Vládce temnot (1987)

Atmosféra jako blázen, několikrát sem se tak lekl, že sem se skoro p... 60%

23 (2007)

Na čísle 23 něco zlověstného zajisté je, tos nevěděl Jime? Jim tentokráte v detektivním módu, mírně s rozpaky. 60%

Likvidátor (1996)

Arnoldova akční stár se sice na chvilku v Pravdivých lžích nadechla, ale osmdesátkovým záležitostem v 90. letech prostě pšenka už moc nekvetla. Likvidátora si navíc vzal Chuck Russell, pro kterého to byl první akční snímek. Arnold zde překvádí jen takovou další variaci na Terminátora s tím rozdílem, že do toho zakomponuje i trošku té špinavé politiky a nějaký ten podraz spojený s odhalením padoucha. První polovina je docela slušná ale po letadlové scéně, mimochodem dosti přitažené za vlasy, se film začne likvidovat v podstatě sám. Triky jsou ohavné a v krokodýlí scéně až spíše úsměvné. Druhá polovina z filmu udělá béčko až na půdu. Škoda, určitý potenciál jsem zde zaznamenal. 50%

Oni přicházejí (2002)

No konečně nějaký horor bez milionů lekaček v každém záběru a nebo o nějakém strašidelném domu, kde prostě lidé žijí dál přestože v něm straší. Netvrdím, že by to měla být nějaká super bomba, ale je to konečně taky odvaha někoho jít proti proudu a netočit duchařský triller. Tahle poměrně napínavá atmosferická podívaná se docela povedla. 50%

Psycho (1998)

Ano souhlasím s názorem že jde o naprosto zbytečný film, ale když už jsem si jej pustil a koukal na něj, nepřišel mi ničím tak hrozný a tragický. Herecké obsazení je na vyšší úrovni a například Vince Vaughn mi do role seděl solidně. Určitě je originál lepší, ale kdo jej neviděl a mrkne na tohle tak se určitě nudit nebude. 55%

Sejmi eso (2006)

Kdyby film osekli o prvních a posledních 10 minut tak by se svou ujetostí měl šanci zařadit někde k pohraničí Podfu(c)ků. Nejsympatičtějšími postavami je trojice nácků. Chris Pine by takhle mohl vypadat častěji. Ben Affleck zahyne hned v první várce. Krvavé dostatečně, zábavné bohužel pouze místy. 60%

Pták na drátě (1990)

Ujetý průměrný Mel Gibson, ale co? Vždyť je to natočené v duchu 80 let, takže se jedná spíše o zábavu. Goldie Hawn neskutečná kočka, které bych tedy věk nehádal. 50%

Vřískot 2 (1997)

Hororové série mají svá jasně daná pravidla. A druhé díly se zpravidla vyznačují více mrtvolami a rafinovanějšími vraždami. Toto pravidlo se snažil na hlavu postavit Wes Craven a dá se říct že se mu to povedlo. Vraždy jsou trošku rafinovanější a je jich více. Druhý díl potěšil účastí mnoha známých herců v cameo rolích. Trošku mě na konci nasrala nesmrtelnost Deweyho protože tato, pro mě nesympatická postava, nahrála ke vzniků parodií. A tak jsem se těšil že už v dalším díle účinkovat nebude. David Arquette je odporně hrozný herec. Za zmínku v tomhle díle stojí charismatický Timothy Olyphant. 65%

Wasabi (2001)

Trošku zklamání. Prvních 10 minut je skvělých, pak už je to taková nudička. Za pár hodin už sem skoro nevěděl o čem to vlastně bylo. Jen vím, že na to, že je to francouzská komedie to bylo opravdu velmi slabé.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

U novějších dílů Básníků (tedy 4 a 5) záleží na počtu repríz. Ty filmy se samozřejmě dají milovat. Nemusí je člověk nutně srovnávat se staršími notoricky známými hláškami. Pátý díl je trošku jiný, přeci jen Štepánka opouštějí jeho skopičiny a ten člověk začíná skutečně dospívat. Vrací se celá řada starých známých. Takže sledujeme jejich postupný vývoj. Musím uznat, že se jedná o velmi pěkný příspěvek do této časosběrné série. 65%