Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979) odpad!

Absolutně nezvládnutý film, a nejhorší je, ze překrucuje i pravdu, jak to vlastně bylo. Ano paneláky jsou nejhorší, co kdy který architekt vymyslel, ale kdyby to takhle vše bylo, vymřelo by lidstvo do týdne. Jak tu někdo již napsal: nechápu, co se na tom filmu může někomu líbit.

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Clint Eastwood v netradičním westernu opět exceluje, i když není nyní typický drsňák, ale ochránce jeptišky Shirley MacLaineové. Perfektně zahrané, skvělá hudba Morriceniho jako Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý, inteligentní humor, nádherné záběry přírody Mexika, nemám co dodat. Hodnocení 100%

Nanga Parbat (2010)

Všichni, co milují hory a pěší turistiku, tento film možná ocení hlavně kvůli krásným záběrům na Himaláje. Průběh filmu jako takový je trošku nemastný neslaný, ale záleží jak to doopravdy ve skutečnosti bylo. Určitě se dá pochopit, proč to hlavní hrdiny tolik táhlo na vrchol, i přes daň, kterou kvůli tomu museli zaplatit. Hodnocení 60%

451° Fahrenheita (1966)

Každé hodnocení filmu má spočívat v hodnocení realizace a vyznění filmu. Sice se jedná o zfilmování velice populární knihy, ale podle mne je to velmi nepovedené. Velmi mnoho nejasností a nedokonalostí. Navíc podané formou, která je absolutně nezábavná a nestravitelná. Jediné kladné body připisuji prostředí a představě naší budoucnosti, to mi přijde jako odhad z let sedmdesátých velice dobré. Hodnocení 40%

Rivalové (2013)

Film, který podle mého názoru přesně popisuje tématiku okolo závodníků Formule 1. Film, který psal sám život. Režisér dokonale zvládl své řemeslo, autenticky zvolení herci, přitažlivé prostředí, perfektní scénář. Souboj Jamese Hunta a Nikiho Laudy jako dvou Rivalů popisuje jejich soutěživost, hlavně jejich povaha a jejich vztahy a jejich tvrdohlavost jít za svým cílem. Doporučuji všem ke shlédnutí, ba i těm, co je motosport nezajímá. Hodnocení - 100%

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Těm, co sledovali seriál, nemusím asi určitě nic říkat, skvělé zakončení určité etapy boje s Ori. Konečně dostali, co si zasloužili. Hodnocení 90%

Paralelní světy (2012)

Jelikož jsem fanoušek sci-fi a filmy tohoto žánru mám velice rád, myslím, že dle mého názoru velmi podařený film. Důležité bylo sdělit na počátku pravidla, jakými se řídí zákony paralelních světů. Každopádně jsem vděčný, za každou novou myšlenku, či příběh v oblasti sci-fi a fantasy.Zamilovaný, romantický film, částečně i napínavý a navíc s dobrým koncem. Doporučuji skouknout.Hodnocení 80%

Machete (2010)

Mám z tohoto filmu trochu rozdvojený pocit. Na jednu stranu velice dobré scény a efekty, plno krve a někdy až násilnicky přehnané zabíjení, které nejsou ani v jedničkových hororech a na druhou stranu některé scény absolutně amatérské, včetně role Seagala. Takže doporučuji shlédnout a udělat si svůj názor :) hodnocení - 60%

Ukradli torzo Jupitera (1980)

Dobrodružný, vtipný, typicky francouzský film z tehdejší doby, nostalgicky jsem si jej připomněl a absolutně toho nelituji. Philippe Noiret a Annie Girardot, pár skvělých herců, které mám moc rád. Malinko i erotiky, která je takovou třešničkou na dortu :) Napětí a velmi zajímavá kriminální zápletka, moje hodnocení 100%

Muž z Hongkongu (1965)

Méně známá akční komedie s J.P.Belmondem, která je natočena na počátku jeho kariéry a podle mého názoru super film. Skvělé vedlejší role Jeana Rocheforta (sluhy) a překrásné, okouzlující Ursuly Andressové (striptérky). Trochu bláznivé honičky a rvačky, ale to by nebyl zase Belmondo :) Hodnocení - 80%.