Divergence (2014)

Očakával som viac. Čo sa týka deju, bol šablónový a nezáživný. V tomto filme som videl viacej prvkov iných filmov (Equilibrium, Host, Oblivion atď), už tam chýbal len klobúk z Pottera a soundtrack z Twilight. Niekedy sa zamýšľam nad tým, že éra dobrých filmov už skončila a je to len obyčajný filmový byznis ,,,

Nebe a dudy (1941)

Skvelá česká klasika o dvoch rozdielnych predstaviteľov vrstiev a ich náhodnom stretnutí. Výborne vykreslené postavy a ich vlastnosti, na jednej strane namyslený, panovačný aristokrat, ktorý myslí len na seba a ostatných berie ako veci, na druhej strane milý, dobrosrdečný a láskavý sedliak, ktorý pracuje na jeho lome. Vďake sedliakovej dobrote sa zmení na dobrého človeka a už vidí, ako veľmi ubližoval ostatným. Každému tento film vrelo odporúčam, je to nádherný príbeh o tom, že dobro vždy víťazí.

Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Ďalší film mojej útlej mladosti, ktorý patril medzi moje naj. V tej dobe som ho umiestňoval na vysoké miesto, no po asi 10 ročnom zhliadnutí som zostal sklamaný. Dialógy miestami vtipné, no počas celého filmu som sa nudil a čakal na rýchly koniec. Očakával som prepracovanejšie vyvrcholenie tohto seriálu.

Světová válka Z (2013)

Hodnotím na výborné, sled udalostí bol nevšedný, krásne zábery takmer z celého sveta. Režisér geniálne udržiaval napätie počas celého filmu. Neviem, čo by som mal vytknúť.

Forrest Gump (1994)

Každopádne najlepší film, ktorý som kedy videl. Herecké obsadenie bolo geniálne, dej bol nevšedný, Forrest bol pri všetkých hlavných mílnikoch Ameriky, jej vývoju, krásne harmonické splynutie hrdinu so skutočnými udalosťami. Film, v ktorom sa aj z nenápadného, priam podpriemerného chlapca stáva bohatý muž vo všetkých oblastiach života. Rozhoduje sa ľahkovážne, iracionálne, čo by v súčasnej dobe vôbec neobstálo, ale aj tak Forrest Gump to všetko zdolá. Kiežby bolo viacej takýchto originálnych filmov.