Marťan (2015)

Během filmu jsem se v podvědomí nemohl ubránit srovnávání s Interstellarem, už asi díky tomuhle faktu mě Marťan tolik neoslovil. Nechci říct, že je to špatný film, bavilo mě to, ale ne tolik. Určité pasáže mě celkem uspávaly, což se u Interstellaru nestalo ani náhodou. Matt Damon podal dobrý výkon, role mu sedla, měl tam i několik povedených hlášek... ale to je jeden z mála plusů, který můžu zmínit. Hodnotí se film jako celek, takže suma sumárum, když si vezmu nenápadnou čínskou propagandu a typický americký průběh happy endu (navíc mě totálně sral přenos z Times Square, neskutečně ohraný americký klišé), což jsou dva body, který mi utkvěly v paměty asi nejvíc, nemůžu hodnoti jinak než průměrem - takže 3*.

Sinister 2 (2015)

Jednička nasadila laťku vysoko a už to, že se dvojky ujal jiný režisér nasvědčovalo tomu, že první díl zůstane nepřekonanej... několik lekaček, mráz po zádech přejížděl, především při "objevení se" Bubáka, nicméně intenzita "strachu" nebyla taková jako u předchozího dílu... Plusem je i to, že podle závěru se zdá, že se nechystá další díl, díky bohu z toho snad nebude paskvil jako z Paranormal activity

Everest (2015)

Výbornej, bohužel smutnej, příběh. Nádherný prostředí Himalájí, ze kterého jde respekt i skrz plátno. Do poloviny filmu, možná ještě trochu dál, pohodovej průběh "výletu", co se děje pak dál, to muselo bejt doslova peklo na Zemi. Sympaticky ztvárnění hlavní "hrdinové" a dokonaly to závěrečné autentické fotografie. S odstupem pár hodin mi došlo na 100 %, co jsem zhlídnul za parádní film. Silný čtyři hvězdy

Gangster Ka (2015)

Solidně vykreslená smutná realita zákulisí nejvyšších pater naší společnosti... po dlouhý době českej film, kterej si udržel moji pozornost, i když několik scén bylo spíš směšných tím, jak byly zahráný strašně uměle.. ale hlavní postava "Káčka" byla výborná, nechybělo několik povedených hlášek a celkově jsem byl spokojenej. Těšim se na Afričana

Rychle a zběsile 7 (2015)

O krapet lepší, než šestej díl, ale na 1.-5. díl série se poslední dva díly nehrabou, za tim si stojim. Překvapily scény, u kterých jsem si u sledování traileru klepal na čelo (seskok z letadla, skákání mezi mrakodrapy), povedený hlášky Tyrese Gibsona taky v pohodě, škoda je, že podle mě nebyl naplno využitej potenciál Stathama, dalo se z jeho přítomnosti vytřískat určitě víc. Průměr, ale jedna hvězda navrch za emotivní závěr věnovaný Walkerovi. Nejsem z těch, kdo by jeho smrt nějak moc řešil, ale byl jsem upřímně zvědavej, jak se vypořádaj s touhle nečekanou a hodně nepříjemnou skutečností a kloubouk dolů.. určitě v kinech ukápne nejedna slza, sám jsem měl na krajíčku.

Birdman (2014)

Znovu se mi potvrdilo, že očekávat od něčeho nic je nejlepší... film šel uplně mimo mě, nezajímal mě a po zhlídnutí velmi mile překvapil. Normálně neřeším takové věci, jako zde přítomní experti, ale u tohohle filmu musím zmínit kameru. Styl, který vypadá jako by celý film byl na jeden záběr, bez jedinýho střihu, výborný... neskutečně to vtáhne do děje a zaujme.. k tomu skvělý hudební doprovod, výborní herci.. parádní oddychovka, smekám a hodně silný 4*

Interstellar (2014)

K ději filmu nemám slov, to jednoduše nejde popsat... Ale když se spojí geniální režie, geniální scénář, geniální námět, geniální hudba a skvělé herecké výkony, vznikne epickej film... a tohle je jeden z nich

John Wick (2014)

Od chvíle, kdy jsem poprvý zahlíd ty ruský zmetky, jsem se těšil na Wickovu pomstu, kor po tom, co udělali tomu štěněti... několik povedených hlášek, akční scény vesměs skvělý, ať už ve Wickově domě nebo později v klubu - kde jsem tak trochu doufal, že film i skončí a Wick tam pozabíjí všechny ty šmejdy... bohužel se tak nestalo, což na jednu stranu chápu, film by pak měl sotva hodinu a deset minut... ale na stranu druhou už to šlo (z mýho pohledu) jen z kopce a tolik mě to nebavilo... takže dobrý, ale čekal jsem víc

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Luke Evans good, ale hodnotí se film jako celek a ten mě, až na pár výjimečných momentů, nějak extra nezaujal...