Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Návrat se vší parádou, bez Kochanské, ale zato na Trpaslíkovi, který vypadá znovu jinak, ale na to už jsme si v minulosti zvykli. Spousta dílů je hodně povedených a vyloženě slabší je pouze ten poslední. 80%

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

"Jednou sem šel, pořád jsem šel a jindy například dneska sotva stojím!" "List newyorských finančníků Business Times, který odbírám. Tedy platíme si na půl s kolegou Smoljakem, tedy tento náš list. Prostě nedávno jsme se tam dočetli, když nám to přeložili." Seminář: ****, Hra: ****. 80%

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

"Říká se, že doušek vína dodá herci jistoty. Nevím. Pan Živný nebyl schopen udržeti své potácení v mezích jeviště a co chvíli nám zmizel v kulisách. Jeho „Kuš!“, kterým se obracel do nápovědní budky, ostane v mé paměti provždycky. " Bořivoj Penc zde prožije svou hvězdou chvilku při referátu. Pokud jde o obsah představení tentokráte probíhá analýza hry Němý Bobeš, takže se nějakého uceleného děje divák nedočká. 80%

Akumulátor 1 (1994)

Česká odpověď na americké velkofilmy a zároveň film, jehož technickou stránku se nám bohužel už později nepodařilo překonat. Rovněž je to nepříjemné zjištění jaká kvalita se točila v 90. letech a co se dostává do kin dnes. 80%

Serenity (2005)

Seriál Firefly jsem dříve sledoval a tohle je prakticky jeho celovečerní vyvrcholení. Rozumím hodnocení 3 a méně hvězd, pokud jste seriál neviděli. Ti co jej znají se jim Serenity samozřejmě líbí mnohem více. Je docela sranda nasledovat Star Wars a pak si pustit tohle. Ty letecké souboje nebo vesmírné scény mají trikově mnohem blíže k Červenému trpaslíkovi než k Hvězdným válkám :) Ale chemie mezi postavami funguje na jedničku, stejně jako skvělý Nathan Fillion, proti kterému stojí charismatický záporák. 70%

Modrý samet (1986)

Taková ne zcela tradiční Lynchovka, která není až tolik šílená jako Lost Highway nebo Mullholand Drive, ale i přesto vykazuje většinu trademarků, které Lynch dokáže vysypat z rukávu. Mám trošku pocit, zda Tim Burton později trošku neopisoval, když se snažil vytvořit představu takového zdánlivě idylického městečka. Lynch je Lynch. Na něj člověk musí dostat vždycky náladu, nicméně výsledný dojem je neuvěřitelně silný. 80%

Host (2020)

Moc pěknej Host, bál jsem se dlouho do noci. Takhle nějak má vypadat strašení. Pěkně rozdat na začátku karty, pak chvilku napínat a nakonec nemilosrdně udeřit a to vší silou. Tohle mě bavilo a délka je přesně tak akorát. 56 minut a to se ještě v úvodních 20 minutách prakticky nic neděje. 75%

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Poprvé pro mě představoval Darebák veliké zklamání, ale jakmile jsem si po letech dal celou původní šestku filmů a za ně připojil tenhle dovětek, můj názor se značně vylepšil. Rogue One je trošku jiný Star Wars než Lucasovky, nebo spíše zcela jiný. Chvilku trvá než si divák nové postavy oblíbí a největší problém pro mě tady představovalo kdo je kdo. Gareth Edwards by mohl být roce 2021 pro zatuchlý svět Star Wars vysvobozením. 80%