• Romantický

Ztraceno v překladu (2003)

Už jste si někdy řekli "nesnáším lidi"? Po zkouknutí tohohle snímku už to asi neuděláte. Příběh dvou lidí, kteří se v danou chvíli potřebovali, i když v normálním "svém" životě by se nehledali... Vtipní japončíci ("to vážně říkal jenom tohle"), dojemný a krásně natočený děj filmu... Jasné 4 * a to bez velkého rozmýšlení.

Pevné pouto (2009)

Opravdový příběh, který si na nic nehraje, skvělí herci, cilné city, které skrze obrazovku přichází i k Vám, celý film mi přejížděl mráz po zádech... Můžu jen vřele doporučit!

Box (2009)

Kdybyste se měli rozhodnout zda milion dolarů a stát se vrahy nebo žít dál svůj život bez milionu dolarů, jak byste se rozhodli? Náměť podobný knize Paula Coelha "Ďábel a slečna Chantal" + fantas-magoriální druhá půlka filmu, která zajmavou myšlenku, do té doby zvláštního, ale poutavého filmu uplně zkazila...

Carmen (1983)

Na začátku film, který mě vtáhl do děje a z tance mi přejížděl mráz po zádech... tanec Carmen a "slečny instruktorky", jako lvic bojujících proti sobě, následně celé skupiny,bylo nezapomenutelné... potom se děj zlomil, tance ubylo a děje přibylo a film začal být chvilkami zdlouhavý a už ne tak fascinující.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jim Carrey v jedná z mála svých "ne vtipných rolích" a Kate Winslet v další skvělé roli. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který už sem viděla nesčetněkráte a pořád se mi neomrzí. Spontánní a trochu možná i bláznivá dívka se zvláštními zvyky, jako barvit si vlasy podle nálady (závidím Kate, že jí sluší opravdu každá barva), Clementine a stydlivý a zaražený kluk Joel. Netradiční film o "osudové" lásce, který Vás určitě mile překvapí a rádi se k němu budete vracet. A po dokoukání se zamyslete, co byste si nechali vymazat, kdybyste mohli?

Nebezpečné hry (1998)

Film, který ze začátku vypadá na slušný thriller se vzápětí změní na film tipu "ani režisér neví jak to skončí". Film se nedá povyprávět, ale ne kvůli tomu, že by byli potřeba vlastní pocity ke stoprocentnímu zážitku, ale vypravěč by se do toho zamotal a těžko by někdo pochopil o co jde. V neposlední řadě musím podotknout, že ani herecké výkony nestály za nic a tak film nezachránili ani herci.

Velká ryba (2003)

Burtonovi světy nikdy nepřestanou překvapovat, důkaz toho je tento okouzlující film vyprávějící o životě starého pána z různých pohledů a se spoustou pohádkových postav, v podstatě až na konci divák pochopí o čem film doopravdy vypovídá a ta dávka emocí, která tohle všechno doprovází je neuvěřitelná.