3000 mil na útěku (2001)

Kevin s Kurtem v době kdy jejich kariéra za moc nestála. Oba herci se snaží, aby spadlý řetěz nahodili zpátky, ale nohy jim podráží smrtící stopáž a nezkušený režisér. 50%

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Kdyby si lidé přestali tuhle kravinu plést se skvělým prvním dílem, muselo by být pokračování jasně v černé barvě. Vtipy nejsou povedené a i ty které si tvůrci půjčili z minula jsou mnohem horší. Tenhle film neměl nikdy spatřit světlo světa. 10%

Připoutejte se, prosím! (1980)

Fórky typu: "Všechna světla na přistávací plochu" nebo Air Izrael asi nikdy nezevšední:) A navíc...Děti ať jdou spát v 9, pes ať je nažranej, dvůr pokropenej, branka zamčená a všechno pořádně vypni. 80%

Pod povrchem (2000)

Určitě film mohl dopadnout lépe, ale to by chtělo příběh zkrátit a vynechat 3/4 filmu. Zpočátku to celé funguje přesně v tom stylu, kdy člověk netuší jaké budou věci příští. Musím říct, že na to že v domě strašilo, tak to Michelle docela zvládá. Finále je správně vygradované a Harrison ukázal, že i v záporné roli dokáže obstát. 60%

Proxima (2019)

Astronauti jsou také lidi, pokud jsem si to dříve tolik neuvědomoval, Proxima mě tento fakt natlačila velmi důrazně před obličej. Astronautka Sarah má dceru, ale má kromě toho i svůj vysněný cíl, let do vesmíru. Dokáže vše skloubit? Zvládne náročný výcvik a odletí do vesmíru? Jak to celé vezme její dcera? Podíváme se vůbec do vesmíru? Odpovědi víceméně znám, ale nebudu prozrazovat. Prozradím jen to, že Eva Green se do toho opět obula přesně stylem, který na ní máme moc rádi. 55%

Vzpomínky na Itálii (2020)

Silné téma ve slabém filmu. Je osvěžující koukat na Neesona zase trošku jinak, než na někoho kdo vykosí půlku Albánie. Tady se nám převtělil do člověka, který se denně snaží vypořádat se ztrátou své manželky a snaží se nějak nenásilně udělat ze svého syna pořádného chlapa. 50%

Kožené slunce (2002) (TV film)

Už jenom pro tu lásku k vesnickému fotbalu nemůžu jinak. Základy Okresního přeboru vznikaly tady! 70%

Vánoční kronika: druhá část (2020)

Kurt Russell už podruhé není tak boží, ale stále je tím nejlepším co se dá ve filmu najít. Jinak to celé balancuje lehounce nad hranicí snesitelnosti. Třetí díl už prosím ne. 30%