Vražedná hra (2012)

Tenhle film si určitě název Vražedná Hra zaslouží. Bohužel v roli oběti je divák a psychopatickým vrahem je režisér. Tak hrozné dílo jsem neviděl dost dlouho. Rob Cohen už vůbec neumí režírovat a scénář je neskutečně trapný. První zhruba půlhodina je celkem ok. Tyler Perry je stravitelný, Matthew Fox i celkem cool, Edward Burns, Rachel Nichols a i přes zkažené a směšné vyprofilování vraha jde o solidní náběh na fajn krimi. Pak nastane peklo. Kameraman se zblázní a předvádí otřesný výkon. Fox začne být brutálně nezajmavý, scénář dostává hodně nepříjemné obrátky a Jean Reno podává asi nejhorší výkon ve své kariéře. A célý film končí naprosto děsivým soubojem a pointou, která nedává smysl. Doufám že se Rob Cohen vykašle na režírování dalších filmů a odejde do důchodu, protože takový film nepatří ani do kin, ani na video a vlasně ani do televize. Jedna hvězda za první půlhoďku.

Za borovicovým hájem (2012)

Film je rozdělen na tři části. První s Goslingem je vynikající s úžasnými scénami a skvělým příběhem, druhá s Cooperem je dost dobrá, ale už je to horší a schématičtější, a třetí část není vysloveně špatná, ale mě moc nebrala. Škoda, protože herci jsou vynikající, zvlášť Ryan Gosling a Bradley Cooper jsou fantastičtí. Cianfrancova vize mě trochu minula. Ale rozhodně to stojí za zhlédnutí minimálně kvůli té první třetině.

Žena v černém (2012)

Docela stylová frajeřina. James Watkins umí vykreslit hodně dobrou tajemnou atmosféru, místy jsem se fakt i docela bál. Jinak scénář nic moc, není nijak špatný, jen je prostě jednoduchý a neinovativní. Herecky je to bezva. Daniel Radcliffe hrát umí a Ciarán Hinds nikdy nic nezkazí. Vesměs velmi dobrý horor, na který se rád znovu podívám.

Barbar Conan (2011)

Po nařachaných trailerech jsem regulérně doufal, že se Marcus Nispel zbláznil a konečně natočil kvalitní film. Mé naděje byly marné, I když Jason Momoa je frajerskej motherfucker jedna báseň a Stephen Lang jako záporák je stylovej. Ale ten děj je jedním slovem hrozný, je to pouze slepenec náhodných scén bez návaznosti, navíc Nispel je pořád břídil a neumí natočit jedinou dobrou akční scénu a ten vizuál je otřesně videobéčkový. Musím ale kromě obsazení vyzdvihnout i triky a výpravu. To je fakt slušný. Jinak bída.

Blesk (2011)

Ok, scénář není úplný poklad a postavy jsou v něm jen lehce načrtnuty bez pořádné hloubky, ale se Stathamovým drsňáctvím z toho šel podle mě uvařit slušně napínavý thriller. To by však na režisérské sesly nesměl sedět rutinér, který vůbec neumí vystavět atmosféru. Vzhledem k námětu (knihu jsem nečetl) je to propálená šance.

Ghost Rider 2 (2011)

Vlastně jsem čekal mnohem větší průser. I tak je to ale dost špatný film. Scénář je neskutečný blábol plný dost nudných keců a duo Neveldine/Taylor, i přes to že občas vyseknou docela fajn záběr nebo super nápad (držka-kulomet, rypadlo, chcaní a finální akce má pár velmi dobrých záběrů), nedokáží GR dát nějakou konzistentní formu a film se jim rozpadá pod rukama do nesoudržného shitu. Je mi jasné, že na vině je také i malý rozpočet a tvůrci si nemohli dovolit nějakou pořádnou lokaci, dražší scénu nebo větší akci (kterou by GR zoufale potřeboval), ale to prostě nijak neomlouvá. Mezi jednou a dvěma hvězdama.

Grave Encounters (2011)

Není to zlé. Prvních 20 minut je sice poměrně nudných (i když se snaží reflektovat některé dnešní reality show) a jsou naplněné neskutečně strašnými, nadužívanými kamerovými zoomy (ten kameraman by se v televizi asi neuživil), jak se ale zamknou dveře začne se pěkně budovat atmosféra a The Vicious Brothers začnou vytahovat poměrně fajn nápady. Musím říct že, některá místa jsou opravdu fest strašidelná. Ke konci to bohužel upadá a začne to dost dřít. Konec pak rutinní a tuctový. Díky fakt dobré prostřední části je to tedy poměrně slušná duchařina, která nepřináší nic nového, ale spolehlivě pobaví a postraší.

Jana Eyrová (2011)

Jedním slovem: brilantní. Úžasná režijní práce spolu s mimořádnými hereckými výkony a skvělou výpravou stvořila perfektní, dynamický, uvěřitelný a hlavně emocemi nabitý film.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Moc fajn nápad, slibný začátek a bezva obsazení spláchnuté do záchodu. Na scénáři pracovalo šest lidí včetně Kurtzmana a Orciho a výsledek působí jak kdyby to napsal student nižšího stupně základky. Postavy jen chodí z místa na místo a občas něco zahlásí, akce je bez šťávy a když konečně příjdou vetřelci zjistíte, že jejich vzhled je stejně nudný a bez nápadu jako celé předešlé a následné dění. Kde nic tu nic, jen obrovské pláně nudy všude kolem. Zasloužený propadák.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Hollywoodský upgrade, kde všechno musí být větší a epičtější. To mi vůbec nevadí, ba naopak. Ale ten scénář je dost tragický. V příběhu bylo eliminováno jakékoli pátrání a vyšetřování a celý děj je jen a pouze běhání z místa na místo. Ovšem Guy Ritchie mě teda nezklamal. Servíruje skoro dokonalý vizuál a skvělé zpomalovačky ve skvostných akčních sekvencích. Scéna v lese je pro mě absolutně geniální. Taktéž herci jsou vynikající, jak hlavní duo, tak Noomi Rapace a naprosto výborný Jared Harris. Jediná škoda je tedy opravdu scénář, který to prostě neuvěřitělně táhne dolů takovým způsobem, že nad tři hvězdy jít nemůžu. Doufám, že si trojku Guy napíše sám.