Božský Evan (2007)

nojono, jsem nenáročnej, mě to baví i opakovaně.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

vaděj mi tam ty dětičky, ať prosím jen dělaj křoví, ale není třeba jim vytvářet vlastní dramatický zápletky, na to sere pes... Nicméně, za 5*. Dopracoval jsem se k S02E05, a ten výslech je něco neuvěřitelnýho, jak herecky, tak dialogově.. krása.

The Iceman (2012)

nevim jak moc Shannon hraje, podle mě ani moc hrát nemusí. Ten jeho ksicht je pro tuhle roli stvořenej, dokonale bezcitnej. Celkově ale bohužel...sice se dozvíme, že v dětství měl psychopatickýho otce a dostával od něj nakládačku, ale jinak se moc sonda do psychologie hlavní postavy nezdařila. Jakoby ta chladnost přešla i na scénáristu a režii, někdy sledujeme spíše dokument než jatka z pohledu nájemného vraha. Ono asi nacpat 100 vražd do 90 minut moc nejde, to jo, ale to měl pořešit scénář. Škoda toho.

Torchwood (2006) (seriál)

první a druhá série na velmi slušné úrovni. Ovšem po třetí a čtvrté dávám za 5, nelze jinak.

Útok na Bílý dům (2013)

deset kilo patosu prokládaný absurdnim chováním většiny postav. Jedinej, kdo se choval uvěřitelně, byl pošuk s mozkovym nádorem velikosti vlašského ananasu. Prezidenta dvakrát postřelej, ochranka se celá nechá postřílet starym páprdou, letka bombardérů se zastaví, aby nerozhodila účes holce, kterou ani nemužou vidět. A když vstane prezident z mrtvejch po útoku teroristů, tak volně chodí po trávníku Bílýho domu a nikdo ho nekreje. A na závěr vyleze na schůdky vrtulníku a bodře haleká na kámoše, že ho sveze. Je třeba vypnout mozek, zcela... ono to jinak nejde dokoukat. Akce, hmmm, celkem dobrá. Na konci jsem chtěl, aby ten knoflik zmačknul... to by byla taková hezká tečka. Ale... musim přiznat, nojono, bavil jsem se :)

Pán času (2005) (seriál)

tohle jsem několikrát minul, viděl jsem kdysi v TV párkrát nějaký směšný roboty (kyberlidi), nebo jiný jezdící homole jak vystřižený z filmů padesátých let (daleky), naprosto out triky, jednim slovem tragédie. Chyběli jen neviditelný alieni vysávající mozky. ...Nojono... Po letech... jednou jsem takhle neměl rozkoukanej žádnej seriál, tak jsem (aniž bych věděl o co go) zkusil první díl Doktora Who. Hm, nic moc. Laciný, divný, herci svérázní, ztřeštění. Tak jsem dal ještě jeden díl, jestli se to nezlepší, a ono ne. Tak jsem pro zajímavost skouknul první sérii, jestli to pokračuje furt stejně, a ono jo, furt stejný. No říkám si, dám tomu ještě šanci, tak jsem skouknul druhou sérii, a když jsem šel spát ve 01:20, tak si povídám, jestli voni mě, ten Doktor s Rose, náhodou nedostali jak malýho kluka?! A vono jo.,, i slzu jsem při loučení s Rose zamáčknul. Poníženě lezu k Doktorovi po kolenou a přiznávám, chci víc, je to sice pořád nějak jiný/divný, ale geniálně, ... a je to návykový, jdu si šlehnout další sérii :)

V (2009) (seriál)

Líbilo, jo, dost.... Pamatovat si budu Annu, dobrá role, její "vnitřní" já občas jakoby vystupovalo na povrch. :) Nevim kolik scifi seriálů mělo v hlavních rolích na ose padouch x klaďas dvě ženy. Tady to je, a funguje to. Samozřejmě se od toho odvíjí charakter show, ne moc akce, spíše intriky, ne otevřený boj, ale zákulisní. Jednotlivé výhry Anny nejsou rámovány detonacemi a akcí, ale liščími pohledy do kamery těsně poté, co vysvětlila slepicím v kurníku, jak moc je má ráda.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

trhlina v hlavní roli, trhlina v ději, trhlina v kapse platícího diváka. Hodně akce, očekávaně málo myšlenek, potud OK... člověk se jen může ptát, jestli idea dvou pilotů s propojením mysli přišla na svět jen proto, aby se v příslušných komiksech mohla půlka políček věnovat psychologii postav.... jasně, ano, vím :) ... Ale na papíře to možná funguje, v tomhle filmu vůbec. Ve dvojce by mohli přidat humor a ubrat počet vnitřně rozpolcených hrdinů s červenými botičkami.