Na kolejích čeká vrah (1970)

Atmosféra se stále hutná, ALE chybí tady major Kalaš Hrušínský... Sovák dobrý, ale kvůli množství komedií a jiných filmů, kde předvedl naplno svoji hereckou osobnost, mě spíš s odpuštěním nudil... Ale pozitivum je Hanzlík - když už změnu hlavní tváře, tak komplet i s, tentokrát oproti nadporučíku Vargovi spíš pucflekem... Ale jinak zase další skvěle propátraný zločin z českých luhů a hájů... 70%

Legendy kriminalistiky (2017) (seriál)

Syrový dokumentární cyklus připomínající vraždy a mordy devadesátých let a přelomu tisíciletí. V produkci České televize značka ideál.

Návrat komisaře Rexe (2008) (seriál)

Původní seriál je ten tam... Tohle je už jiné kafe snažící se vytřískat si diváky za každou cenu... 1* a snad krom prvního dílu obě série stály za prd.

Císař a tambor (1998)

Klasická pohádka, která nesmí chybět v TV na pravidelné svátky jako jsou Vánoce a Velikonoce. Pohádky mám o svátcích rád, takže ani tuto nevynechávám.

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Průměrný film, nejenom dějem, ale především výpravou, která např. v závěrečné scéně odjezdu Jana Lucemburského do bitvy u Kresčaku s celkem malým vojskem a popravdě i malou scénou filmu dosti podkopává celkový dojem z filmu. Časové skoky by mi ani tak nevadily, ale dodnes ve mně zůstává při vzpomínce na tento film určitá prázdnota, co se týče právě děje, jenž byl dosti nahodilý a nudný. Historickým filmem roku se tak při výročí našeho panovníka Karla IV. stal Zločin v Polné o několik mílových kroků kupředu. 50%

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Po hodně dlouhé době opravdu plnohodnotný historický film s jasnými postavami, zahranými tak věrohodně, že vás spolu s temným prostředím plným antisemitské nenávisti během hilsneriády; o níž samotný snímek pojednává, pohltí a nepustí. Použitá dobová řeč byla naprosto padnoucí a skvěle doplňující tento film. Skutečně další velký počin České televize. Děkuji. 100%

Robinson Crusoe (1997)

První polovina ještě celkem ušla, i když to ten milostný motiv ihned od začátku zabíjí, ale druhá polovina úplnej kentus... Je to tak za dvě hvězdy, víc ne...

Vetřelec: Covenant (2017)

Čekal jsem dlouho, ale dočkal jsem se. Na pokračování Promethea jsem se těšil od první chvíle, když byly vypuštěny na plac plakáty k filmu a první trailer. Už tehdy dával Scott naznat, že tento díl bude krvavý a plný nových monster, především prvních Vetřelců v historii celé série. Davidova vyšinutost kvůli širší neznalosti prototypu androida jeho stvořitelů zde nabírá na obrátkách, jde si už jen za svým, se "Strůjcovskou" lodí obsadí planetu kolonizovanou též Strůjci, vyhubí pomocí vezeného patogenu vše živé a přinese první kreatury, kde poté za přispění umlčení a využití Shawové, oněch nových Neomorphů a "Strůjce", který pravděpodobně také spal v oné lodi; vytvoří první vetřelčí vejce. Stačí už jen hostitel a on se přitom sám vybízí. Mno a pěhem pár prokousání hrudníkem je Vetřelec na světě. Celý zbytek filmu pak už pozorujeme předem(tak jako celou dobu předtím) přichystanou Davidovu partii, kdy si podmaní celou loď Covenant a připraví vstup bohů do Valhally. Jsem nadšen a ohromně se těším na pokračování filmu, které ucelí kompletně celou ságu, tedy alespoň doufám. Ale věřím. Zatím asi tak. 100%