Černý přízrak (1986)

Příjemné béčko o jedné vendetě, která mi připomněla Vránu. Škoda že není nikterak vysvětleno jak se vůbec Charlie Sheen zhmotňuje. Zkrátka mozek nedostane u tohoto filmu šanci ani na okamžik. Film samozřejmě nepůsobí nikterak originálně. Lepší automobilové honičky jsme již viděli a herci jsou místy dost prkení. Černý přízrak spíše ale připomene osmdesátkový nenáročný styl. Nadhodnotím, ale nenudil jsem se. PS: Navíc má film dosti příjemný soundtrack.

Noční rande (2010)

Na film jsem se díval jen díky cameu Marka Wahlberga. Steve Carella upřímně moc nemusím. Žádnému jeho filmu jsem nedal více než 3 hvězdičky. Už od Božského Bruce s rozpaky sleduju jeho rostoucí popularitu. Tady je postaven na jeho "humoru" další film. Film na mě působil jako manželský poradce. Akční dění na place nebudu komentovat, stejně jako "humorné" scénky v titulcích. Já se prostě nesmál.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Od začátku ať jsem chtěl nebo nechtěl jsem porovnával s Piráty z Karibiku. Ještě v první polovině jsem své hodnocení viděl někde mezi 70%, což by znamenalo že se mi to líbí méně než druhý díl Pirátů, ale více než Trojka. Druhá polovina Prince ovšem své hodnocení ztrácí a já musím smutně zkonstatovat, že se film uhnízdil na chvostu i za celou Pirátskou trilogií. Chybu rozhodně nevidím že by Gyllenhaal nenahradil Deppa. O to tady ani moc nešlo. Gemma je taky luxusně krásná. Ale prostě celý ten příběh je dosti slabý. Ben Kingsley hraje záporáky prakticky pořád. Afred Molina potěší, ale časem omrzí jeho nadávání na daňový systém. V jednu chvíli mi na mysl vytanula i myšlenka zda-li film není trošku o Iráckém programu chemických zbraní, když Američané potřebovali záminku k svrhnutí Saddama. PS: Druhá projekce filmu žádná procenta nepřidává. Prostě jen obyčejný blockbuster, který se z hlav vykouřil prakticky již v době svého vzniku. 60%

Srdce draka (1985)

V roce 85 (Jackie hrál v 5 filmech) byl Jackie už tolik pokopaný že v tomto filmu už moc kung fu není. Film je trošku netradiční, kdy po sérii zmatků, které způsobuje Jackieho mentálně zaostalý bratr vše konečně vyvrcholí pořádnou akcí. Chápu že Jackie nemůže točit jen bojovky. Nakonec z toho mála co tady předvádí se zde nachází velice povedený souboj s jedním členem gangu asi 10 minut před koncem. Ten rozhodně stojí za povšimnutí.

Zátoka (2009)

Moc mě bolí co člověk provádí s přírodou a jejím bohatstvím, lov delfínů patří rozhodně k největším krutostem které člověk dokáže. Chválím vznik dokumentu, který na tyto zvěrstva upozorňuje! Čím více lidí si uvědomí že nejsme na planetě sami, tím lépe.

Piraňa 3D (2010)

Piranha se jednoznačně pasovala na horor roku 2010 (tento fakt není ovšem překvapivý, protože těch povedených hororů je v letošním roce jako šafránu). Alexander Aja oprášil brutalitu a nemilosrdnost a nechal v jezeře na pospas kozy, pincky a bobry jako návnadu. Filmu nemám absolutně co vytknout, snad jen že 3D jsem protrpěl, už by se nad touhle novinkou měl někdo zamyslet, bochnout do stolu a říct dost! Dabing mě překvapivě nerušil. Zpátky k filmu, ten obsahuje menu jaké by měl mít pořádný horor: napětí, teenagery, kozy, ultimátní zabijáky (mimochodem pekelně provedené a hladové), starého vědce, hrdinského policistu a nějaký ten mladý pár co musí nakonec přežít, k tomu přihodit ještě nějaké komické figurky (skvělý Jerry O'Connell) a je prostřeno na večeři. Z kina jsem odcházel dost ušlápnutý, s poničenou psychikou, Aja se krve rozhodně neštítí a jak tady již jeden kolega poznamenal, oproti jiným režisérům dokáže ponechat oči otevřené i tam kde již druzí odcházejí. Aja prostě dokáže jít až na samou hranici. A tak se divák dočká spousty ohříbaných končetin.

Poslední kondor (1987)

Překvapivě povedený kousek z Hongkongské kinematografie, který dost netradičně přispívá do vietnamské tematiky. Film se nedá brát snad vůbec vážně, pravdou je že jsem nevěřil že v komandu našich 10 mužů, kteří šli do akce, bude tak řádit smrtka. Přece jen Sammo Hung není Jackie Chan a jeho filmy se mi jeví daleko drsněji.

Poslední vládce větru (2010) odpad!

Moc se omlouvám Jonahu Hexovi za své příkré hodnocení, protože to co "dokázal" M. Night Shyamalan je vpravdě neuvěřitelné. Poslední vládce větru je nejvíce dovysvětlující film staletí. Věty kdy se popisuje co divák může vidět je neskutečné množství. "Něco tam dole je." "Boří se to." "Je vyčerpaný." Jestli mi film něco připomněl tak: "Stěrače stírají." Klakson troubí." A zbytek filmu kdy malý Budha mává rukama a přitom se nikoho nedotkne nestojí taky za nic. A to mají vzniknout ještě další díly? Koho to bude zajímat?

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Na třetím dílu neshledávám nic co by mělo znamenalo nějaký razantní úbytek "kvality". Stále je to stejné, Lee s Carterem se hašteří a nakonec tedy i něco vyřeší, tentokráte v Paříži. Potěší francouzský taxikář, stejně jako vyslýchací scéna za účasti jeptišky. Díky stopáži taková nic neříkající jednohubka na večer. 55%

Jonah Hex (2010)

Westerny mám moc rád, ale s Jonahem Hexem jsem si prostě poradit nedokázal. Film se mi upřímně nelíbí. 81minutové nic, kterému navíc ještě ukrátí nějakých 7 minut titulky, takže nám zůstává zhruba na 75 minut na představení postav, nějakou historii vzniku Jonáše a pak semtam přihodit akci. Scény k sobě nepasují, byl jsem zoufalý při snaze zvyknout si na styl vyprávění Jimmy Haywarda. Poté jsem již se svou snahou vpravit se do příběhu naprosto rezignoval, doufajíce že se mi naskytne alespoň kulervoucí akce nebo zapamatováníhodná závěrečná scéna. Bohužel. Kravina na entou, kterou na plátna bůhvíproč vypustili z DC comiksu.PS: Scénaristé Neveldine & Taylor se zase jednou vytáhli, že to napsali oni jsem ale zjistil až v závěrečných titulcích. PS2: Film jsem trošku zrbnul, ale upřímně mi fakt tyhle Hollywoodské kraviny s narůstajícím množstvím začínají dost vadit! Kam se vytratil kumšt, pánové? 30%