Sebevražedný oddíl (2016)

Hodnotí se tady filmy, takže ani špičkovej soundtrack nepomůže týhle tuctovce k víc, jak třem hvězdám.

V zajetí démonů 2 (2016)

Horory jako takový nevyhledávám, ale tenhle hryl sty můžu :D Luxusní příběh, parádně přenesenej na plátno, od první scény mě to vtáhlo do děje, z mýho pohledu vychytaný lekací scény, mráz po těle mi běhal v průběhu celýho filmu, extrémně sympatická dvojice v hlavní roli. To všechno s nádechem "based on true story". Přemýšlel jsem mezi 4 a 5*, ale vzhledem k tomu, že první díl jsem hodnotil čtyřma hvězdama, zákonitě musel přijít plnej počet, protože tohle je ještě o kus dál. Pro mě, jakožto nefanouška hororů, po jedničce Sinisteru, asi nejlepší horor, co jsem měl možnost zhlídnout.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Předně - nejsem ani náhodou fanoušek Marvelu a různých zfilmovaných komiksů. Ale po těch všech Cpt. Amerikách, Avengers a nevim čem ještě, přišlo pro mě osobně příjemný překvapení. Film měl zajímavý děj, což se o posledním Captainovi říct nedá (nutí mě to srovnávat). Soundtrack taky solidní, postavy sympatický, McAvoyovi sedí role fantasticky. Vtip, akce, žádná nuda. Za mě solidní čtyři hvězdy, i když jsem se rozhodoval spíš mezi 3-4. Takže, když už Marvel, tak pro mě momentálně určitě na vyšší pozici X-men, než Avengers. PS: Ještě nutno dodat, že tohle je první film ze série, který jsem viděl :D + jsem chtěl vyzdvihnout 7.1 zvuk

Vyletět z hnízda (2008)

Dlouho se mi nestalo, abych na konci filmu nevěděl, o čem to bylo, nebo jakej smysl to vlastně mělo.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Na tu velkou slávu, která kolem filmu panovala od jeho prvního teaseru, nic moc... První půlka filmu mohla bejt klidně vypuštěná, prospat to, o nic nepřijdete. Nejlepší okamžik filmu byl, když se poprvý setkal Batman se Supermanem a vyspoilerovaná hláška "Do you bleed?", jinak nuda šeď... Závěr filmu a celkem dlouhá akce to trochu zvedla + samozřejmě hudba od Hanse Zimmera. Průměrák.

Už je tady zas (2015)

Čekal jsem teda úúúplně něco jinýho, než co jsem nakonec viděl. Šel jsem do kina s tim, že se pořádně zasměju, vypnu a užiju si "Boratovinu".. místo toho jsme z kina odcházeli celkem zaskočeni a zamyšleni. Ve filmu jsou sice místa, kdy se zasmějete, objeví se zde i hodně "vtipů", kterým jsem se teda (já konkrétně) nezasmál vůbec, ale hlavně je film skvělou ukázkou dnešní doby a myšlení lidí, kteří jsou zfanatizovaní vůči migračnímu problému takovým způsobem, že kdyby opravdu přišel "novodobý Hitler", určitá část populace by byla schopná jeho řečím naslouchat a následovat ho. Což podle mě není zrovna dobře. Navíc byl tady Hitler zahrán opravdu bravurně. Takže - ač jsem šel původně vlastně na úplně jiný žánr, čtyři hvězdy si tohle dílo zaslouží.

Dánská dívka (2015)

Hodně velká ujeťárna. Klobouk dolu před hereckýma výkonama obou hlavních postav, ale mám z tohohle filmu hodně zvláštní pocit :D

Saulův syn (2015)

Velký očekávání z několika důvodů - hlavní kandidát na Oscara, evropský film (přecijen Evropa má k tomuhle tématu nejblíž), Osvětim, náhled do fungování Sonderkommanda... bohužel lehký vystřízlivění. Film podle mě zdaleka nevyužil potenciál, jaký měl, hlavní zápletka je o ničom... a ačkoliv se najde i několik momentů a záběrů, které stojí za zapamatování, rozhodně nechápu ten hype kolem tohohle snímku, bohužel. Mírný podprůměr.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Napadá mě hodně slov, jak tohle dílo popsat, ale zároveň nevím, jak se k tomu vyjádřit... Čekal jsem od filmu hodně, spolu s Hateful8 jednoznačně největší tahák začátku roku, ale... začnu tím, co mě zklamalo/nepotěšilo - strašně zdlouhavý, když to přeženu, tak "o ničom" příběh, místy přehnaný, místy nudný.. další mínus z mého pohledu - Will Poulter, tenhle kluk mi prostě nesedí a už vůbec ne do takového žánru... a teď klady - jednoznačně kamera, jak už jsem psal u Birdmana, nehraju si na žádnýho odborníka, ale tohle umění musí trknout každýho laika, ať už dlouhé scény bez střihu, nebo záběry na krásnou krajinu, navíc ve 4K :) dalším plusem jsou akční a bojové scény, parádní nářez (opět i díky kameře)... hudba mě taky zaujala... když to shrnu - čekal jsem trochu víc, podle mě potenciál a úsilí, který za tímhle snímkem stálo, by si zasloužilo trochu víc... Leo předvedl svůj standard, pokud za tuhle roli dostane Oscara, bude to už spíš ze soucitu, protože tu přiblblou sošku si za jeho dosavadní kariéru každopádně zaslouží. I za ty podmínky, v jakých se film natáčel, se nakonec přikláním ke 4*.