Sváteční rande (2020)

O žádné veledílo se samozřejmě nejedná. Je to taková ta každoroční předvánoční romantická záležitost, která se tentokráte dá snesitelněji a bezbolestně přežít. 10 let do podobných filmů byla obsazována Anistonka a nejsem si jistý jestli zrovna Emma Roberts má na to ji adekvátně nahradit. Ta holka má jisté kouzlo, ale tady hraje občas afektovanou holku, která má veliké štěstí že jí osud přihrál do cesty Lukea Braceyho, protože to skoro vypadá že by taky mohla skončit navěky sama. Duo je společně určitě sympatické, takže divák tak nějak tuší, že by jim to nakonec i přes všechny možné scénaristické klacky mohlo vyjít. 50%

Přestřelka u O.K. Corralu (1957)

Už třetí snímek, který jsem si dal v průběhu westernového opáčka, o Wyattu Earpovi. Tentokrát se na plátně sešli Douglas s Lancasterem. Kirk jako Doc Holliday je jedním slovem boží. Háže parádní hlášky, je správně nad věcí a funguje podstatně lépe než jeho přesný protipól Burt Lancaster. Wyatt Earp v jeho podání je neskutečná hrana, chlápek, který má na to, aby vymlátil celou hospodu. Škoda přesunu děje do Tombstone, protože v Dodge City celý film funguje skvěle. 65%

Valdézovi koně (1973)

Slabý western, který toho kromě chlapáckého Bronsona a krásných koní nic více nenabízí. Když už to vypadá, že proběhne závěrečné krvavé finální zúčtování, je z ničeho nic ukončeno. To jsem vůbec nepochopil. Začínám si oprávněně myslet, že John Sturges nic světoborného na poli westernu kromě Sedmi statečných nenatočil. 40%

Ohnivá sedla (1974)

Bláznivá westernová parodie, která některými fórky nebo velmi velmi neotřelým koncem, ve kterém je k vidění nezapomenutelná hromadná mela, sice nabídne slušnou porci zábavy, ale také spoustu hluchých míst. Nicméně za motorkáře na koních nakonec musím dát palec nahoru. 60%

Wyatt Earp (1994)

Dlouhá životopisná sága o Earpovic rodině, kterou Costner s Kasdan jako poctu tomu největšímu šerifovi všech dob. Wyatt Earp je velkolepá rozmáchlá podívaná, která přechází do akce jen občas a v určitých momentech je určitě lepším filmem než o rok starší Tombstone, ale zase vinou své délky jí chybí svižnost. Tombstone byla přecijen jinačí akční jízda. Kilmer podává mnohem zajímavější herecký výkon. Costner pojal svého Wyatta Earpa až dokumentárně přesně. Zkrátka oba filmy jsou určitě povedené. Záleží zda chce divák životopisný film nebo akční. 65%

Vyšinutý (2020)

Bojím se jestli se nám do příštího filmu Russell vůbec vejde. Vyšinutý je takovou tou výživnou jednohubkou, která umí být správně napínavá, dodá nám zajímavého záporáka a tentokrát i mírně sympatickou hrdinku, která udělá samozřejmě chybu, jenže v ten moment ještě netuší jak moc za ni bude muset zaplatit. Tyhle malé thrillery rozhodně můžu. Je to na jedno podívání a nemusí se u toho přemýšlet. Churstyn tady správně poznamenal, že se jedná o Stopaře ve volném pádu. 55%

Horší už to nebude (2006)

Haroldu Crickovi se jednoho dne zblázní hodinky a jemu půjde o život. Dustin Hoffman je literární expert a ve volném čase trénuje plavání. Emma Thompson nedokáže uspokojivě zakončit své nejnovější literární dílo. Marc Forster v prvním desetiletí 21. století do nás sypal jeden zajímavější filmeček za druhým. 85%

Prázdniny pro psa (1980)

"On má ruce jako z papíru." Povedená česká rodinná komedie, nejlépe pro celou rodinu na nedělní podvečer. 75%

Bytost (1982)

Velmi netradiční horor, ve kterém se jde hned od začátku sice hodně tvrdě na věc, ale s příchodem závěrečných titulků mě ulpěla pachuť v ústech hlavně kvůli tomu, že celý příběh vlastně není vůbec nijak dovyprávěn a proč se to vůbec té ženské dělo. Určitě si zjistím zda-li jde o skutečný případ. Body navíc Bytost získává hlavně za nadupanou nepříjemnou hudbu, když neviditelná Bytost přichází. 40%

Zahrajte mi "MISTY" (1971)

Jako Clintova režíjní prvotina tenhle film bez problému obstojí, přestože bych zde pár slušných chyb našel. Co zarazí, je určitá suverénost snímku. Clint zde hraje navíc trošku méně sympatickou postavu, než jsem zvyklej a jisté potíže s fanatickou fanynkou jsem mu přál. Škoda slabé druhé poloviny snímku. Závěrečné vyvrcholení mohlo přijít určitě dříve. 65%