• Krátkometrážní

Dé pětka (2013) (pořad)

První díl takový průměrný. Mišík to tam prostě kazí......ale za nápad a obstojné zpracování i tu třetí hvězdičku dám. ;)

Kung Fu Panda 2 (2011)

Pěkné a samostatné pokračování s exkluzivním záporákem, doplněním Poova života a krásným prostředím paláce. Co víc si přát? :)

Tamtam (2013) (pořad)

Taková nenásilná verze "Toulavé kamery" pro děti......nic proti ničemu. ;)

QI XL (2013) (pořad)

Na takový to oddechový pokoukání.....nakonec proč ne. Ale vyhledávat to nadále už nebudu. Narozdíl od krátké verze, která byla děsivá, se do tohohle aspoň vešlo pár vtipů. Průměr, víc ani ťuk.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Tak jsem shlédnul na DVD z Tesca. Jasně, není to nějaká naprosto krutopřísná a omračující bomba (o kolika filmech vlastně můžeme tohle říct?), ale......JE TO ČTYŘLÍSTEK! To už samo o sobě znamená například pro mě docela dost. Na Čtyřlístku jsem vyrůstal, a dosud ho mám předplacený (protože proč si nechávat ujít nová čísla, když sbírka starých čísel je z větší části kompletní?). Není to sice už takový šlágr jako to býval, ale to kouzlo to pořád má. Tady nejde o to, že je tam PP (toho jsem si téměř ani nevšiml....až na Pribikocúra), tady jde o to, že je to nově přetvořená klasika. A takový pokus se musí ocenit, obvzlášť, když animace vypadá takhle pěkně. Uznávám sice, že ke konci už mi to přišlo strašně zdlouhavé, protože tvůrci, a to si řekněme na rovinu, film natáhli co to dalo. Takže je to bohužel chvílemi nudné. Chvílemi je to zase překombinované............každopádně já dávám za **** (respektive 3,5*, ale to tu nejde), protože ten příběh se mi ani jako komixová kniha nelíbil tolik, jako ostatní, takže bych raději viděl zpracovaný jiný příběh (Poklad kapitána Kida, příběh z PC hry Čtyřlístek a strašidelný hrad.....), ke všemu to natahování a spol.. Jako celek se mi to však líbí, a kdyby to mělo takové grády, jako první půlhodina, dám 5* ani nemrknu. Takže hodně štěstí Čtyřlístku, a doufám, že se dočkáme nějakého dalšího filmu. ;) PS: Pro ty, co se stejně jako já divili, že je na věži chrámu sv. Víta mechanismus orloje, tak ono tomu tak očividně skutečně je (viz tato galerie - http://zhola.com/praha/cz.php?st=interierVitGallery). ;)

10 minut od pláže (2010) (TV film)

No, viděl jsem pouze 2. polovinu filmu. Není to nic extra, moc mě to nebavilo. Závěr možná pěkný, ale celý film mi přijde tak trochu....zbytečný.....

Sám doma (1990) odpad!

Jako malý jsem to vydržel tak 5 minut, dnes už ani minutu. A toho smrada malýho bych nejraději vodprásknul. Naprosto trapnej humus.

Jak se točí Rozmarýny (1977)

Jedna hvězda za Veškrnovou a Janžurovou, druhá za zpěv Jany Kratochvílové. Jedna hvězda dolů za nesympatickou hlavní hrdinku, druhá za prapodivný děj, třetí za Lábuse a stupidní konec.

Saw 6 (2009)

A zase je to jiný. Mám prostě sérii SAW rád. Opět je to z jiného úhlu pohledu a opět jsou tu vymakané pasti. Takže už počtvrté dávám pětihvězdičkové skóre. (1, 2, 3 a 6). Jsem rád že SAW nespadl do (pod)průměru více než jednou (ve čtvrtém díle).