Winchester '73 (1950)

Tento starší western se mě líbil určitě více než Stopaři nebo V pravé poledne. Děj se neustále žene kupředu a například úvodní i závěrečný souboj dvou mužů zcela jistě patří podle mě k vrcholům té doby. James Stewart možná trošku méně výrazný než bych očekával, ale zato zde má proti sobě zcela jasně daného protivníka, což mě ve Stopařích jaksi chybělo ke spokojenosti. Winchestrovka je mimochodem krásná zbraň. 70%

Mladé pušky (1988)

- Hej, Peppine. - Slyším tě, Bonney. -Koukám, že tam máš Charleyho Crawforda. - Jo máme tady spoustu... -Hej, Peppine, Charley Crawford už tam s tebou není. ....Jinak bohužel tento můj kdysi velmi oblíbený western solidně zestárnul, akce mnoho není ale Estevez se jako Billy Kid zkrátka narodil. 55%

Výjimeční (2019)

Nejsem z kamene a za volbu tématu tentokráte musím něco navíc přihodit, přestože mě film většinu času zase až tak moc neseděl. S blížícím se koncem ovšem ty správné emoce přece jen přicházejí. Film s podobným poselstvím je dobré čas od času vidět, aby se divák přesvědčil o tom, že na světě je spousta lidí, kteří chtějí nezištně pomáhat. Druhá projekce určitě časem hodnocení ještě zvedne. 70%

Renegáti (1989)

Jako kluk jsem miloval western Mladé pušky, když tedy Renegáti přišli do kina musel jsem na ně svého času vyrazit. Kiefer a Lou Diamond pro mě už nejsou těmi taháky jako kdysi a Renegáti jsou jejich nejslabší společný film. Není moc co chválit. Hlášky zoufale chybí a konec vyznívá že by si ti dva nejraději dali rande. 40%

Lampasy (1981)

Spíše Trapasy. Je docela možné, že tohle mělo v 81 v Americe obrovský úspěch, ale mě přišel film strašně málo vtipný. Než Bill Murray mě tady nadchnul Warren Oates a nepřehlédnutelný John Candy jak učil hrát poker jednoho nebožáka. 40%

Sbal prachy a vypadni (1998)

Kdyby Ritchie nenatočil Lock, Stock and Two Smoking Barrels nebyl by ani Snatch. Takže je tady partička 4 kamarádů, kteří si řeknou, že si cestu k životnímu štěstí trošku zkrátí tím, že v kartách oberou Sekeru Harryho, jenže samozřejmě co by to bylo za plán, kdyby se jim celý nezhroutil. Takže Eddy v kartách samozřejmě prohraje, udělá navíc ještě velkou sekeru a kluci jsou vlastně tam kde byli, mínus 500 tisíc liber. Kde do týdne sehnat prachy zpátky? Samozřejmě se podívejte na tenhle film, který možná nemá takový hype jako Podfu(c)k, ale je to prvotina a Guy Ritchie se vším všudy. To přece chceš vidět. 95%

Podfu(c)k (2000)

Navždy prosím velebit Guye Ritchieho, dal nám Podfu(c)k. Je to ten film, ve kterém se dozvíme, že slovíčko panna z bible je vlastně trošku omyl, že do Anglie je lepší nejezdit, že od cigánů je lepší si nekupovat přívěs, že diamant je lepší nevytahovat, pokud je na blízku pes, že Rusové jsou nezranitelní, že nosit kravatu může být i nebezpečné a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Skvělý, skvělý, skvělý! 100% tentokráte nestačí. Jeden určitě z mých TOP 20.

Záhrobní komando (1987)

Po nadšení z Noci husí kůže jsem očekával od Záhrobního komanda stejnou kvalitu, ale kromě v úvodu pár solidních hlášek, kdy malí kluci mají slušnou vyřídilku filmu hodně dochází v druhé polovině dech. Dalo mě to jediné, vím jak zneškodnit mumii, stačí najít plandající obvaz, uvázat jej k šípu a ten vystřelit, pak už není co řešit. Další Dekkerův film jsem viděl nedávno a tím byl katastrofální Robocop 3. Mimochodem stejně jako v Záhrobním komandu se i u Predátora Evoluce sešli Shane Black s Dekkerem a dopadlo to jak všichni víme dost podobně jako tady. Tedy špatně. 40%

Rychlá změna (1990)

Neměl jsem tušení, že Bezva finta stála Američanům za tu námahu, aby se rozhodli ji předělat. Bill Murray je zcela jiný typ komika než rozjařený Belmondo, kterého skvěle daboval Krampol. Geena Davis nesahá původní představitelce ani po kotníky a Randy Quaid byl protivný snad vždy a všude. Co tedy chválit? Jednoznačně hlavního detektiva Jasona Robardse a příběh, který se po vyloupení banky ubírá malinko jinudy, takže to není taková doslovná záležitost jako v případě předělávky Kopyta. 50%

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Akce stíhá akci a tentokráte to bude smutné. Velmi smutné. Vinnetou pro mě samozřejmě jako kluka znamenal hodně, i dnes si rád zpestřím filmovou chvilku tím, že jej znovu vytáhnu na světlo a disk opatrně zasunu do přehrávače, abych se mohl kochat dokonale krásnou krajinou, vynikající hudbou a možná největším kamarádstvím filmového plátna. Poslední výstřel funguje jako poslední díl absolutně dokonale. Až si člověk říká, že mohl být klidně v pořádí 5. nebo 6. a ne už třetím. 100%