Legenda o vášni (1994)

Z dnešního pohledu je Tristan vlastně takový nezodpovědný ocas, který snad ani neví co chce. To nic nemění ovšem na faktu, že Brad Pitt tímto filmem definitivně rozrazil dveře Hollywoodu a dál už to byla ukázková krasojízda. 80%

Leon (1994)

"Přiveď všechny." "Všechny přiveď!" 100%

Lví král (1994)

Krásná hudba. Hans Zimmer zkrátka dokazuje že umí!

Maska (1994)

Ace Venturu mám raději než Stanleyho Ipkisse, ale i tak se jedná o hodně povedenou komedii s Jimem. Imitace Clinta je neskutečná. Cameron Diaz nebyla nikdy rajcovnější. 75%

Maverick (1994)

Hvězdné obsazení, Gibson jasně na svém vrcholu a spousta precizního humoru. Tady si zkrátka všechno skvěle sedlo a všichni účastníci si podle mě natáčení krásně užili. 90%

Mělký hrob (1994)

Rozhodně film, ke kterému stojí za to se vrátit v době kdy Danny Boyle má již své jméno jistojistě zapsané v bájném Hollywoodu. Mělký hrob je prvotinou tohoto režiséra a už zde se dají snadno nalézt významné poznávací znamení. Především je to vynikající hudba a precizní uvážlivé dialogy a do jisté míry ne zrovna cítění s hlavními postavami, které dokáže Boyle provést skutečným peklem. Zkrátka a dobře debut jako hrom!

Mladí muži za pultem (1994)

Do sexuální terminologie přibylo tentokráte slovíčko Sněhulák. Samozřejmě nebudu se tady rozepisovat co dané slovíčko vyjadřuje:) Jeff Anderson opět vládne filmu, alespoň z mého pohledu. Na postavu Randala se těším vždycky. Nezodpovědný Randal samozřejmě potřebuje svůj dokonalý opak a tím je dobrácký Dante. 80%

Může to potkat i vás (1994)

Může se to stát i vám? Nemůže, ale docela dobře se kouká na to když se to stane Nickovi a Bridget. I love New York, New York. Jinak je to tedy limonáda jako blázen, hlavně celé soudní líčení je velice nepravděpodobné. Na zvednutí nálady film v pohodě stačí. 60%

Nebezpečná rychlost (1994)

Hodně se zapomnělo, že Keanu Reeves byl skvělý akční borec od nepaměti. Na tenhle akčňák si moc dobře vzpomínám. V době vzniku u nás doma na videokazetě frčel hodně často dokolečka. Teď jsem si dal pěkně opáčko a zjistil jsem, že mě chyběl více než jsem si myslel. Nonstop akční jízda plná nápadů aneb co vše se dá vymyslet s autobusem, který nesmí zpomalit. Neskutečně napínavá a intenzivní záležitost. 90%

Nejsem blázen (1994)

Newmanův herecký megakoncert, kdy se jen tak toulá městem. Málem sbalí krásnou mladou ženu, vyhraje balík peněz a dá se dohromady se svou rodinou. Bruce Willis zde disponuje svým pověstným úsklebkem, který v 90. letech ovládal na jedničku.