Zlověstné ticho (2007)

No vážně děsivý horor. Co víc chtít. A za ten konec musím hvězdičku přidat.

Požírač mozků (1995)

Dřív u nás doma tak trochu hororová klasika. Největší podíl na atmosféře má prostředí. Poté také způsob zpracování příběhu a natočení nevyznívá zle. Za nenaplněný potenciál strhávám jednu hvězdičku ale koukat se na to dá. Dokonce mě to dřív i děsilo.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Těšil jsem se, ale byl jsem zklamán. Herecké obsazení, výprava tadičně dobrá. Ale nudil jsem se, dokonce jsem se přistihnul, že usínám. Jen proto, že jsem byl v kině, jsem se dodíval. Pak se to sice zpravilo, ale zase mě uzemnila prvoplánovost. Vždycky, když se to pokazilo, tak jsem přesně věděl, že zase příjde nějaký zázrak a to mě děsně nebavilo. Dávám 3*. Za zvuk, herecké obsazení a vizuální stránku.

Strašáci (1971)

Rozjíždí se to velice pomalu, až to člověku příjde jako věčnost. Jediné co mě udrželo u filmu v první třetině byl Dustin Hoffman. Pak mě ale film rychle vytrhnul z letargie a donutil vcítit se do hlavních postav, což kvituji. Stejně tak s odstupem času snahu tvůrců o pozvolnější začátek, aby mohli ukázat, jak se může idylka rychle zvrhnout. Ale za ten nudnější začátek hvězdička dolů.

Strašáci (2011)

Remake. Zbytečný. Dělat Remake tak skvělého filmu je na Chocholouška. Narozdíl od hrozných kultovek Plivu na váš hrob a Poslední dům nalevo je totiž originál skvělý film a i vzhledem k hereckému obsazení originálu by tady musel hrát snad Bale, nebo Gylenhall.

Zpátky ve hře (2005)

Viděl jsem to v telce a bavilo mě to. Komedio s předvídatelným průběhem a ještě předvídatelnějším zvratem. Zkrátka samé "klišé". Ale pobavilo, dávali to v telce.

Záhada Blair Witch (1999)

Na tomhle snímku mi s odstupem děsně vadí prvoplánovost a iracionalita postav. Za mě jen za 2*

Kdo přežije (2000) (pořad)

Americká verze prosím. Hodnotím nápad, provedení a neuvěřitelného moderátora v osobě Jeffa Probsta. Dávám za to všechno pět hvězdiček, protože originál je jen jeden. Jednotlivým sériím přisoudím hodnocení zvlášť, protože se liší úkoly, destinacemi i soutěžícími.

Trosečník (2006) (pořad) odpad!

Jeden velký průšvih. Začíná to zmrvenou úvodní znělkou. Sestříhané jak od amatéra. Pokračuje soutěžícími. Nevím, kdo prováděl casting ale vážně přestřelil. A moderátor? Vašut se stylizoval do Jeffa Probsta. Vážně? Ne, on ho hrál. Gesta, fráze, ohoz. Zabralo mu to tolik práce, že ani neměl čas vnímat dění v soutěži. A "výzvy"? Hned v prvním díle se soutěžící přetahují. jak nápadité.