7 dní, čili tejden (1997)

Živé vystoupení jako víno, pěkně filmově převyprávěno že zvukového záznamu stejného názvu.

Toman (2018)

Za kupu historických faktů a mnoho krásně propojených postav ať už negativních z historie je to spolu s celkovou stránkou filmu (výprava, kostýmy a především herci, Macháček vede) historický film jak víno. Dlouhý, ale věcný a důležitý. Na mnoho shlédnutí dopředu.

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Vraždu dvou gayů skrze Roubíčka a Lajtára jsem viděl už dříve v pořadu Tísňová linka, takže tenhle díl jsem slupnul jak malinu.

Případy 1. oddělení - Flaška (2022) (epizoda)

To Víťovi chování mě zpočátku sralo, ale nakonec všechno pěkně zaklaplo a film Metanol má aspoň krásný epilog. A i díky Korejsovi série dostává patřičný spád a bude jen gradovat.

Batman (2022)

Hodnocení a komentář udílím až po druhém shlédnutí snímku. Jsem nadšen. Jako zastánce Nolanovy trilogie a divák mající rád filmy o duševně nemocných, šáhlých až hypertrofovaných lidech, kteří tvoří nepřátele, a o jejich protipólech, tedy hrdinech a lidech bojujících za pravdu a spravedlnost, jsem opravdu naplněn z nového snímku. Prvně zápor - nízká přístupnost při PG-13 tomu celkem ubírá, trochu krve navíc by neuškodilo, občas mě to při druhé projekci tahalo za nos. Už i Rattnerův Hercules se snažil víc. Tolik negativa. A teď superlativa - prvně atmosféra, která je víc kriminálková a krásně špinavá a i díky hlavnímu zaporákovi krásně všechno zapadá do sebe jako skládačka. Batman je zde prvně vyděděnec a terč policistů, na konci je daleko větším světlem naděje pro lidi než samotná Socha Svobody, do jejíž role se při vyproštění lidí při držení světlice tak trochu pasuje a má na to nárok. Bruce Wayne je životem ošlehaný člověk, co nerad dává najevo své emoce a proto je moc neprojevuje, tím spíš se projevuje v masce, která determinuje jeho vlastní já jen jím samotným dané, nezávislé na rodině či původu. Robert Pattinson pochopil, co a jak má hrát a zvládl to na výbornou. Riddler - konečně taková nevinná tvářička, která kujici plán postupně jako hnida se zakousava a počká si, dokud nedostane svou oběť dle gusta. Paul Dano to zmakl výborně. Ovšem to nejlepší z herců, A TO OPRAVDU NEJLEPŠÍ JE COLIN FARRELL. To splynutí s postavou pod tunou masky mě nechávalo na pochybách o pravdivosti jeho obsazení do role až do projekce. Nejvýraznější herecký výkon filmu. To nejvýraznější vůbec je ale syrová reálie, v níž se celý film nese. Od Batmobilu přes Batbike až hlavně ke skoku z policejní budovy. Žádné zvláštní látky reagující na elektrický proud, prostě jenom wingsuit. Nejcitelnější je ale každá fyzická rána, která Batmana opravdu bolí a hned ji daleko silněji oplácí. A ani anti-smoke zásah mě zde nerušil, spíš jsem se o něm dozvěděl až při hledání informací o filmu, spíš velká formalita, ale pro hutnou atmosféru nepodstatná. Co dodat závěrem? Sice mě to nechce přimět dát 100 %, ale dám je, poněvadž jsem se už hodně dlouho netěšil na premiéru a následnou derniéru filmu, jako na tuhle. Naposledy to byl film Skleněný, teď The Batman a letos i Jan Žižka. Už ať můžu sjíždět Batmana doma na plazmě. P.S.: Po několikerém shlédnutí musím říct, že pár malých chybiček se zde najde, ale také spousta eastereggs, např. odkaz na Matrix díky psaní si s Riddlerem skrze stránku rataalada.com nebo zvonění telefonu postupně spějící k vyvrcholení scény jako v Tenkrát v Americe; o tom není pochyb, ale je to pouze a jen film a ten je vším okolo a uvnitř k sežrání. Prostě pecka na mnoho shlédnutí dopředu. Mám i tričko The Batman a povlečení The Batman a vím, proč tričko nosit a v povlečení spát. Prostě a stále 90-100 %. Film jak víno. P.P.S.: Nechápu jak mohl být tenhle film být zpřístupněn dětem od 12 let, když si vezmu jak civilně a vulgárně adekvátně ku originálu byl film nadabován. Nemluvě o tom všem, co se v něm výše popsáno děje. Slova jako "kurevsky", " zasraní zkurvysyni" apod. byla dost za uši chytlavá. Ale což, já jsem si to užil.

Skleněný (2019)

Film, jehož první závěr mě odrovnal a druhý opět vlil krev do žil. Minimalisticky točený pouze v areálu psychiatrické budovy pod vedením vedoucí léčebny z tajné organizace lidí, kteří likvidují jakékoliv svými schopnostmi nadřazené lidi a jejich lidské projevy nadřazenosti díky jejich schopnostem pro tento svět nestravitelných, která si po jejich vzájemné i nevzájemné likvidaci myslí, že všechny posrala, a pozůstalí a Pan Skleněný díky svým schopnostem posrali ji samotnou. Film je lahoda, postupně se dostává díky činům protivníků až přes jejich konečné řešení pod kůži divákovi, aby nakonec zpod kůže vystoupil a dodal vám na duši pocit zadostiučinění. Trilogie je zakončena. Děkuji. Navždy v srdcích fanoušků těchto filmů.

Equalizer (2014)

Film jako ze starých časů se Seagalem, nebo Stallonem, teď jede Washington. A nekompromisně. Film jak víno.

Equalizer 2 (2018)

Skvostné pokračování, obzvláště při video antré na ulici v tzv. Bruselu, kde vidíte Truhlářskou ulici v Praze. 😃

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ta scéna, kdy se vedla sebe zjeví Terminátor, Demolition Man a John McClane a proti nim Univerzální voják a spolu s ním Yuri Boyka a záda úvodní trojici kryje Walker, Texas Ranger, je nesmrtelná. Film jak víno 🍷

Zátah 2 (2014)

Daleko silnější nástavba prvního Zátahu, alespoň o výborný nástavný a prohlubující příběh, spoustu mrtvol a spoustu krve navíc. To, co zde Gareth Evans provedl za pár milionů dolarů, nedovede ještě dlouho nikdo ani za 200 milionů. Žádné monstrózně, ale úsporně podané CGI(myslím, ale nevím), čistě jen krvavá akce a jeden Iko Uwais, který funguje jako lidský Terminátor a likviduje jednoho po druhém. Kůůůůůůůůůůůůůrva, to nemůže mít méně než 1000 %.Dost to koncem připomíná mix konců filmů John Wick 2 a John Wick 3, ale stejně totální nástřel a nááááhul jak prase. Dlouho jsem tak neplesal nad krví mrtvých nepřátel hlavního hrdiny.