Virtuozita (1995) odpad!

Kanalizační odpad neboli kravina na entou.....

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Hodně velká špatenka. Od polovinu filmu jsem se modlil aby závěrečné titulky měly aspoň 20 minut. Milla Jovovich předvádí, že hrát může opravdu každý a Paul Anderson dokazuje nemožné, totální sračku dostal na plátna kin. Resident Evil tímhle dílem pro mě skončil, podobně jako třeba Twillight již po prvním kousku mozaiky. Resident Evil v minulosti znamenal jakousi jistotu nenáročného akčňáku. Hlavně Trojka byla mimořádně povedená. Pětka je ale absolutní hrůza. O těch tupých přestřelkách se mě bude asi hodně dlouho zdát. Nejlepší scénou ve filmu je závěrečných 10 sekund. Doufejme že 6. díl bude znamenat zkázu všech.

Líbánky bez ženicha (1996) odpad!

Lobotomická záležitost, která je prakticky nekoukatelná. Keanu Reeves měl svého času ohromné štěstí na role. Jinak by se těžko kdy mohl stát nějakou hollywoodskou osobností. Přecejen nesmrtlenost mu zajistila účast v Matrixu, popřípadě Bod zlomu. Tahle záležitost z roku 1996 je zcela mimo mísu.

Černá hodina (2011) odpad!

Aha, kolega verbal dal 4 hvězdy, tak to bude blbost. Ale má to hodnocení 50%, tak že by nebyla? O 90 minut později: Neskutečná kravina, která nemá ani jednu kloudnou scénu. Většinou při mimozemských invazích divák trne napětím a fandí lidem aby ty emzáky dostali, tady to nehrozí. Naopak mi přišlo jako dobrý nápad zlikvidovat všechny lidi, kteří měli něco s tímhle filmem společného. Nerozumím, že tohle se mohlo dostat do kin a moc se omlouvám jak Noci žraloka tak Skyline, které přecejen dokáží pobavit mnohem více. Emile Hirsch totálně potopil svou kariéru. Zbytek filmu tvoří neherci. PS: Napětí je v těchto i blbých filmech zapotřebí, takže nerozumím tomu proč tady naprosto chybí.

Jack a Jill (2011) odpad!

Čiré šílenství dvojice Dugan/Sandler. Jediná koukatelná scénka je když si před zápasem Lakers povídají Depp s Pacinem. A Pacino má binladinovské vousy a myslí si že jej nikdo nepozná. Což samozřejmě zachytí televizní kostka. Podezřívám Deppa že ani nevěděl že hraje v tomhle filmu. Jack a Jill je jinak téměř nekoukatelně debilní užvatlanou podívanou. Zkus mě rozesmát je proti tomuhle oscarový adept.

Řetězová zpráva (2010) odpad!

Klasická americká hororová sračka poslední doby. Parta nesympatických teenage chcípá hezky jeden po druhým ošklivou smrtí, ale divákovi je to naprosto jedno. K postavám si ani nešlo získat nějaké sympatie. V roce 2010 je úsměvné si posílat řetězové zprávy nebo maily. Každý snad musí znát Facebook. Dokonce i My Soul to Take mi přišlo lehce zajímavější než tohle. Po celý film mi příšlo že film musel mít původně 180 minut a pak na scénu nastoupil vášnivý střihač. Překvapí pouze fakt, že tohle šlo do kina. PS: Z obsahu o filmu se divák dozví více než při jeho projekci. To o nečem vypovídá.

Vem si mou duši (2010) odpad!

37%? Za co, proboha? Jestliže minulý rok u mě vyhrál odpad roku Poslední vládce větru, letos je žhavý kandidát My Soul to Take. Wes Craven asi musel spadnout z jahody, aby ho kondor vykuchal, když po řemeslném thrilleru Red Eye natočil tuhle slátaninu. Slasher je pravděpodobně mrtvý žánr. Rád bych se mílil, ale už moc nevěřím, že Scream 4 přinese nějaký výsledek. MSTT působí polovinu filmu jako špatný vtip, kdy partička loserů z jednoho amerického města, mimochodem krajně nesympatičtí jsou úplně všichni, si hrají na nějakou pofidérní sektu. Konec se zase nese v duchu rádoby překvapivého rozuzlení. Craven zde použije snad všechny známé finty, aby diváka zmátl. Bohužel divákovi to musí být tou dobou už všechno jedno. Blbost jako blázen a jen má zvědavost mě dokázala nějak zázrakem provést celým filmem.

Pevnost (1983) odpad!

Exkurzi po starší Mannově tvorbě jsem zahájil u Pevnosti a musím suše konstatovat že se jedná o jeden z 5 nejhorších filmových zážitků. Film se mi vůbec ani trošku nelíbil. Je s podivem kolik známých herců zde účinkuje. PS: Scott Glenn dle mého soudu posloužil Cameronovi jako předloha pro Terminátora.

Poslední vládce větru (2010) odpad!

Moc se omlouvám Jonahu Hexovi za své příkré hodnocení, protože to co "dokázal" M. Night Shyamalan je vpravdě neuvěřitelné. Poslední vládce větru je nejvíce dovysvětlující film staletí. Věty kdy se popisuje co divák může vidět je neskutečné množství. "Něco tam dole je." "Boří se to." "Je vyčerpaný." Jestli mi film něco připomněl tak: "Stěrače stírají." Klakson troubí." A zbytek filmu kdy malý Budha mává rukama a přitom se nikoho nedotkne nestojí taky za nic. A to mají vzniknout ještě další díly? Koho to bude zajímat?

Skrytý (2009) odpad!

O čem to vlastně bylo? PS: Dobře si prohlédněte fotku hlavního představitele, protože jej budete sledovat 90% snímku. Prakticky nezmizí ze záběru. Norské horory jsem viděl snad všechny a tento byl jasně nejslabší. Těžko mluvit o hororu v pravém slova smyslu.