Ptačí klec (1996)

Veľmi podarené dielo ktoré do nebeských výšin vyniesli najmä výkony všetkých hlavných protagonistov.

Drsňák Dudley (1999)

Príšerná kravina ktorá sa ale absolutne neoplatí pozerať kvôli ničomu a nikomu.

Tanečník (2000)

Skvelé, ale vážne skvelé tanečné kreácie, choreograf má u mňa jednotku s hviezdičkou a navyše film má aj celkom zmysluplný a dobre spracovaný príbeh, kde stepovanie tvorí jadro, zápletku a aj vyvrcholenie :)

Kate a Leopold (2001)

Typická Meg Ryanovská rýdzo romantická komédia, ktorá chce byť zaujímavá (oproti iným rýdzo romantickým komédiám) svojou zápletkou. Nie je, ba priam pôsobí rušivo pretože je tak amatérsky vypointovaná až to človeku dych berie. Na druhej strane autor scenára romantickej komédie nemusí zrovna mať Nobelovku za fyziku, takže treba skonštatovať že romantická časť je v podstate vydarená, obom hlavným hrdinom to "sekne". Výsledok: ďalšia romantická komédie z dielne Meg Ryan, ktorú pozriete a zabudnete...

Na pokraji slávy (2000)

Základom filmu je iste výborná hudba - no ale v príbehu o rockovej kapele je to pochopiteľné. Lenže tento príbeh má k tomu vynikajúci scenár o chlapcovi - novinárovi vo víre showbusinessu. Netradičný nápad a veľmi, veľmi vydarený film.

Rain Man (1988)

Na D. Hoffmanovi si na VŠ ukazujú hlavné znaky autizmu. K tomu ozaj niet čo dodať.

Rebelové (2001)

Výborná muzička obalená dosť pozerateľným filmom. Niečo na spôsob pomády z "druhej strany". Klipoidné scény taktiež celkom zapadly, len ten sek v závere je ako päsť na oko. Šak zas nemusia byť v každom filme rusi v tankoch.

Vlasy (1979)

Soundtrack som počúval už dlho asi až po 2 rokoch som sa dostal k filmu. A musím povedať že som bol veľmi príjemne prekvapený. Choreografie boli výborné a dobre vykresľovali celkovú atmosféru. K tomu navyše veľmi silný motív s neamerickým záverom. Klobúk dolu.

Žabí princ v New Yorku (2001) (TV film)

Priemerná rozprávka o pobyte stredovekého šľachtica v modernom New Yorku hľadajúceho lásku na celý život. Aké originálne. Jediné lákadlo bola Kelly Bundová, ale v podstate nakoniec ani moc nie.

Test (2003)

Vôbec to nie je zlý film. Len sa dalo z tohoto vďačného námetu vyťažiť oveľa viac. Takto to nabralo slušné obrátky a potom ich to postupom času strácalo až to skončilo a človeku zostali skôr rozporuplné pocity. A to je pri takej kombinácii ako Farrell - Pacino veľká škoda.