gwangi

gwangi

okres Písek
... fan of sci-fi fantasy horror & mystery movies ...

0 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 10.8.2020
  Půlnoční matiné (TV film) (1989)

  Při promítání filmu je zavražděn mladý muž. Jeho přítelkyně ho najde a ve velkém nervovém šoku uteče z města, aby na všechno zapomněla. Vrah se nenajde a věc zapadne v zapomnění. Earle (Don S. Davis) chce režírovat fantastický film, ale záhadná „ruka“ to znemožní a musí rychle opustit město. Bob, kolega Earleho, při zdánlivé havárii ztrácí život. Detektivu Jasonovi se to zdá zvláštní a začne sám pátrání v obou případech. Přijde se na fantastické souvislosti...

  • 5.10.2019
  Echoes (1983)

  Všechno to začalo s noční můrou příliš děsivou, než aby bylo možné ji ignorovat...
  Umělec je sužován nočními můrami nejen o milostném trojúhelníku, ale i vraždách. Psychiatr říká, že za děsivé noční můry může postava jeho bratra, „ustarané duše“ ze starověkého minulého života. A tento jeho minulý životní soupeř nyní přichází v nočních můrách ve snaze opakovat historii... Film kombinující styl dramatu, hororu a mystery.

  • 28.4.2009
  Americké monstrum (1982)

  Aztécký bůh Quetzalcoatl ohrožuje New York v podobě obrovského létajícího ještěra. Na střeše mrakodrapu Chrysler se usídlí monstrum a drsně začíná zabíjet místní obyvatelstvo. Po jeho stopách mu jdou M. Moriarty (The Stuff) a neméně známý D. Carradine (Kung-Fu: Legenda pokračuje). Asi nejpůsobivější scéna se odehrává na střeše onoho mrakodrapu (že by další X-tá pocta King Kongovi?), kde nestvůra ze vzduchu likviduje členy ozbrojeného komanda jednoho po druhém. Tento film byl jeden čas uváděn na satelitním vysílání pod názvem "American Monster". Jde o nízkoropočtový film se stop-motion triky, které jsme mohli vidět o rok dříve v Souboji Titánů.

  • 28.4.2009
  Krev z hrobky mumie (1971)

  Během expedice do Egypta objeví vyznamný archeolog "zakázanou" hrobku královny Tery, jejíž moc podle legend sahala až do záhrobí. Její mumifikované tělo je převezeno do Londýna a nejen to. Spolu s tělem jsou převezeny i její předměty uložené v hrobce, zejména pak rubínový prsten. Od té chvíle se začnou dít podivné věci (jak by tomu bylo jinak že?) a o jedenadvacet let později věnuje profesor prsten své dceři... Film byl natočen podle románu Brama Stokera "Jewel Of The Seven Stars". Jedna zajímavost, která se k tomuto snímku váže, je taková že režisér S. Holt během natáčení zemřel (!) a snímek byl dotočen v titulcích nejmenovaným M. Carrerasem.