Duchové Marsu (2001)

Béčko tak béčkovatý, až si na tom pro tu pitomost vlastně něco oblíbíte. Co jen to je? A.... už vím. Závan ranných devadesátek. Je to slabý? Je. A vlastně vám to vadit nebude, pokud nebudete očekávat víc, než CSFD 40%.

Poslední dny na Marsu (2013)

Nebyl to zkažený večer, s tímhle filmem, ale ani nijak neoslnil. Na srovnání s Horizontem událostí je to málo kultovní, málo temné (i když je tam samá tma), podle mě ne až tak napínavé. Děj od poloviny zhruba odhadnutelný. Filozofování se nekoná a na efekty je to poněkud chudé, celkově vizuálně slabé. Mars na vás dýchne daleko víc z Red planet, Mise na Mars a možná i z tý Carpenterovo slátaniny (Duchové Marsu). Je to prostě vykrádačka pro fanoušky scifi hororu, zkompilovaná do takžtakž udržitelný formy, ale nic víc. Nejslabším článkem je zakončení, klišovatý až hamba, zakončený tklivou komorní muzikou k titulkům, rádoby otevřený, takže si v tu chvíli uvědomíte, že prostě to prostě nebaštíte ani náhodou. Slabý 3.

Kolonie (2013)

Zcela se shodnu s Korbitch. Je to film ne zcela, ale úplně totálně absolutně zbytečný. Nejsem vysloveně hardcore fanoušek postapo, ale pořád.... nuda, nuda, nuda. Scénář je připitomnělý, odhadnutelný a jediný dějový zvrat (funkční věž počasí) dopředu jasný. Herci jsou nevýrazní, ponurá atmoška není moc ponurá, krev není moc krvavá, zoufalci nejsou dost zoufalý, efekty nejsou efektní. A tak v půlce uvažujete, jestli to nevypnout, až se prokoukáte na konec s tím, že jste to udělat měli. Vím, že kanadská filmařina občas nabídne lowcost totální překvapení (Kostka například), ale nazývat tohle za solidní kanadský béčko, je podle mýho urážka kanadských béček. EDIT: když se kouknete na trailer, uvidíte v podstatě všechno

Nespoutaný Django (2012)

Je to western? JE! Je to Tarantino? Určitě. Je to na oskara? NENÍ. Nepatřím do kultu uctívačů Tarantina, přijde mi, že je to dobře, místy na výsost dobře, udělaná práce, ale nic víc. A teď vážně: problémy s tempem, žádnej složitej příběh, dobrá hudba, mírně naturalistický scény, místy zbytečná vata a tuna humbuku okolo. A nemůžu si pomoc, ale Tarantinův rukopis přebujel až do té fáze, že když jsem si šel vařit kafe a sledoval to jen na jedno oko, nebyl jsem si jistý, jestli koukám na Kill Billa nebo Django....... Aha, jo, .... jsou tam bouchačky (ne japonský katany), .... takže Django. Solidní 4*, nic víc, nic míň

4400 (2004) (seriál)

Dobrý nápad, dobrá látka, ale zpracování je dost průměrné. Některé postavy ploché až hamba, jiné překombinované. Na to, co jsem o tomto seriálu slyšel, docela zklamání (I když pravda, jakýkoliv seriál, který jsem shlédl ledva jsem dokončil Fringe, musel dostat na frak)

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Přirovnávání k Aktum X je tu právem na místě. Je to scifi, je to seriál, řada dobrých epizod, které jsou poctivou prací samostatně stojící a jedna spojitá dějová linka mýtického příběhu. J.J.Abrams si z Akt X vzal dobrou zkušenost/inspiraci, myslím. Nedělat 9 serií, protože to už se některé díly (obzvláště ty samostatně stojící) jako vata projevovali moc a kazí průměr. A taky, že už to vážně nemůže být o emzácích. Ve třetí sezóně Fringe jsem byl na vrcholu scifi blaha a ve čtvrté sérii už se místy únava materiálu nedala schovat. Ovšem, co mi nesedlo, že pátá série jako jedno velké grandfinále úplně změnila celkové vyznění seriálu, neb byla strašně natahovaná (finále na 2-3 díly, dobře. Ale 13 je moc) a celková aura naprosto brilantního originálního dílka sklouzla v závěru do klišé (v potemnělé budoucnosti jakýsi odpadlíci bojují o záchranu světa, i ta tmavá kamera tomu strašně moc přidala). U S05E05 jsem to už chtěl vzdát. Kdyby byl závěr na poslední 3 díly 4. sezóny, bylo by to na 5*, takhle dávám 4. I tak ale, velká spokojenost. DOBRÉ ELEMENTY: vtípky W. Bishopa, zpodobnění Pozorovatelů, ZTF a Jones. SLABŠÍ momenty: pasáže o rodině, několikeré zmrtvýchvstání Bella, překombinovaná věc s Olivií (je to moje Olivie? Není? Je! Není!)

Nezvratný osud 5 (2011)

Úvod dobrý, zbytek velmi, velmi slabý. Na šestku už nekoukám.

Nezvratný osud 4 (2009)

V rámci svého žánru průměr. Od čtvrtého pokračování nějakého filmu bych to očekával už mnohem slabší, tohle ještě ujde. Co mi ale na tomto vadí je, že v předchozích dílech se vždycky semele několik drobností, které vyústí do smrti. Tady se naznačuje 7 příčin a pak daná postava (sorry za ten cynizmus) umře dost jednoduše. To opravdu působí překombinovaně. 2,5/5

Ti druzí (2001)

Kidman je samozřejmě přesvědčivá a horor bez litrů krve taky ocením. Ale tempo děje a celkový dojem mě nepřesvědčil, vidím to úplně stejně jako gouryella, srovnání s Šestým smyslem tu není na místě a celkový dojem: nuda. Asi se rozcházím s většinou: u mě to nenavodilo napětí a překvapení se nekonalo, naopak, přišlo mi to jasné od začátku *SPOILER* (jediné, co jsem nevěděl, zda se manžel vrátí z boje jako duch a pak na to přijdou anebo jako živý a tím na to přijdou). Je to zkrátka dobré, ale chybí tomu jiskra. 3.5/5

Painkiller Jane (2005) (TV film)

Slabý, slabý. I jako pilot k seriálu slabý. Scény a děj postrádají logiku a řadě dějových místech by se slušelo to zrychlit, jinde zase trochu rozvést. Scénář je nevyvážený, herci jsou slabý a logika kulhá skoro všude