Pod rouškou noci (2016)

Za mě celkem překvapující počin, protože kombinace Afflecka a "kmotrovské" atmosféry prohibice mi nešla zrovna dvakrát dohromady. Vše ale fungovalo naprosto v pořádku včetně idylického vztahu irského gangstera s taliánským kápem, jen mi přišlo že nebylo úplně využito potenciálu krásného prostředí Floridy a film mi přišel trochu interiérově pojatý. Konec je dost průměrný a žádné velké drama se nekonalo, každopádně mafiánské filmy jsou má srdcová záležitost proto 4 hvězdy.

Nevyřízený účet (2013)

Nad Homefront jsem se musel dost rozmýšlet jestli dvě nebo tři hvězdy, nakonec za Stathama dávám 3. Celý film je takový to klasický amerikánský klišé o tajném agentovi který v tomto případě podělá celej Motorkářskej gang, kterej samozřejmě obchoduje s fetem. Agent následně řekne už dost a jde do utajení spolu se svou dcerou která se umí svým vrstevníkům bránit stejně jako taťka těm jeho. Celé se to trochu absurdně zamotá, ale pokud hledáte něco kde se solidně zabíjí a nechcete nad filmem moc přemýšlet je Homefront vaše movie. Mimochode James Franco jako Breaking bad vypadá trochu komicky tak snad příště nějakého trochu víc uvěřitelného záporáka.

Uteč (2017)

Za mě celkem zajímavý horor, který ve mně už od prvních chvil udržoval celkem slušnou hladinu napětí. Nejedná se o žádnou "lekárnu" , ale i přesto mě film držel dost napjatého. Finální rozuzlení mi sice přišlo trochu přepálené, ale i tak si film čtyři hvězdy bez problému zaslouží.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Mnou očekávaný film, který mě celkem překvapil. Čekal jsem od toho typickou americkou přestřelku, kde se krví a vnitřnostmi nešetří, ale dostal jsem celkem dobře natočený snímek, který ukazuje divácky méně okoukané prostředí Japonska. Hlavní hrdina je zbožný a tvrdohlavý sympaťák, a herci to sedí rozhodně víc než spider-man. Přijde mi, že film však i přes všechnu hrůzu co se při dobývání Japonska stala působí trošku jako "slaďák" a proto čtyři hvězdy.

Nerve: Hra o život (2016)

Celkem jsem se na tento film těšil a doufal jsem, že se z toho vyklube něco zajímavého, i když ve skutečnosti jsem si byl docela jistý, že to tak nebude a tak se také stalo. Ve filmu je několik opravdu amatérských střihů, které jsem nějak nepochopil. Emma působila celkem fajn, přesto však s notnou dávkou kýče. Příběh byl celkem předvídatelný, ale jako oddychovka se to celkem dá.

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Roanoke - jak to jen říct. Jedná se o naprosto jinak stavěnou sérii oproti všem předchozím. Musím říct, že u mě se dávka zklamání projevila již po prvním dílu této série. Celý příběh mě osobně nepřišel nijak poutavý, vzhledem k tomu že postavy vystupují formou dokumentu je jisté jak pobyt v novém domě dopadne, což se Murphy snaží ve druhé části sezóny změnit, ale moc to nefunguje. Cuba Gooding mi seděl asi jako anorektičce XXL kombinéza a doufám, že už ho v nadcházejících sériích neuvidím.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Pro mě trochu tužší začátek k jinak tak dobře postavenému seriálu. Trochu jsem se občas ztrácel ve velkém množství postav a až v půlce sezóny mi začalo docházet o čem to vlastně v Murder House jde. Nicméně Murphy už od první sezóny AHS vytvořil prostředí do kterého bych nechtěl vkročit ani za nic. Perfektně se mu daří vytvořit v divákovi napětí a po dokoukání epizody člověk rozhodně chce vidět další.

Trainspotting (1996)

Celkem mě mrzí, že jsem se k Trainspottingu dostal až v roce 2016 a ne o pár let dříve. Za mě jeden z nejlepších filmů o narkotikách, postavy fungují naprosto jedinečně, stejně jako celkový příběh. Jediné co bych filmu vytknul je, že se mi zdá chvílemi až moc optimistický, čekal bych trochu ponurosti, přece jen se pohybujeme mezi sférou lidí co díky heroinu přišly snad o všechny zábrany. Nicméně, film má pár opravdu velice silných scén. Jen škoda, že v dnešní osvětové době film působí trochu zestárle, protože v roce 1996 to muselo být něco naprosto jedinečného.

Zhasni a zemřeš (2016)

Za mě teda fakt ne... skoro nic pořádně nefungovalo. Příběh o duchovi, který nesmí na světlo už je celkem otřepaný. Navíc ve filmu byla spousta nesrovnalostí a zůstala mi po nich ještě větší spousta otázek.

Kosti a skalp (2015)

Nevím jestli bych tento film nazval hororem, protože horor pro mě osobně symbolizuje asi něco malinko jiného, ale rozhodně je to film nabitý napětím od začátku až do konce. Kamera je skvělá stejně jako herci. K dokonalosti tomu asi chybělo malinko doladit zápletku, jinak však po dlouhé době solidní "krvák".