Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Na svou dobu hodně velká šílenost, ze které se stal opravdový kult! Mad Max 1 byl docela slabota, ale toto je mnohem větší podívaná :) Ikdyž dneska už sice docela retro, ale ta postapokalyptická atmosféra a ty staré kyberpunkové auťáky, ty jsou pořád parádní :)

Zmizení (2013)

Jake Gyllenhaal je skvělý herec, což dokazuje téměř v každém filmu, který jsem s ním viděl. Jeho tak trochu "přihuleně" vysmátý výraz, který je pravým opakem všech možných drsnáckých xichtů, a pak to podivné mrkání dává postavě detektiva Lokiho hodně osobitý a zajímavý rys, který si buď oblíbíte, nebo vás bude prudit. Překvapilo mě jak je film propletený a zamotaný, s nejednou slepou uličkou, na jejímž konci zjistíte, že do sebe jednotlivé díly zapadají úplně jinak, než jste si původně mysleli. I když film Zmizení není vyloženě mistrovským dílém, je podle mně téměř po všech stránkách precizně natočen. Rozhodoval jsem se jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček a Kdyby byly možné půl hvězdičky, dal bych určitě 4 a půl. (80% minimálně..)

Elysium (2013)

Je sice pravda, že "District 9" byl i pro mně tak trochu revolučním sci-fi, něčím co tady předtím více-méně ještě nebylo a Elysium (nejspíš právě proto, že jsem si při jeho sledování vzpoměl právě na District 9) možná zlehka staví na jeho pevných a neotřelých základech, ale to mi rozhodně nevadí! na Elysium jsem se dlouho těšil a ani v nejmenším mně film nezklamal! Skvělé zpracování, povedené akční scény a pro mně výborný Matt Damon dělají Elysium jeden z těch lepších filmařských počinů svého druhu.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Větší sračku jsem už dlouho neviděl! Trapné bojové scény a ještě trapnější herecké výkony.. a to nemluvím o vizuální stránce filmu. Vzpoměl jsem si na "Bitevní loď", u které jsem měl podobné pocity, akorát s tím rozdílem, že "Pacific Rim" je mnohem větší průser.. (40% - a i to je možná moc..)

Muž z oceli (2013)

Bohužel, žádná velká paráda to nebyla a na to, jak dlouho jsem čekal na kvalitví Blu Ray verzi, jsem o to víc zklamaný. Nejde mi do hlavy, proč občas filmaři vyberou pro jednu z hlavních rolí herečku, která je škaredá od hlavy až k patě a diváka tím prudí celý film. Pro seriál možná, ale v případě tohodlenc filmu bych asi čekal něco jiného.. Nehledě na to, že už mi "akční hrdinové" s vlajícím pláštěm příjdou tak trochu srandovní. 2* by byly ale možna málo, takže slabé 3* (+/-50%)

Území mrazu (2013)

Jednu dobu jsem Nicolase Cage díky některým jeho filmům řadil mezi mé opravdu oblíbené herce. Místy jsem měl zase pocit, že jeho herecké kvality nejsou zase až tak závratné a viděl jsem spíše ty slabší stránky. Tady je to něco mezi.. neoslní, ale ani neurazí. Nálepka "podle skutečné události" má docela velkou váhu a hraje v pohledu na film docela velkou roli. Bez toho by příběh dle mého na 4* vůbec nedosáhl a i tak spíš šplhá jen těsně pod jejich hranici."Frozen Ground" mi docela silně připomíná film "Zodiac", ale ten byl podle mně příliš zdlouhavý, tolik mě nezaujal a neměl takový spád. Tady jsem ten pocit neměl.. (70%)

Plivu na váš hrob 2 (2013)

První díl mi byl místy hodně proti srsti.. a tenhle druhý mi je proti srsti taky. Nemluvím o kvalitě filmařské práce, ikdyž tam by se toho dalo taky docela hodně vytknout, ale o povaze filmu, příběhu a celkově o tom, že vyžívat se v nechutně sadistickém mučení hlavní hrdinky, (a ono je vlastně jedno, jestli to je ženská nebo chlap) je dost odporná zvrhlost.. hodnotím lehce pod 3 *.

Kůže, kterou nosím (2011)

Tak trochu zvrácený plastický chirurg Robert, posedlý svým tajným výzkumem se nehodlá smířit s tím, že jeho žena spáchala sebevraždu skokem z okna, potom co málem uhořela v autě. Proto po večerech vyvíjí zvláštní "nehořlavý" druh kůže, který pak testuje na vhodném kandidátovi - Vicentovi. Antonio Banderas má docela zvláštní přístup k tomu, jak naložit s Vicentem o němž si myslí, že mu znásilnil dceru, která pak svůj následný psychický stav nezvládla a nakonec následovala svou matku skrze okno psychiatrické léčebny. Neříkám že "Kůže, kterou nosím" je vyloženě špatná, ale zřejmě šitá na míru někomu jinému.. To že Banderas kompletně přetvoří uneseného "násilníka" z muže na ženu, a to takovou, která až moc nápadně připomíná jeho bývalou manželku, aby si s ní(m) pak mohl užívat postelových radovánek a opiových dýchánků, je na mě trochu moc. musím říct, že některé scénky mi byly docela proti srsti. Né že by byly nějak nechutné a prostě mi něčím vadily.. a to nemluvím o některých hercích.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Popravdě jsem byl k téhle verzi (asi jako většina) docela skeptický. Švédská trilogie mě totiž velmi mile překvapila a nečekal jsem, že by americká verze mohla originálu konkurovat. Ale právě že konkurovala až moc. Přestože "americká" Lisbeth Salander v podání Rooney Mara je škaredá jak noc a mi osobně nesedla do role tak jako Noomi Rapace, člověk si na ni v průběhu filmu překvapivě rychle zvykne. Na druhou stranu, Daniel Craig má ve filmu mnohem větší charisma než jeho švédský protějšek. Remake sice zbytečný, ale zato hodně povedený...

Star Trek: Do temnoty (2013)

Přestože jde celý tenhle fenomén jménem Star Trek mimo mně a nikdy jsem nebyl (a zřejmě ani nebudu) jeho extra velkým fanouškem, tak musím přiznat, že vizuální zpracování filmových scén, vesmíru, a hlavně vesmírných lodí bylo úžasné!