Argo (2012)

Tohle bylo, na rozdíl od filmu o pozadí honu na Ládina posvětceno přímo z Pentagonu.Na záležitosti kolem CIA sdílím, přiznám, možná nekriticky pohled Normana Mailera.Jako film-průměrný akční film s béčkovou vypůjčkou scény s vlajkou.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Stále nepřekonaný korejský film. Ki-duk-Kim v dalších filmech tuto mez nepřekročil.Ale je to člověk Zenu-možná se ani nesnažil.

Rembrandtova Noční hlídka (2007)

Peter Greenaway je výtvarník.Film maluje.Jsou filmy,kde můžete poslouchat jenom zvuk a víte, co se dělo.U tohoto filmaře platí, že lze se dívat beze zvuku.

Zabiják Joe (2011)

Bratři Coenové a Tarantino z KFC.

Bella (2006)

Jsou prostě záležitosti sakrální a jsou profánní.Ty první přetrvávají.Je velmi dobré,že naši slovenští sousedé jsou v přístupu k těmto vstřícní.Ostatně byli vždy o krůček napřed i ve vkusu hudebním,literárním.Bella je krásný film.

Pobertové (1969)

Americký jih,kde se nelynčuje, idylka na Mississippi.Příběh o dospívání podle W.Faulknera.Americký jih,kde se zrovna nelynčuje.

Tom Horn (1980)

Film dojemný pro každého, kdo zná osud Steva McQueena.Výtečný western s morálním přesahem.

Deník komorné (1964)

Není to asi Buňuelův nejlepší film,ale je první, který jsem kdysi viděl.Buňuel nezapře svoji surrealistickou minulost.Sarkastický, sociální s nechutí k buržoazii.

Na mamuta! (2010)

Francouzský Gargantua v jedné se svých životních rolí.Učení laissez faire v sociální praxi.Komplot byznysu a exekutivní, zákonodárné moci v zábavnější formě.

Čest a sláva (1968)

Bočan, Liška a herecké delikatesy.Je zajímavé, že o tuto část české historie není v současné době dramaturgicky zájem.Kdyby třeba někdo dal škváru na Durychovo Bloudění o Valdštejnovi.....Nejsem si jist,zda Bočan by dokázal nyní přepnout ze Zdivočelé země.