Stážista (2015)

Stážista pro mě byla po dlouhé době snesitelná komedie, která sice byla tak trochu klišé, ale nijak neurazila. Humor je v ní alespoň na nějaké úrovni na rozdíl od většiny ostatních komedií dnešní doby a Anne Hathaway se mi celkem líbila, proto dávám slabších 70%.

Na návštěvě (2015)

Nevím proč, ale atmosféra filmu na mě moc nezapůsobila, do 50 minuty byla pro mě hororová asi jedině představa, že bych se musel týden kopat do pozadí pod dohledem podobných gerontů a to vše pod záštitou natočení skutečně dechberoucích záběrů ze života vysoce nefunkční rodiny. Konečných dvacet pět minut však prozradilo zajímavé rozuzlení, což filmu darovalo druhý dech a také mé 3 hvězdy.

V hlavě (2015)

V hlavě mě relativně zklamalo a to hned z několika důvodů. Zaprvé jsem se na tento film relativně těšil, protože jeho námět byl originální a dalo se z něj dost vytěžit, což se však nekonalo a na místo zajímavé exkurze do útrob našeho vědomí (popř. nevědomí) jsem dostal 60 minut ne moc vtipné cesty dvou nálad. Další věc je, že vizuální zpracování "naší" hlavy, mohlo být trochu lépe ztvárněné a přístupné starším členům obecenstva. Pro děti však byl film nejspíš dostačující a proto dávám 3 hvězdy.

Bláznivá dovolená (2015)

Od této "komedie" jsem nic neočekával a musím se poplácat po rameni, že jsem dobře udělal. Zápletka filmu je naprosté klišé a rádoby vtipné scény jsou vtipné možná tak pro skupinu lobotomizovaných puberťáků značně posílených alkoholem a LSD.

Pláž (2000)

Už když jsem poprvé Pláž viděl, tak mě něčím neskutečně zaujala a pohltila. Nevím jestli to bylo tím, že se film odehrává na jednom z nejkrásnějším míst naší planety nebo samotnou myšlenkou toho, jak by v dnešní přelidněné a materialistické společnosti vypadal ráj a případné vyhoštění z něj. Myšlenka filmu je pro mě prostě natolik hluboká, že jsem nucen dát 5 hvězd.

Whiplash (2014)

Ačkoliv jsem od filmu moc neočekával, nakonec mě velice mile překvapil, Teller svou roli sehrál vskutku brilantně a Simmons snad ještě brilantněji. A musím uznat, že jsem na Tellera po jeho "divergentní" roli změnil názor (k lepšímu). Film však pro mě zhruba ve 3/4 ztratil veškeré své kouzlo a proto jsem nucen dát pouze 3 hvězdy.