský taxikář, stejně jako vyslýchací scéna za účasti jeptišky. Díky stopáži taková nic neříkající jednohubka na večer. 55%

Lars a jeho vážná známost (2007)

Jaký by byl život s nafukovací panou a jak by k tomu přistoupilo okolí ukazuje asi nejlépe právě tento film. Téma je to dostatečně divné i atraktivní zároveň. Pro puritánštější povahy jen prozradím, že sex se zde nevyskytuje. Ryan Gosling rozhodně zajímavý herecký výkon. 60%

Ledově ostří (2007)

Úvod dětského představení nemá sebemenší chybičku, když Will Ferrell vítá děti větou. "Hey, little forest creatures. None of you sons-of-bitches try to be heroes. You hear me?" To se člověk málem zvalí smíchy. Později se sranda trošku vytrácí a čeká nás klasický sportovní příběh. Potěší motiv Flash Gordon při závěrečné jízdě. Celkově průměrný Will. 55%

Létající zabiják (2007) odpad!

Film ignoruje základy jakékoliv ekonomiky, jinak by asi těžko únosce za letadlo v hodnotě 70 milionů dolarů mohl inkasovat 100 milionů dolarů. Tohle se velice těžko chápe. Steven Seagal hroznější než ve filmu Dnes zemřeš! Zvládl jsem během dvou dnů dva filmy se Stevenem a vím na beton že Letající zabiják by měl být jistojistě v černém hodnocení. Film bez logiky a se spoustou střílení, Steven nic neukázal.