12 opic (1995)

Herci dokonalí, to se nedá říct jinak! Film má dobrou zápletku, dobré vyústění, dobru atmosféru a prostě se na to dobře kouká. Ta jedna hvězdička dolů za to, že jsem se na to musela podívat třikrát, abych to pochopila. Nejspíš nejlepší sci-fi co znám:)

Úplné zatmění (1995)

Podle mě je to skvěle udělaný film, reálný, plný hlubokých myšlenek i šílenství obou básníků. Co se týče herců, DiCaprio je jako vždy bezchybný a stejně tak Thewlis, kterému jeho šílenství opravdu věříte, stejně jako zoufalství a lásku. 4 hvězdičky za to, že se chvílemi trošku ztrácíte a že je děj navázaný příliš těžkopádně - neplyne tak jak bych si představovala na všech 5 hvězdiček. Jeden z těch filmů, co se vám zdají skvělé, jen pokud na to zrovna máte náladu.

Čtyři pokoje (1995)

Tim Roth svým výkonem perfektně spojuje čtyři odlišné povídky. Mně osobně se nejvíce líbila poslední, Tarantinova, zajímavá i jednou z nejdelších filmových scén bez střihu. Rodriguez samozřejmě nezklamal a svou povídku má vtipnou i ,,nehezkou" zároveň - prostě jeho styl, podtržený Banderasem a oběma dětskými herci. Povídka o ,,čarodějnicích" může působit jako nehodící se k ostatním třem, naopak ale celý film osvěží a mění atmosféru filmu. Jasných 5 hvězdiček, jednu za každý pokoj a jednu navíc pro Tima Rotha.

Funny Games USA (2007)

Zajímavé pojetí filmu. Je to v podstatě točené, jako by to opravdu byla televizní show. Oba záporáci, Michael Pitt a Brady Corbert, jsou naprosto perfektně vybraní, správně šílení, slizcí, strašidelní a v pravý čas vtipní. Na druhou stranu, dost mě zklamala vlažná reakce rodičů na ubližování jejich dítěti a možná i to je důvod proč jen 4 hvězdičky. Na tenhle žánr je to dost povedené, ale občas prostě nevěříte chování hlavních hrdinů (Naomi Watts i Tim Roth to hrají dobře, spíš bych to asi svedla na scénář). Obecně ale dobrý film, na který se ráda podívám znovu.

Avatar (2009)

Cameron se krásně věnuje detailům (například rozzáření mechu při došlápnutí, promyšlenost ve vykreslení tvorů i rostlin) a v tom je asi největší krása filmu. Dá se říct, že děj za skvělým obrazem trošku pokulhává, ale to záleží na názoru jednotlivce. Ačkoli se možná snaží o hlubokou myšlenku, budete-li očekávat film k zamyšlení, zklame vás. 5 hvězdiček také proto, že i když už jsem Avatara několikrát viděla, pořád ještě v něm objevuji další detaily, kterých jsem si nevšimla. A v neposlední řadě za herce, Sigourney Weaver nezklamala, Zoe Saldana potěšila a Sam Worthington mě uchvátil (nutno říct, že v souboji Titánů si to zase dost pokazil)

Případ číslo 39 (2009)

Po prvních pár scénách si říkáte, že to bude zajímavý film... Po celém filmu si říkáte, že bylo zajímavých prvních pár scén. Dávám tři hvězdičky, protože u mě to splnilo účel a bála jsem se, ale kvalita nic moc. Holčička je divná od začátku, postava Renée je zas... No, trošku jednodušší. Jako, chci někoho nechat uhořet v baráku, naleju do všech pokojů (kromě toho kde je oběť, samozřejmě) benzín a nakonec zajistím dveře provazem (který by shořel asi tak za dvě minuty), ale okno ne? Jak to asi dopadne, wtf?

Mama (2013)

Celkem splňuje to, co od hororu očekáváte - bojíte se u toho. Už je trochu ohrané používat strašidelné děti, ale když to funguje, proč ne... Kvůli nelogičnosti jednání téměř všech postav a kvůli tomu, že v tomhle filmu zřejmě nikdy není den (postavy, které vyšly ráno, se na místo dostaly v noci, šel-li ale někdo v noci, stejnou trasu zvládl celou za tmy atd.) jsem chtěla dát tři hvězdičky. Dost si to u mě ale spravili závěrem, který jsem nečekala, ale který je (i přes absurditu celé postavy, podle které se film jmenuje) celkem logický. Veliký like dětským herečkám, takhle realistické zvířecí pohyby bych od takových špuntů nečekala.