• Fantasy

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Pohádka mého dětství, která mi připomíná ta páteční odpoledne, kdy ještě na české televizi chodily pohádky jako Garfieldova show a ovečka Shaun spolu s dalšími, které si bohužel už nevybavuju. Navíc nepostrádá vtip a může se na ní dívat celá rodina a přitom se skvěle bavit. A česká verze úvodní písničky je taky skvělá. :-)

Na vlásku (2010)

No klasická Disneyovka to vskutku není - to jde poznat i z úrovně humoru, kdy u této a podobných typů pohádek začalo platit pravidlo: čím novější, tím vtipnější pohádka (a co se týká mě, rozhodně nejsem proti - zaujmout dnešní děti je čím dál tím těžší a klasická Sněhurka a sedm trpaslíků je už moc nebaví - až na strašidelné scény v lese...). Náročnost diváků (jak dětských, tak i těch dospělých) se prostě změnila, a proto se není čemu divit, když autoři sází hlavně na skvěle zvládnutou grafiku a vtipně napsaný scénář. Mě touhle netradiční (i když v dnešní době?! co se dá považovat za netradiční?) pohádkou dostali a nedá mi to vyzdvihnout i skvělý český dabing, který je (co se týče animáků!!!) stále na vysoké úrovni.

Hospoda (1996) (seriál)

Hospoda bude napořád patřit k mým nezapomenutelným českým seriálům hlavně díky tomu, že si ji jako seriál díky komerční televizi spojím především s letními prázdninami, kdy je v televizi puštěna místo seriálu Ulice, a pro mě se tak stává oddechovou záležitostí, kdy mám možnost se zasmát jednoduchým, ale vtipným rozhovorům mezi místními štamgasty a někdy není nouze ani o pořádnou zápletku.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

I přes můj vzrůstající odpor k americkému humoru spočívající hlavně v trapných situacích musím uznat, že tento seriál se scénáristům velmi podařil. Scénář je kvalitně zpracován a obsahuje spoustu nezapomenutelných hlášek (které jsou většinou sarkasticky zabarvené, a proto bych takový formát čekala spíše u Britů), a které hravě zastiňují některé trapné pasáže (ty k americkému humoru prostě patří), a proto dávám 4**** a seriál řadím mezi mé oblíbené.   Bohužel, jak to tak bývá, s narůstajícím počtem sérií se pro mě Teorie stává okoukaná a já opět mířím k sledování něčeho nového.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knihu jsem nečetla, takže nemůžu porovnávat, a proto hodnotím pouze film. Některé scény byli sice dost absurdní (ale co přece čekám, když se to všechno odehrává ve vesmíru, že?), přesto mě opět dostává jedinečný (a pro mě ze všech nejlepší) britský humor, díky kterému jsem si film náramně užila (a ať nekecám, trochu za to mohli i mí oblíbení herci v hlavních rolích - Zooey Deschanel a Martin Freeman + jako bonus nesmím zapomenout na depresivního robota Marvina, který se stal mou nejoblíbenější (a paradoxně přes jeho těžkou depku i nejlegračnější) postavou z celého filmu), protože jeho hlášky mě dostávali úplně nejvíc :-) "Vypočítal bych ti tvé šance na přežití, ale nelíbilo by se ti to." "Napadá mě asi milion věcí, ale všechny končí smrtí..." Zaphod Beeblebrox: "Stát, ani hnout!" Marvin: "Copak si někdo sedá? Jsem přece robot..."

