Oculus (2013)

Pokud jsem si myslel že jen tak někdo nedokáže přijít v žánru hororu s něčím originálním, tak jsem se hluboce mýlil. Oculus nám dokáže vyprávět dvě roviny příběhu, forma strašení je poměrně oldschoolová a navíc zde probíhá i poměrně důsledná příprava (která samozřejmě jak se po čase ukáže je vlastně k ničemu). Tajůplná zrdcadla jsem vždy miloval, tento předmět má něco do sebe, nevím jestli dokáže něco více vyděsit než když člověk v zrcadle uvidí že se něco za ním pohnulo. Film tedy spolehlivě buduje napětí, trošku škoda, že s blížícím se koncem jsem se občas malinko, podobně jako hlavní hrdinové, ztratil. Každopádně jsem velmi rád, že kromě Jamese Wana tady máme další jméno, na které se vyplatí dávat si pozor. A samozřejmě také potěší fakt, když tvůrce pochopí že děs nespočívá v hektolitrech umělé krve a desítkách uřezaných končetin. 75%

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Vlastně ani nevím co mě na filmu štvalo víc jestli blbý Sandlerův účes nebo jeho kravská bunda. Obojí je děsivé. Vtipné je to místy, ale trapné rozhodně více. Malý Nicky se moc nepředvedl. A Tarantina mě bylo docela líto. 45%

Billy Madison (1995)

Adam Sandler se v počátcích své kariéry rozhodně neprezentoval jako herec romantických komedií. Spíše bych řekl že docela solidních trapáren. Jednou z jeho prvních se stal Billy Madison. Pokud si někdo libuje u filmu v tom že kouká celou dobu na debila, tady bude přímo nadšený. Sandler je tak akorát na facku. I z dnešního pohledu se jedná o jeden z nejslabších kousků jeho kariéry. 40% za tučňáka a úchylného ředitele školy.

Celebrity (1998)

Woodyho filmy jdou opravdu hodně mimo mě. Někomu holt není přáno. Jediný kdo mě stál za pozornost byl Leo DiCaprio a krásné ženy (Janssen, Theron, Ryder).

Život pod vodou (2004)

Anderson se mě svým 4. filmem dostal dokonale pod kůži a sledovat dobrodružství Stevea Zissoua pro mě znamená jakýsi dočasný vrchol Wesovy tvorby. U Andersonových filmů, které jsou obdařeny hodně specifickou atmosférou je hodně důležité se naladit přesně na tu správnou vlnu. Život pod vodou je parádní ztřeštěné dobrodrůžo se zatím nejlepší hudbou. Cate Blanchett je tady fakt kočka a Bill Murray přestože hrál v minulých dvou filmech spíše jen takové trouby se zde vytasil s jednou z nejlepších filmových postav vůbec. Tohle mě moc bavilo. 80%

Noc v muzeu (2006)

Rodinná fantasy taškařice, u které se pobaví mnohem více děti než dospělí. Trojice dědkovských záporáků předvedena v titulcích poměrně dost trapnou taneční scénu. 50%

Lawrence z Arábie (1962)

Zaznívají zde slova jako zázrak, já viděl film dvou odlišných poločasů, zatímco první polovinu si to pěkně šmaruje přes poušť, která snad nikdy neskončí. Divák si skrze postavy sáhne kolikrát hodně na dno. Druhá polovina již tak kvalitní zcela určitě není. Začíná se válčit (vyhazování vlaků do povětří). Čekal jsem přecejen více a není to tím že bych očekával nějaký blockbuster. Spíše mě ve druhé polovině již nesedí samotný hlavní hrdina. Scény, hlavně v úvodu mají vynikající dramaturgickou kvalitu. A slovíčka Yes nebo No znějí z úst Petera O'Toole démonicky.... Big things have small beginnings. 80% hlavně za velkolepost.

Zimní příběh (2014) odpad!

Vůbec mě to nedávalo smysl, ale i kdybych to nějakým zázrakem pochopil, tak je to stejně hrozně špatně natočené.

Neviditelný na útěku (1992)

Tohle mě ke Carpenterovi moc nesedělo. Také jsem hodně dlouhý čas váhal, zda-li dát vůbec Neviditelnému na útěku šanci. Nakonec jsem tak samozřejmě učinil, nicméně jsem nedostal kromě romantického fláku, který je hlavně v první polovině alespoň občas vtipný, nic navíc. Sam Neill záporák jak bič, Daryl Hannah předpisově krásná a Chevy Chase, kterého jsem nikdy nemusel. 50%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Malinko více se mě líbila First Class a to hlavně proto že obsahovala "argentínskou scénku". Návrat Bryana Singera k sérii, která jej proslavila mezi komiksovými fanoušky jsem sledoval trošku s mírnými rozpaky, přecejen měl za sebou ne moc povedené Obry a obrovské klopýtnutí zažil i se Supermanem. Tady se ovšem přecejen částečně zrehabilitoval a odvádí svůj Xmenovský standard. Z postav mě příjde notně do počtu Wolverine (promiň draku, ale jsi zde pouze jako průvodce). Ani Magneto si neurval pro sebe tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Zkrátka postavy dostávají trošku na frak a tak nejvíce zaujme vrůstově nejmenší z nich (Bolivar Trask) a pak také Quicksilver v podání Evan Peterse. Příběh je zajímavý, nicméně se nabízí trošku otázka jestli to celé nevykrádá Matrix, potažmo Terminatora. Jako k akční zábavovce nemám ovšem žádných výhrad. 80%