Winchester '73 (1950)

Tento starší western se mě líbil určitě více než Stopaři nebo V pravé poledne. Děj se neustále žene kupředu a například úvodní i závěrečný souboj dvou mužů zcela jistě patří podle mě k vrcholům té doby. James Stewart možná trošku méně výrazný než bych očekával, ale zato zde má proti sobě zcela jasně daného protivníka, což mě ve Stopařích jaksi chybělo ke spokojenosti. Winchestrovka je mimochodem krásná zbraň. 70%

Poklad na Sierra Madre (1948)

John Huston je mistr ve vyprávění zajímavých a poučných příběhů. Podobně jako horské dobrodružství Cainea s Connerym, i tady se získané bohatství stane pro naše hrdiny spíše prokletím. Mé první setkání s Humphrey Bogartem nemohlo být ani zajímavější. Mimochodem viděno v dokonalém dabingu (Štěpánek, Haničinec, Štěpnička a Trávníček). 80%

Pouto nejsilnější (1945)

Bible v situaci mimomanželského románku. "Díky, že ses ke mě vrátila." 80%

Bambi (1942)

Disneyovská klasika, která sice zestárla a vedle, které jsou například moderní Pixarovky akční pecky, přesto není vůbec na škodu si připomenout tento pomalu vyprávěný příběh o jednom kolouškovi. 70%

Casablanca (1942)

Konečně jsem viděl legendární Casablancu. Dialogy jsou svižné a ostré jako břitva. Humphrey Bogart kouří jednu za druhou a kdyby mě závěr neprokecli "Hoši z Trpaslíka" nevím nevím jestli by mě nakonec neukápla i nějaká ta slza. 75%

Nebe a dudy (1941)

Škoda slabší a šablonovité druhé poloviny, kdy Marvan zbytečně stojí v cestě lásce. Každopádně jeden z nejvlídnějších filmů, který kdy vzniknul. Malí kluci jsou nejlepší. 75%

Přednosta stanice (1941)

Nejlepší film legendy české komedie. Skvělá sestava jako vždy a nezapomenutelné scénky.

Když Burian prášil (1940)

Výborná komedie krále komiků Vlasty Buriana. Opět se zde shledáváme s oblíbenými herci, jako jsou Pištěk, Marvan, Trégl a hlavně skvělý Čeněk Šlégl.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Jasně, člověk musí vzít v úvahu stáří snímku. Takové dětsky naivní, hlavní hrdinka rozhodně nepůsobí jako malá holka :) a překvapí na svou dobu kvalitní triky. Jeden z filmových restů, tedy hlásím splněno. 60%

Přepadení (1939)

Klidně to vykecám hned na začátku, finální přestřelka chybí! A to jde prosím pěkně John Wayne sám proti 3. Jízda dostavníkem jinak slušně odsýpá a Apači nakonec taky dorazí, ani nevadí že se na ně delší dobu čeká. John Ford by specialista na westerny a jeho díla by si nějaký ten remake určitě zasloužily. 65%