Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Minulý Mechanik měl větší ambice, tohle je už vlastně jen xtá reinkarnace na Kurýra. Takže vlastně klasický Statham. Všechny zmlátí, koho potřebuje zabije, nakonec ještě sbalí kost jménem Jessica Alba a hurá do dalšího filmu. 40%

Mělčiny (2016)

Stále slabší kousky nám předkládá tenhle rejža. Blake Lively na ploše 80 minut absolutně nestačí a její myšlenkové pochody, kterých není ani mnoho, film ani neobohacují ani neposunují. Sandra Bullock podobnou samotu zvládla mnohem lépe. Mělčiny navíc nefungují ani jako horor. 3 postavy zmizí pod hladinou a vše sledujeme očima hlavní hrdinky hodně z dálky. Žralok je podlá svině a než znovu Mělčiny, to raději už i snad žraločí Útok z hlubin. 45%

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Slaboučká komedie, která blbnoucí potenciál rozhodně měla. Rozhodně zklamání. Povedenějších záseků je minimum a Adam Devine je vyloženě otravnej. 40%

Mise Condor (2016) odpad!

Dvojitý odpad. Seagal opět ve vedlejší roli.

Místo u moře (2016)

Dosti složitý film, u kterého doporučuji dávat hodně bedlivý pozor, jinak bude hrozit že si jej budete muset pustit znovu. Silný příběh, se kterým se člověk dokáže snadno ztotožnit, kdo z nás si sebou nenese nějakou tu temnější událost z minulosti, se kterou se musí ať chce nebo nechce vyrovnávat. Tady sledujeme jistého Lee Chandlera, kterému osud tedy opravdu naložil. Kdo jiný by mohl ztvárnit podobného ztroskotance lépe než Casey Affleck. Někteří z nás už holt třeba nikdy nebudou mít možnost žít spokojený život. 80%

Mlčení (2016)

Obrovský film v každém ohledu. Tleskám Scorsesemu že nakonec dokázal protlačit svůj vysněný projekt a my máme tak možnost sledovat snímek o velikosti víry a nesmrtelnosti ducha. Musel jsem se samozřejmě prokousat ne zrovna moc divácky atraktivní úvodní hodinkou. Naštěstí poté je divák odměnen neskutečně silným příběhem, poutavými dialogy a úžasnými scénami s precizními hereckými výkony. Přiznám se že jsem už dlouho takhle silně o nějaké Scorsesovce nezapochyboval jako právě nyní. Nicméně hluboce jsem se mýlil a uctívám tě Martine i nadále. 70%

Moonlight (2016)

Už principu za 2! Hned vysvětlím. Pokud se totiž začne upřednostňovat poselství, rasismus a téma nad samotnou kvalitou filmu, asi se tady nemáme o čem bavit. To aby si člověk sehnal rychle kameru a šel třeba natáčet balkánské bezďáky na Hlavní nádraží do Prahy a měl tak reálnou šanci zabojovat o Oscara, protože tohle téma je přeci kurva nosné. Letos nebyla nabídka nominovaných filmů na Oscara nic moc. A celkově tvorba byla slabší. Ale tohle je už na mě moc. Moonlight rozhodně nebrat. i těch pár let v řetězech bylo lepším filmem. 40%

Morgan (2016)

Kromě Giamattiho scény se ve filmu neobjevuje vůbec nic co by stálo za opětovné zkouknutí. Zoufalé scífko, které by vedle luxusní Exmachiny polehávalo jako vyplavená mršina. 30%

Naprostí cizinci (2016)

Vlastně je docela legrace jak se při jedné večeři jen vinou mobilů dokáží proměnit a zhroutit vztahy mezi dlouholetými kamarády. Skvělá myšlenka, scénář i dialogy, přestože působí až nevěrohodně kolik toho postavy zrovna tento večeř řeší a že se to vše tak pěkně sešlo. Určitě jsem se nenudil a díky italským hercům a evropské režii má film dostatečné kouzlo a atmosféru, kterou do potencionálního amerického remaku nelze přenést. 85%

Na špatné straně hlavně (2016)

Petr Novotný je zpátky ve svém monstr vesmíru. Balí kočky, krade prachy a mimoto zabíjí jiné lumpy. Pro fanoušky, tohoto dnes už medvídka, nezbytné vidět. 20%