Mistr Eckhart (2010) (TV film)

Jestliže vás zajímá křesťanská mystika, přečtěte si podnětná kázání mistra Eckharta, a snažte se raději vyhnout bohapustému plácání a baziliščímu úsměvu pana Duky.

Dokonalá svatba (2010) (divadelní záznam)

Už dlouhou dobu jsem si při sledování divadelního záznamu nepřipadal tak trapně. Podbízivý a trapný humor několika mátoh, které se křečovitě snaží hrát a jejich nepochopitelné a nelogické chování si nelze vyložit jinak než udržet za každou cenu dějovou linii. Kdyby se totiž některá z klíčových postav chovala přirozeně a rozumně tak může ta trapárna po pár minutách skončit. Ten komentář isurgenta je naprosto trefný a výstižný.

Like Minds (2006)

Takovýhle příběh se může mnohokrát po sobě odehrát pouze ve společnosti, která je nemocná, ustrašená, paralyzovaná. V tomhle případě jsem se ve svém názoru na USA jen utvrdil. Je pravda, že tam žije i několik silných a odvážných osobností, které vyčnívají z tupého stáda a kterých si také náležitě vážím. Ale těm by se, předpokládám, nic podobného asi stát nemohlo.

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Prvních pár minut filmu mě vedlo k mylné domněnce, že půjde o záležitost typu Sinister, nebo V zajetí démonů(což byli podle mého soudu nebetyčné slátaniny). Děj se však naštěstí začal odvíjet poněkud jiným směrem. A tak se z toho nakonec vyklubal zábavný snímek o partičce jakýchsi squaterů.

Det okända. (2000)

Jak málo stačí k tomu, udělat koukatelnej , napínavej film.

Nevědomí (2013)

Jediné co mi z tohohle nesmyslu utkvělo v paměti je pohled na výhružně se tvářícího Cruise, který se celým filmem sveřepě mátoží jakusi pustinou s ohromným kvérem v rukách, aby na konec potkal a dobil sám sebe.

Paměť stromů (2003) (seriál)

Vezmu-li v potaz svůj intimní vztah ke stromům, nemohu hodnotit jinak. Ve vyšším hodnocení mi brání chorobné ambice pana Ludvíka oslovit populaci i jako folkový zpěvák, a zároveň i jakási neupřímnost, kterou na mě působí místy až přehnaně patetický projev pana Munzara. Ty rušivé akční scény během přesunů helikoptérou si taky mohli tvůrci odpustit.

Mezi nebem a zemí (2006)

Po zhlédnutí tohohle snímku jsem pochopil, proč jsem se tak zoufale po celý život vyhýbal knižní předloze. Už sám odpuzující název knihy je dostatečně výmluvný. A popravdě hledat transcendentno, či nějaký pocit sounáležitosti s ostatními hledajícími hovádky na podobných show, jaká byla v tomto filmu zpodobněna, mě docela děsí.

Na věky věků (2012) (seriál)

Tento seriál je neuvěřitelná slátanina, která nemá bohužel s kvalitní knižní předlohou mnoho společného. Něco tak nepříjemně podbízivého za každou cenu, jsem už dloho neviděl.

Pot a krev (2013)

Asi první film tohoto pana režiséra od kterého jsem po krátké době neutekl. Jinak se mi jen potvrdila moje hypotéza, že většina obyvatel posiloven má místo mozku jen další sval.