Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Mám to podobný jako hirnlego. Na její otázku bych si odpověděl: z toho samýho důvodu jako jsem se bavil třeba u Velkého putování Bolka a Lolka, a chybělo mi to u hraného filmu Cesta kolem světa za 80 dní s Chanem. Bez ohledu na hlavní postavy u těch animáků na mě prostě dejchlo kouzlo toho cestování. Promluvila ke mě poetika těch dálek, který pro mě asi už po zbytek života zůstanou nedostižný.

Slib mlčení (2013) (TV film)

Pokud se mi tvůrci filmu pár minut po objevení vraha na scéně snaží tuto skutečnost mnoha způsoby dát najevo, nabízí se několik variant. Buď mi chcou ozřejmit, že mám nějaké nepochopitelné, skryté vyšetřovací schopnosti. Nebo, že parta filmových vyšetřovatelů jsou banda debilů, nebo jednoduše stojí film za hovno. Každopádně jsem viděl už několik dobrých krimi, kde bylo od samého začátku patrné, který zloduch má nepravosti na svědomí a přesto mě film bavil až do konce. Tento film však mezi ně rozhodně nepatří.

Baaria (2009)

Tomuhle filmu jsem se bohužel kvůli nízkému hodnocení dlouho vyhýbal, ačkoliv mi je tvorba pana režiséra blízká. Nakonec nelituji. Navzdory politickému podtextu, a to předesílám, že jsou pro mě všechny politické strany jen hejna parazitů. Navzdory závěrečným časovým veletočům, nakonec mi bylo úplně jedno potkal-li v závěru filmu režisér někde v čase sám sebe, svého syna, nebo vnuka. Dokonce jsem se několikrát i od srdce zasmál a to podotýkám, že se jen tak ledasčemu nesměju.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Své hodnocení musím v tomto případě upřesnit. Týká se totiž pouze první série. Během druhé řady dílů mi nějak začal vadit přístup HBO ke knižní předloze. Takže zatímco mé nejbližší okolí očekává s napětím uvedení řady třetí, já kromě hnípání u plátna trávím večery četbou 5 dílu. A ačkoliv kmet R.R. Martin stejně jako i já leccos pamatuje, doufám že se ještě mohu na několik dalších dílů těšit.

Jako hvězdy na Zemi (2007)

Kdyby si bollywood odpustil ty úchylný muzikálový scény, mohl ode mě obdržet o nějakou tu hvězdu navíc. Pan režisér Boyle to naštěstí pochopil, a pořešil to v Milionáři z chatrče šikovně během závěrečných titulků. Horší už to bylo s panem Khanem, úvodní scéna pana učitele před žactvem bylo jedno z nejhorších filmových martyrií v mém dlouhém životě, a to jsem měl zavřené oči a zacpané uši. Ještě teď je mi z toho trapně.