Sedm psychopatů (2012)

Psychopatie je jedna z nejčastějších poruch osobnosti.Neuroza je už vlastně norma.To, co je ve filmu zábavné, bývá ve všedních výdělkových zmatcích peklo. A film?Tohle na Bruggy nemá.

V Bruggách (2008)

V nadsázce veselejší Ken Bruen.

Spiklenci slasti (1996)

Čtyři hvězdičky jenom proto, že Švankmajer má ještě lepší filmy.Surrealný humor.Kapři a Weltlínská by nenapadli ani Lynche.

Biutiful (2010)

To není jiskřivý ani radostný příběh.Umírání sociálního státu ve výcucu.Vzhůru s neoliberály k pozdnímu neolitu.Španělé a Mexičané-filmové lahůdkářství.!!

Údolí včel (1967)

Film narativně bohatší Markéty.Zajímavé bylo, jak při povolení v osmdesátkách ustřihli pointu s návratem do kláštera.Vláčil, Liška, Uldrich,Čepek......

Patrola (2012)

Výtečný policejní film koketující s technikou dokumentu.Vyvolá nostalgický smutek po zločinu dob Hercula Poirota.Dalo by se říci, že se tehdy vraždilo idylicky.

Strom života (2011)

Kdyby Juan de Yepes y Alvarez, jinak Svatý Jan od Kříže byl nyní filmařem, dělal by filmy jako Terrence Malick.Doufám, že se nerouhám.Dává nám vystoupat po tajemném žebříku....

Obchod na korze (1965)

Komorní příběh o dynamice mezilidských vztahů v ničivém dějinném období.O Šoa vypovídá silněji, nežli celý Schindlerův seznam.Ida Kamiňska dává tušit, jaké zážitky přinášela divákům jako první dáma židovského divadla ve Varšavě.Kroner neuvěřitelný !

Hamlet (1996)

Olivier, Kozincev a Kenneth Branach-nejlepší Hamleti ve filmu.Kozincev se Smoktunovským mistrně divadelní.Posun do jiné doby v Branachově pojetí velmi zdařilý.

Hráči na vinici Páně (1991)

Důležitý a krásný film.Důležitý stejně jako kniha Smutné tropy Levy S. nebo vše od G.Snydera.