Siréna od Mississippi (1969)

Jako pokus o vyjádření absurdity milostného vztahu bych to bral, nebo jako kritiku určitého typu žen. V konečném důsledku ale ten příběh vyznívá příliš nevěrodhodně a křečovitě.

Yuma (2012)

Po celou dobu se film tvářil naprosto průměrně, ale kvůli gradaci v závěru se lehce vyšvihl nad průměr.

Jack a obři (2013)

Po většinu času odněkud někam rostou obří fazole nebo se lidé přetahují s obry o padací most. Hlavní hrdina vypadá tak trochu jako zmenšenina obra. Jakým podivným řízením osudu by to bylo možné, nechávají tvůrci na divákovi. Jack poté, zřejmě v důsledku Oidipova komplexu se snaží tu originální a vzácnou rasu sveřepě vyhubit. Po trikové stránce dobré, co se scénáře týče bída. Škoda, že se pan režisér nevěnoval spíš nějaké obdobě Obvyklých podezřelých, nebo Nadaného žáka.

Keurosing (2008)

Názorově nejblíž je mi asi komentář DJ Kritika. Nemůžu si prostě pomoct, ale ten film mě vůbec emotivně nezasáhl. Naopak jsem se po celou dobu, co jsem ho vydržel sledovat, nemohl ubránit pocitu, že jde pouze o politickou agitku. Co se amerických kongresmanů týče, ti by měli bečet u jiných filmů. Doporučoval bych jim třeba Briana de Palmu-Zredigováno, ať se dojímají u zvěrstev, která páchají američtí vojáci na civilním obyvatelstvu v Iráku.

62 dní na moři (2009)

Tak nějak mě po zhlédnutí tohohle snímku napadlo, že ti dva mládenci vyjeli na vodu snad jen proto, aby mohli bez ustání vydávat všelijaké dementní výkřiky, potažmo aby je mohli na pobřeží Nového Zélandu vydávat i jejich nejbližší příbuzní. Málem bych zapomněl, že důvodem mohlo být i přání vyloudit z matek hektolitry slz před kamerami. Zdaleka nejzajímavější na celém dokumentu mi připadalo maorské vítání v závěru. Dokument o jejich rituálech by mohl být podstatně zajímavější.

The Loved Ones (2009)

Tak tohle byl docela šok. Je mi jasný, že sem tam se dvě holčiny o týpka poperou, ale že na základě tohohle někdo vypotí takovouhle úchylnou záležitost, by mě nenapadlo ani ve snu. Proč teda plnej počet, když celá řada záběrů, byla tak otřesnejch, že jsem myslel, že se na to snad ani nevydržím dívat? Nevím asi proto, že to byl dobrej film.

The Sadist (1963)

Nezáživná, nudná peachovina, nechápu nad čím se tu všichni rozplývají, nebýt toho stupidního ksichtu na fotce asi bych si myslel, že jsem se snad díval na něco jiného. Všichni zúčastnění se tváříli a chovali tak idiotsky, že mi po drahné době začalo být úplně jedno, kdo z toho střetnutí vyleze jako vítěz, nepodařilo se mi to dokoukat ani napotřetí...

Babe - galantní prasátko (1995)

Že je Babe tvor bezelstný a bezúhonný nemúže být pochyb.Jedna z nezapomenutelných scén je, když si v předvánočním čase notuje na dvoře koledu, aniž by tušil, že nad ním visí jako Damoklův meč hrozba, v podobě apetitu farmářky Hogettové, nebo vděčný výraz, po tom co jej v závěru jeho pán pochválí za jeho úctyhodný výkon. Právě tyto detaily dělají z filmu něco víc, než jenom tuctový příběh o honbě za slávou.

Český žurnál - Pančovaná republika (2013) (epizoda)

Alarmující snímek, je dobře, že se takové natáčejí. Nelze mu vyčítat celkové zmatečné vyznění. Co jiného očekávat v republice, kde nikdo za nic nenese zodpovědnost, nikdo se pravdy nedopátrá a vymahatelnost práva neexistuje. Kdyby v té kauze zemřely tisíce lidí, dál se na nás z obrazovek budou šklebit mafiánské ksichty Kalouska, Vondry, Nečase, knížepána a spol. A národ je pak bude zvesela volit do nejvyšších funkcí a tolerovat všechny prasárny, kterých se dopouštějí.

Český žurnál - Spřízněni přímou volbou (2013) (epizoda)

Mě se naštěstí podařilo té nechutné maškarádě, kterou dozajista přímá volba prezidenta byla, úspěšně vyhnout. Ještě teď jsem konsternován tím krátkozrakým, tupým, zmanipulovaným stádem s krátkou pamětí, kteří se jí účastnili. Ať už jsou to ti, z mého nejbližšího okolí, nebo ti z dokumentu. Nabízí se tedy otázka, proč jsem se na tento sestřih davového šílenství vlastně díval. Bude to asi tím, že se mi dokumenty Klusáka a Remundy zdají být čímsi interesantní.Skutečnost, že tvůrci stály na straně té nechutné amorální loutky, které neomaleně tahá za provázky Kalousek, jsem se dozvěděl až ze zdejších komentářů. Celkové vyznění filmu mi připadá objektivní a nezaujaté. Že z té nesmyslné půtky vyšel jako morální vítěz knížepán, není doklad jeho protěžování ze strany tvůrců. Spíše to reflektuje nezdravý rys naší společnosti utápějící se v morálním bahně. Tlupy rádoby demokratů, se totiž nedokážou smířit se skutečností, že zbytek národa rozhodl demokraticky jinak než by chtěli oni.