Bronson (2008)

Snad nejšílenější role, ve které jsem Toma Hardyho kdy viděl! A to jsem film napoprvé v polovině vypnul s tím, že to bude asi neskutečná blbost (což se naštěstí nepotvrdilo), takže jsem ho zkouknul celý až napodruhé. Hardy s našlapaným "Poirot" knírem v roli šíleného, násilnického a nezvládatelného zločince, který zná vězeňské prostředí jako svoje boty. Každou chvíli putuje z jedné věznice do druhé a na čas je zavřený i v blázinci. Děj doplňují Občasné prostřihy z divadelního prostředí, kde Hardy stylem "one man show" vypráví svůj (Bronsonův) příběh. Hodně zajimavý a osobitý počin.

Mach a Šebestová (1976) (seriál)

Opravdová klasika pro malé i velké, která má duši a líbí se i po mnoha letech.. né jako ty hrůzny, co se točí dnes. A pan Nárožný je pan vypravěč!

TRON: Legacy 3D (2010)

Pěkná neónová šou, která má s realitou pramálo společného. I přes velice dobře zvládnutou kvalitu vizuálu, mi přišlo filmové prostředí né úplně dotažené do konce. Takový digitální svět uprostřed ničeho, což na druhou stranu možná měli tvůrci v úmyslu.. 3 * (maximálně 3 a půl) jsou podle mě tak akorát.

Útěk z MS-1 (2012)

bi5hop: Souhlas.. jedna z mála věcí, které temhle film držely nad vodou byly Snowovy hlášky, které docela pobavily, ale když (mimo jiné nereálnosti a příšerné digitálně-vizuální efekty) spolu s Emílií "seskočí" z vesmírné lodi a doskočí až na zem, bez sebemenší újmy, tak to tenhle film potopilo úplně.

Kat: Válečná zóna (2008)

Plechi: spíš "Prima béčková sračka" :) plytká, tupá a přehnaně krvavá kravina, ve které jeden nasraný Punisher každou chvíli někomu ustřelí min. polovinu hlavy.. což mě párkrát hodně rozesmálo :))

Světová válka Z (2013)

Po stránce zpracování, efektů a celkové apokalyptické atmosféry, je to po delší době opravdu vydařený zombie-masakr. V odlehčených pasážích a konverzacích už člověk sice trošku postrádá smysl pro dotažení všech detailů do konce, ale na to se v tomhle filmu vůbec nehraje. Film dostatečně plynule šlape a graduje, zombies jsou dostatečně brutální, ultrarychlí a věrohodně mutující.. a Brat Pitt, ten pořád zdrhá a zdrhá co mu nohy stačí, aby si zachránil prdel. Dokud spolu se svou jednorukou bodyguardkou, které dříve jedním ladným švihem uťal ruku, aby zastavil nákazu po kousnutí, nedoběhne (nebo se spíš nedobelhá) do odlehlého Zdravotnického Ústvu, aby našel protilátku. Laboratorní prostředí není pro závěr filmu vůbec špatnou volbou. Film tím dostává nový rozměr a připomíná mi laboratoře v Half-life. konečná pointa s protilátkou-kamufláží mi příjde docela rozumná. Jasně, je tam i pár přestřelů, nad kterými divák zakroutí hlavou, třeba když Pitt přežije hrůzně vypadající pád letadla jen s "lehkým" zraněním, nebo když si v laborce píchne náhodně vybranou ampulku obsahující naštěstí "jen" neštovice (mohl to být klidně AIDS, tubera, ebola, mor nebo kdoví jaký jiný maras), aby se pak mohl promenádovat mezi zombíky, kteří ho pak bez zájmu budou obcházet.. Světová válka Z ve výsledku splnila má očekávání. I přesto, že je tenhle scénář omletý ze všech stran, byla to parádní podívaná..

Útok na Bílý dům (2013)

Popravdě, jsem moc nepochopil, proč se téměř ve stejnou dobu objevily dva filmy, s téměř totožným názvem a skoro stejným dějem (?) jako by dva produkční týmy soupeřily, který vyprodukuje větší akční sračku.. S jedním rozdílem - že "White House Down" je o trochu větší sračka než "Olympus Has Fallen". Ale to je ve finále vlastně úplně jedno.

Insidious (2010)

Jediné, z čeho jsem měl v tomhle filmu husí kůži, byla hudba. Místy možná až moc drsná, v kontrastu s docela chabým dějem. Připadalo mi, jako bych koukal na špatně hrané divadlo. Kostýmy spíš pobaví než vystraší, herci, co neumí hrát a tři malé děcka, které vám furt koukají do kamery :/

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Konečně jsem se dozvěděl jak to vlastně s Jeníčkem a Mařenkou bylo. Žádné ušlápnuté, nebohé děti, ale dva malí, neposlušní, přisprostlí smradi, ze kterých se vyklubali masoví vrazi nebohých čaroďejnic! A pak, že pohádky jsou jen pro děti.

Gangy New Yorku (2002)

Kromě toho, že se film neskutečně táhne, má i pár dobrých scének. Jako je třeba úvodní řežba. Ale i přes docela obstojné herecké obsazení na mě jako celek moc nezapůsobil. Může za to jeho přehnaná, nevyužitá délka, která Vás z poloviny unudí a z druhé poloviny uspí.