Sherlock - Studie v růžové (2010) (epizoda)

"Andersone, nemluvte nahlas, snižujete tak IQ celé čtvrti." Toť jedna z mnoha skvělých hlášek v díle podobající se jak jinak než typickému britskému humoru (i když pro někoho až přehnaně sarkastickému), který bezvýhradně miluju (pro mě je tedy sarkasmus rozhodně lepší než nějaký ten přímočarý (a někdy i dost trapný) americký humor, který si zakládá na lidské hlouposti a převážně trapných situacích...ale každému se líbí něco jiného, že?). Ale zpět k Sherlocku... BACHA SPOILER!!! Navíc chci vystihnout skvělou bezchybně natočenou honičku za taxíkem, díky které si tento díl ode mne zaslouží těch 5***** i přes trochu (pro mě) předvídatelný konec (už uprostřed děje se dalo vytušit, jak asi vrah své oběti přinutil k sebevraždě - tedy pomocí pistole (Holmes sám očekával nějakou převratnou metodu a myslel si, bůhví, co je to za inteligenta, že dokáže lidi přemluvit k sebevraždě a ejhle - je to zase ta stará, známá pistol...) - ale na tuto skutečnost dokonce v jedné scéně sám reagoval - a to slovem "Nuda", takže to neberu jako něco trestuhodného, co by ubíralo na promyšlenosti a kvalitě příběhu. ;-) Přesto byl konec vcelku napínavý a bylo vidět, že si na celé zápletce dali autoři dost záležet. PS: MOJE DALŠÍ OBLÍBENÉ HLÁŠKY Z DÍLU: 1. (Anderson řekne Holmesovi, že je psychopat.) Sherlock: "Nejsem psychopat! Jsem vysoce funkční sociopat. Vygoogli si to." 2. Sherlock: "Co zas? Já jsem v šoku. Hele, mám deku." 3. Sherlock: "Ticho!" Lestrade: "Nic jsem neřekl." Sherlock: "Přemýšlel jste, a to ruší."

Harry Potter a jeho 50 nej (2011) (TV film)

Takže takhle...Harryho Pottera mám ráda, proto jsem se podívala na tento dokument. Líbilo se mi, že dabing je stejný jako ve filmu. Ale horší to bylo už s titulky! - některé věci neseděli. A jednou byl i vypravěč trochu mimo s dějem. Nicméně to byla taková oddechovka, kde se nic moc nové o Harrym Potterovi nedozvíte, ale to se z názvu dá očekávat. Proto dávám čtyři ****

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Na film jsem se podívala hlavně kvůli Ondrovi Sokolovi (no co, jsem prostě Partičkář) a musím podotknout, že se mi jeho styl hraní líbí, proto jsem se vůbec nedivila, že za jeho roli byl nominován na Českého lva - i když neúspěšně. (Jinak malá odbočka - doporučuji divadelní záznam Dámský krejčí, kde Ondřej Sokol i s ostatními herci přímo exceluje...). Co se ale týče filmu jako celku, hodnotím ho jako klasický průměr českých komedií, který stačí shlédnout jednou a po vypnutí přehrávače na něj zase bez výčitek zapomenout.

Anděl Páně (2005)

Naprosto perfektní a úsměvná pohádka. Skvělé obsazení a (na pohádku) dost originální hlášky (já prostě miluju ironii a sarkasmus!)

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Náhodou, mně se tento seriál rozhodně líbí. Aspoň mám na co koukat. Seriál se mi zdá hodně zajímavý a dobrodružný. Je sice pravda, že se mi zezačátku moc nezamlouval, ale taky byste neměli hodnotit hned po prvním nebo druhém díle. U mě má prostě pět hvězdiček. PS: Pohádek je málo a tohle mi je aspoň trochu připomenulo. UPDATE!!! Tak po pěti odkoukaných sériích jsem se rozhodla trochu ubrat z hodnocení a přikláním se k tomu, že tvůrci se snaží trochu vařit z vody (ale zatím je té vody dost, tak se uvidí, co tvůrci ještě ukuchtí ;-) ALE I PŘESTO U MĚ STÁLE PLATÍ, ŽE JE TO JEDEN Z DALŠÍCH NEJPROMYŠLENĚJŠÍCH A NEJPROPRACOVANĚJŠÍCH SERIÁLŮ, které se zatím natočili, proto čtyři**** (i když se už na tento seriál dávno nekoukám, stále u mě bude mít určité kouzlo hlavně díky první sérii)