Velká žranice (1973)

Nadčasový film.Stačí se dnes rozhlédnout po světě televizního obžerství,food recenzentů, prostřeno, vytřeno, ručně sbíraná sůl, pomerančový prach, leštěná petržel.Všichni aktéři se zjevně u tohoto filmu i výtečně bavili.

Crash (2004)

Zamíchat osudy několika lidí je vděčné i pro filmaře.Tohle není, na rozdíl od českých Samotářů ztracený čas.

L. A. - Přísně tajné (1997)

James Ellroy je špičkový autor bystrého noiru v L.A.Škoda, že jeho knihy nenašly u nás větší obliby.Film o korupci v policejních řadách byl na takové provařené téma neuvěřitelně uchopený.

Soupeři (1977)

Konfrontační posedlost,ješitnost.Scott už asi nic lepšího nenatočí, protože Duelanty překonat ,na to by musel překročit sám sebe.

Vojna a mír (1965)

Velkolepý filmový spektákl v nejlepší tradici tohoto žánru.Srovnání s Americkou verzí pro totální nerovnost soupeřů irelevantní.

Samotáři (2000)

J.P.Muchow dělá dobrou muziku. Trošku netypická, leč přesto česká vztahová tahanice.

Post Coitum (2004) odpad!

Stárnoucí Nero našňupaný Viagrou?Nebylo to nějaké Herzovo Home Video luxusnějšího balení.Takové věci si mohou zaplatit někteří Rusové v Kárlsbádu.

Post Tenebras Lux (2012)

Není jednoduché o takovém filmu psát.Nechat se unášet vizuální poetičností,nebo se soustředit na deziluzi v hledání místa k životu,brát vše jako kaleidoskop.Pro fajnové šmekry pak Reygadasova práce s neherci.Čtyři jen proto,že Mexičané určitě ještě podobnou nádheru překonají??

Lurdy (2009)

Film jsem viděl ještě v Rakousku.Mrzí mne,že tomuto druhu kinematografie není u nás věnována pozornost.Ano, Bůh není režisérem na objednávku.Nesmírný zážitek.

Anna Karenina (2012)

Anna Karenina pro ty, kteří nikdy nečetli Tolstého .Ale kostýmy byly spíchnuté excelentně.Ale daleko strašlivější bylo americké pojetí Vojny a míru.Tam už skutečně šlo do tuhého.